Mazanie a cistenie zbrane

Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Motorový olej?
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Cistim balistolom, oleja davam statocne ale este nikto mi nepovedal ze ho je citit (ani zena ktorej velmi smrdi). Mozno prvych par minut po cisteni. Niekto ti to povedal alebo si len myslis ze ho je citit?
A ano, mozes pouzit kludne aj motorovy olej, ale ten nieje tak zdravotne nezavadny ako Balistol :)
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

vytiahnutu som ju doma doteraz maval len pri cisteni - a to balistol smrdi nie len zene.

Ci tu teda neikto riesil olej aj na zaklade aromy a ma premna tip.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Brunox Gun Care? :?
duri013
občasný prispievateľ
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa duri013 »

Osobne čistím bežné usadeniny brunoxom a po vyčistení mažem klasickým motorovým olejom, maže spoľahlivo je bez zápachu/arómy.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Mas SS
Olap
prispievateľ
Príspevky: 255
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa Olap »

Mazivo pouzivane vo firme SIG

Ak by to niekoho zaujimalo, tak priamo vo fabrike SIG pouzivaju na mazanie tuhhy tuk Mil-comm TW25B. Minimalne ho davaju na vodiace drazky zaveru po ktorych beha po rame pri skladani novych pistoli. Je to originalne USA mazivo - S velkym podielom teflonu. Predpisuju to aj niektori vyrobci gulometov a palubnych kanonov.

Mil-comm robi aj oleje s roznou viskozitou a aj cistiaci prostriedok, na baze vody, ktory by nemal byt korozivny. Je to dobre mazanie, ale subjektivne nema take penetracne vlastnosti ako napriklad TriFlow, ale moze sa s nim kombinovat (dlkodobo odskusane)
Ja som to objednaval naposledy z Ciech, na Slovensku som nenasiel nikoho, kto by to sem vozil.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Spravili sme prezentacne video ake produkty f. Schletek pouzit pri cisteni kratkej gulovej.
Chceme si podobne videa davat na stranku ako ukazku pouzitia, pripadne ako prezentacie na akciach.
Poprosim o vase nazory
https://www.youtube.com/watch?v=17BlXqUBOCE
Samozrejme ze som pouzil vsetko co sa dalo, tak ak sa zda ze toho treba strasne moc :wink:
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Asi primalo cistim svoje zbrane, spon podla toho videa. Striekate tam toho pozehnane.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Dátum registrácie: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Mesi, treba to brat ako reklamu na Axe sprej, tiez nikto normalny toho na seba tolko neda lebo by smrdel ako kur*vin kufor :)
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

To je v pohode, hlavne 2v1 za par hodin sa odpary a zostane len ochranna klzna vrstva.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

skemro, skor mi ide o to, ci toho treba tam striekat tolko, pretoze kupit si mazanie, ktore sa mi minie po desiatich cisteniach by som asi nekupil. Len tolko.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Staci trocha, to sa rozotre.
Len na videu by to nebolo vidno, cierna zbran je zle kontrastne pozadie.
Zvecsa doma pouzivam vecsie balenie vo flaske a to davam par kvapiek.
Na davkovanie sprejom niesom moc zvyknuty.
Olap
prispievateľ
Príspevky: 255
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa Olap »

Bez ohladu na to o aky olej sa jedna, odporucam streknut radcej viac ako menej a potom utriet. Po naneseni oleja treba pockat, kludne aj pol hodinu a potom z vrchu utriet. Tie ochranne pripravky (WDcka, TriFlow a podobne ) potrebuju cas aby sa dostali do povrchovej struktury materialu.
Ked sa to len pretrie naolejovanou handrickou, sice sa na povrchu vytvori povlak, ale ten nie je celistvy a nedostane sa do mikorporov materialu. Len vtedy je ochrana najlepsia. Okrem toho nieked, ked je na suciastke vrstva stereho maziva, tak ta moze zabranit aby sa nove mazivo dobre naviazalo na poklad - treba dobre vycistit a odmastnit.
Vzhladom na povahu trenia v zbrani, sa v podstate mnohe veci ani moc nedaju namazat. Ide tam najma o tu ochrannu funkciu.
JaAN
občasný prispievateľ
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa JaAN »

Kazdy mame urcite zvyky, postupy a nazory na cistenie zbrani. Ale to video....
https://www.youtube.com/watch?v=Sa9AGQHRj0s

Liat takto x pripravkov do zbrane... :roll:
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."