Mazanie a cistenie zbrane

inspiring_haibt

Mazanie a cistenie zbrane

Príspevok od používateľa inspiring_haibt »

potreboval by som poradit ako spravne postupovat pri mazani a cisteni zbrane? mam sice svoju metodu ale rad by som pocul nazory ostatnych aby som sa uistil ze to robim spravne... Konkretne berreta 92FS
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

na cistenie pouzivam zubnu kefku,maly stetec,mosadzny vyterak ,beretta oil aWD40.
Po strelbe do vyvrtu hlavne nakvapkam WD,necham posobit pokial nevycistim ostatne casti.Hlaven po vycisteni nemazem.
Skemrovi v BB sa nezdal tak leskly vyvrt,vraj ho velmi olejujem :D
inspiring_jang

Príspevok od používateľa inspiring_jang »

Ja si na hadricku nanesiem poriadnu vrstvu WD40 a vytrem tym celu zbran. Necham posobit, potom to prebehnem zubnou kefkou, a nakoniec to poriadne do cista vycistim suchou handrou. Potom ked je vsetko ciste, dam si zase na handricku Balistol, vytrem tym zbran a nakoniec este namocim tycinku na usi do motoroveho oleja a prebehnem tym najviac obtierane casti. A co sa tyka hlavne, tak tam nastriekam naprv WD, necham zase posobit, mosazdnym vyterakom riadne pobeham vnutro, potom si dam nan handricku a handricky menim az docista. Nakoniec vnutro hlavne prebehnem jemne nabalistolovanou handrickou. Cistim aj hlaven zvonku, ale to len ju najprv utrem od necistot a prebehnem zase handricku napustenou balistolom.
Dufam, ze sa v tych mojich "super" vetach vysomarite :wink:
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Dátum registrácie: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Keď strieľam tak väčšinou z revolveru.

Do hlavne a komôr valca nastriekam poriadne množstvo Konkoru a nechám hodinku pôsobiť. Potom kefkou na hlaveň túto prečistím a následne vytriem do čista handričkou namotanou na vyteráku. Dtto s komorami valca. Zubnou kefkou prečistím ostatné časti a vytriem do čista. Nakoniec celú zbraň zľahka prestrieknem Konkorom a preleštím.

Konkor síce dosť výrazne zapácha, ale zdá sa mi, že zbraň, ktorú denné nosím na tele chráni lepšie ako WD 40. Ten je vhodný skôr na konzerváciu zbrane na kratšie obdobia. Teda ak strieľaš aspoň raz týždenne úplne stačí WDčko. Ja sa však niekedy dostanem na strelnicu raz za pol roka a dovtedy je zbraň na opasku.

Viac k mazadlám je tu:
http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t=489&highlight=
inspiring_lehmann

Príspevok od používateľa inspiring_lehmann »

Ja Konkorom na zbrane cistim sapik, ostatne zbrane cistim Brunoxom. Tak ako tu uz bolo popisane, nastriekam zvnutra lauf, ostatne casti mierne poprasim tym Brunoxom a cistim to zubnou kefkou. Potom vytriem dosucha handrou az kym nie je cista a nakoniec sa vrhnem na hlaven. Dokladne vycistim bronzovym kartacom a potom handrou na vytieraku kym nie je handra cista. Raz za cas prebehnem handrickou mierne namocenou v BreakFree CLP pohyblive casti, mechanizmus spuste a plochy uzamykania.
inspiring_tu

Príspevok od používateľa inspiring_tu »

Ja používam už 3 roky taliansky "Super Luber"na mazanie aj konzerváciu.Zatiaľ absolútna spokojnosť...Pri čistení podobný postup ako ostatní.
Používateľov profilový obrázok
xmaster
prispievateľ
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa xmaster »

chlapi co vravite na toto??? http://www.hermes.sk/e-shop/cistiace-sn ... a-pistole/
doteraz som cistil klasicky kefami len ma to zaujima ci je to fakt tak kvalitne ako sa pise a ci s tym ma niekdo skusenosti...
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Dátum registrácie: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

xmaster

Ak sa nemýlim, tak s touto čistiacou šnúrkou prišla ako prvá fa Hoppe's pod názvom Boresnake. Sám som ju ešte nevyskúšal, ale napr. na českých fórach na ňu pejú ódy. Teda že je super.

Originál majú napr. aj tu a o pár korún lacnejšie ako v Hermese :D.
http://www.polovnictvo-pk.sk/product/ci ... esnake-92/
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Suhlas, boresnake mozem len odporucit, mam 4kusy na 3 rozne kalibre (v statoch sa daju kupit uz za $10-15) a je to vyborna vec. Samozrejme nevyrovna sa detailnemu a kvalitnemu cisteniu ake uz bolo viackrat popisane vyssie, ale pokial clovek nema moc casu alebo chce precistit lauf/nabehovu plochu uprostred strielania/sutaze a pod. je to vyborna vec. Su tiez dobre pouzitelne pre zbrane ktore sa nerozoberaju tak lahko, a nevyzaduju detailne cistenie po kazdej jednej strelbe.

Pouzivam ich zvycajne nakoniec aj po detailnejsom cisteni, vyhody oproti kefkam su ze namiesto menenia kefiek s roznymi stetinami, boresnake sa pouziva tak ako je (na tom obrazku to nie je moc dobre vidiet, ale v jednej casti ma integrovane mosadzne stetiny), ak ho clovek vytahuje smerom nadol cisti aj nabehove plochy, nehrozi ze pri kratkej hlavni si clovek uderi spodnu cast dlane o hlaven ci poskriabe o nabehovu hranu, a pri dlhej hlavni sa da pohyb hlavnou spravit daleko plynulejsie nez s kefkami, nehrozi ze by kovove casti vyteraku (ci uz jeho telo alebo spoje laminatovych casti) suchali/poskodili korunku, da sa rovnako dobre tahat jednym alebo druhym smerom (zavery na AR-kovych zbraniach zvycajne znemoznuju pouzitie vyterakov standardnej puskovej dlzky zo strany komory), atd.

WD40 na cistenie uz tiez nepouzivam, standardne len Brunox (pripadne v kombinacii s penovym rozpustacom do hlavne), a na spuste pouzivam specialny olej. WD40 sice na cistenie nie je zly, ale tak ako spomenul Panzer jeho mazacie vlastnosti sa dost rychlo stracaju, ak clovek striela casto tak to problem nie je, ale pri dlhodobejsom nepouzivani zbrane pripadne na jej docasne zakonzervovanie WD40 nie je moc vhodny.

Este dodam, ze ja namiesto zubnej kefky a pod. pouzivam mosadznu kefku na cistenie brokovnicovych hlavni, zvycajne sa rychlo trochu zdeformuje, ale to este viac ulahcuje cistenie, jej stetiny cistia lepsie, su osadene po celej osi (cize cistia v 360 stupnovom rozsahu - co dost ulahcuje cistenie zasobnikovej komory, vyhadzovacieho okienka, zasobnikov, rovnako ako roznych zliabkov, atd. atd.


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

xmaster:
Ako pise Gunslinger, na rychle a pohotove cistenie vyborna vecicka.
Pouzivam Boresnake od Hoppe's, zatial uplna spokojnost.
Je to sikovne, rychle a skladne. Nosim ho aj na strelnicu, aj pred strelbou prebehnem hlaven kvoli spine, co sa tam moze dostat pocas nosenia.
Ja mam hadov len pol roka, ale vraj maju dost dlhu zivotnost.
Cisti to jednak vsitymi kefkami (su 2), ako aj samotnym telom snury, ktore je z husto tkaneho jemneho, ale odolneho vlakna. Podaktori odvazlivci z CZ for ich bez problemov peru v pracke alebo umyvacke, to ja by som po prvom pokuse asi skoncil na tyzden v bude so psom :lol:

Ak by ti to mal kto doviezt z US, prip. by ste boli viaceri a postovne by ste si podelili, nevahaj. Ta cena je ozaj smiesna (u mna 11-16$ podla kalibru), porovnatelna s priemernymi kefkami v nasich obchodoch.
friendly_panini

Príspevok od používateľa friendly_panini »

Boresnake sa v práčke perfektne očistí, nerobí žiadny problém ak je vo vrecku s tenkého plátna. Vyskúšané asi x krát.:-).
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

To ja ti verim.

Ale pracka je takpovediac zenske teritorium a uz teraz sa musim usmievat, ked si predstavim, ako doma vysvetlujem, ze ta guca sadzi, oleja, mosadze, medi, olova atd. je uplne v pohode a moze sa prat hned po nohavickach a bielych uterakoch :lol:

Radsej vrazim hada na noc do nejakeho rozpustadla a bude klud :wink:
Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Dátum registrácie: 16 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

ja ho mam tiez, je to fajn vecicka, ako doplnok ku beznemu vyteraku je to super, pekne dosucha vyutiera hlaven. A este som ho nepral, nezda sa mi este nejako zajespineny :)
inspiring_lederberg

Príspevok od používateľa inspiring_lederberg »

Nic proti WD tiez som ho pouzival ale casom "vyschne" inak povedane ten mastny povlak sa straca skor ako pri origos pripravkoch. Ja osobne pouzivam ballistol a nemozem nic zle povedat...
Ak mate radi svoju zbran skuste ju trochu rozmaznat :wink:
http://www.miamigunclasses.com/catalog/ ... 982097.htm
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa kriznik »

Ked sa ma cistit hlaven pistole od komory k ustiu, znamena to ze by som nemal medenu kefku pretiahnut naspat a pokazde ju musim odmontovat z rucky :?: Kvoli comu presne je toto pravidlo?
dakujem
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."