IPSC púzdra a výbava

cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Nechcem ta sklamat, ale dioptricka vlozka do okuliarov nieje to prave orechove ak mas dioptrie viac ako - 1,5 pripadne aj nejaky ten cylinder. V takom pripade potrebujes vlozky so sprecialnym vybrusom a tu uz sa bavime o sume viac ako 100 euro za jdno sklo ... been there, done that a nieje to ono, stale je tam jemne skreslenie.

... Dioptricke okuliare, preco nie. Pokial mas sportovejsi ram, ktory kryje oci aj trosku zboku tak plast v okuliaroch je velmi odolny, maximalne chytis pri odraze olova nejaky skrabanec.. vlastna skusenost.

... Najlepsie riesenie su kontaktne sosovky, idealne jednorazove kvoli reziduam olova, ktore sa zakonite casom usadia aj na sosovkach.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Mam a je to v pohode. (nie dioptrie, ale cylinder). Dal som si najobycajnejsie skla a nebolo to ani nahodou 100e. (najobycajnejsie = ziadne anti-reflections layers a podobne veci)
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Tiez som uz uvazoval o insertoch, alebo sosovkach (nastastie ma na poslednej kontrole ocna este uistila, ze ich nepotrebujem), v oboch som videl nejake negativa, ale som rad, ze cubitko tu spomenul kontaktne sosovky, lebo mi to imho prislo ako lepsie riesenie, aj ked s ich nosenim nemam skusenosti a pred ocami mam stale scenky s filmov ako kdekto hlada po zemi vypadnute sosovky :P Mate niekto skusenost so sosovkami pri sporte?
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."