Aké púzdro používate na nosenie?

Aké púzdro najčastejšie používaš?

Fobus
34
11%
Opaskové
99
32%
Opaskové vnútorné
142
46%
Podpažné
9
3%
INÉ
27
9%
 
Celkom hlasov: 311

DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Ak potrebuješ mať na krku občianskoprávnu žalobu, tak veselo do toho. :roll: :lol:
Dantes Ti určite vysvetlí úskalia ochrany osobnosti.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

.. fotografovanie vo verejnych priestoroch zatial tusim este zakazane nieje. Ale nepriem sa - mozno je tam nejake obmedzenie co sa tyka zverejnovania takychto fotografii. Na druhu stranu nikto nepovedal ze na fotke musi byt aj tvar.. :wink:
Používateľov profilový obrázok
mabo
častý prispievateľ
Príspevky: 636
Dátum registrácie: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa mabo »

presne tak, ak by bola fotka bez možnosti priamo, alebo nepriamo identifikovať osobu, tak by to šlo... a je to jedno či je to na verejnosti, alebo nie....
tu by ste skôr riskovali úraz ako žalobu... :lol:
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Ja by som to tomu pankovi neurobil. Prislo by mi to take nekolegialne. :D

yarco, vedel som, ze to bude pre teba dobry priklad, kedze sme sa o tomto bavili. On to tam mal ale dost nesikovne spravene (puzdro zikmo cez chrbat), zle oblecenie a este aj fullsize kver... Ked chces takto nosit, musis vediet ako sa to sprava pri sedeni. Tricko alebo sako sa ale moze vyhrnut aj v predu, na boku...

Inak o tomto rozhodoval NS CR, ktory rozhodol, ze podobne nahodne vyhrnutie/odhalenie nie je porusenim povinnosti skryteho nosenia. Zial pisem iba spamati, neviem to takto rychlo dohladat a odcitovat presne.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

A na Sk to bolo zas ukázanie pištole v kufríku "obchodnému partnerovi" pri "obchodnom" rokovaní. :idea:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

dantes:
Nejde vôbec o to, či je to "pre mňa" dobrý príklad. On len na reálnej udalosti pekne ilustruje, že pri nosení na chrbte je výrazne nižšia možnosť priebežnej kontroly zbrane. To je skrátka fakt a treba s tým pri danom spôsobe nosenia rátať. Kto s tým neráta, vedome sa v mojich očiach dopúšťa nedbalosti a spolieha sa len na vieru.

"Musis vediet ako sa to sprava pri sedeni" je rovnako zcestná mantra ako "mám vždy keď treba prst mimo spúšte" alebo podobné. Jednoducho nevieš na 100% a ani nemôžeš vedieť. Nikto nesedí/nechodí/nedrepuje/... v zrkadlovej sieni vo všetkých svojich košeliach a 3čkách (*) a hodiny nesleduje, nakoľko dobre je zbraň skrytá. A keby to aj robil, nikdy nepokryje všetky situácie.

(*) Príklad z praxe - mám ruksak, ktorý mi niektoré 3čká pri chôdzi postupne vyhrnie až k ľadvinám. Zatiaľ som to zpozoroval len pri dvoch z toho množstva, čo mám v skrini, pri ostatných sa to nedeje. Zatiaľ som nezistil, čím sa tieto 2 odlišujú od zvyšku, beriem to skôr ako zaujímavosť.

Záver - veci sa skrátka dejú nie vždy tak, ako si predstavujeme. Je každého vec, nakoľko sa spoľahne, že všetko bude fungovať podľa plánu a predstáv.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

yarco napísal:3čká
- vidim ze 1/2ovník sa ujal :D .. je prijemne najst si v texte taketo volne pohodene spestrenie a som zvedavy co niekto vymysli nabuduce :wink:
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Dátum registrácie: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

S ruksakom to je bezna vec, ze mi vyhrnie tricko vzadu. Preto nosim vpredu.

S tym mam ale iny problem, ciastocne mimo temu - mieridla mi po case prederu kazde jedno tricko tak, ze v pravej dolnej casti vyzera, ako keby som mal v satniku mole. Uz som mieridla aj obrusoval dremelom, nic nepomaha. Preto aj kosele moc nenosim, predsa len, dobra kosela stoji vyrazne viac ako obycajne tricko.

Aspom obrok menim satnik…
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Mam OWB od BPholster na CZ kompakt.
Chcem si darovat IWB PIRANHA od BP.

Nejaky spokojny zakaznik?

Cital som tu, ze posiela aj verzie s inou sponou ako ma aktualne na obrazku - chcel by som take ako ma na webe.
Používateľov profilový obrázok
mabo
častý prispievateľ
Príspevky: 636
Dátum registrácie: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa mabo »

Ja mám inú sponu ako na obrázku na webe a som spokojný. Môžem aj zasunúť košeľu, kdežto pri verzii ako má na webe sa to nedá.
Prílohy
IWB.jpg
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Machead:
Podľa mojej skúsenosti mi mieridlá nerobia dierky ani tak predratím látky, ale skôr nárazom o tvrdý predmet. Typicky pri sedení na stoličke a ráznom prisunutí sa k stolu. Odkedy som zistil, ako tých pár dierok vzniklo, problém skoro vymizol (aka dávam si na to pozor).
Celkom slušne ti môže drať 3čká aj pás v aute, ak tlačí látku priamo na mieridlá alebo inú hranu.


Steff:
Mám už nejaký čas IWB Piranhu, resp. AIWB prototyp, ktorý Bohuš postavil podľa mojich požiadaviek na základe Pirane. Určite tu niekde nájdeš bližší popis a asi aj foto.
Zatiaľ žiadny problém, som spokojný.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Dátum registrácie: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Yarco, s tym pasom to je dost dobre mozne, to mi nenapadlo. Kverom moc do predmetov nenarazam, ba vlastne vobec, ani sa neprisuvam stolickou tak blizko.


Piranha a spona - na Piranhi pre Glock mam zakasatelnu sponu, ktoru som si urobil z hlinika, ked ta povodna plastova praskla. Bohus sice mohol urobit ale mne sa to stalo v BA a kedze som na nosenie mal akurat iba Glock, posluzilo :).

Na Piranhi pre P-10C mam kovovu sponu, normalnu na zavesenie na opasok. Vymenena po tom, co plastova praskla.

Na sponu to chce proste kov. Ani nie kvoli hmotnosti zbrane, to ta spona prezije, ale kvoli tomu, ze je namahana pri davani zbrane z opaska dole a opatovnom nasadzovani. Casom to praskne.

Inak k samotnym puzdram nemam vyhrad, k puzdru na P-10C urobil Bohus prisposobenie podla poziadaviek vratane komplet minimalizacie materialu a zahnuteho spodku pre vyssi komfort. Este tak umoznit podlepenie spodku nejakym filcom na suchy zips pre nas appendixarov nech to netlaci do slabin a je to super :)

Kvoli tomu kde nosim a kedze sedim vacsinu pracovneho dna si musim puzdro podlepit, inak tlaci do slabin. Ale to je moja pozicia nosenia, niekto to moze mat uplne inak
Taktik
občasný prispievateľ
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 8 years 8 months

Príspevok od používateľa Taktik »

Steff napísal:Mam OWB od BPholster na CZ kompakt.
Chcem si darovat IWB PIRANHA od BP.

Nejaky spokojny zakaznik?

Cital som tu, ze posiela aj verzie s inou sponou ako ma aktualne na obrazku - chcel by som take ako ma na webe.
Momentálne by mal robiť 4 typy uchytenia puzdra na opasku. Keď mu napíšeš mail, myslím, že ti to pošle na fotkách.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Machead napísal: Aspom obrok menim …
OT

A s vodou a soľou je to ako ? 8) :lol: :P :mrgreen:
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

yarco, ja ta o nicom presviedcat nejdem, len vsetko ma svoje vyhody aj nevyhody. Vdaka prihode spred x rokov si sa uistil, ze takto nie a ja to respektujem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."