Svietidlá, batérie

Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5607
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Zoid, dík, že si ma tak svojsky pochválil. Ale prosím ťa, skús si odpustiť narážky, že sa snažím byť v nejakej debate účastník aj rozhodca diskusie za to, že napíšem čosi v duchu „Aby táto debata mala nejaký význam aj pre ostatných“. Veď nejde o nič iné, iba o sebareflexiu človeka, ktorému sa pokračovanie v debate zdá ako zabíjanie času a energie a ktorý sa na záver debaty zdvorilo snaží nájsť prienik dvoch pomerne protichodných postojov. Ale OK, beriem, hodil si za to smajlíka, ktorý to celé posúva kamsi inam... Takže u mňa dobré.
8)
Čo ma ale prekvapuje je, keď Petersonovi vyčítaš, že sa „v argumentácii veľmi často uchyľuje k neuchopiteľným argumentom typu "Z mojich policajných skúsenosti...", "Počas mojej praxe...", "Ulica ma naučila..." - ak ale nenapíšeš konkrétny príklad, tak to pre mňa nemá reálne žiadnu cenu, pretože za tie začiatky viet môžeš potom dosadiť čokoľvek.“ OMG, Zoid, veď ty si spravil to isté. Keď som chcel, aby si mi uviedol, z čoho čerpáš niektoré svoje dubiózne názory, tak si povedal, že o konkrétnych prípadoch si čítal. Keď som ťa požiadal, či by si mohol poslať link. Povedal si, že si to určite čítal, zrejme v časopise Zbrane a strelivo, ale nechce sa ti to hľadať. Veď to je presne taký začiatok vety „Niekde, ale neviem kde, som čítal, že... “, za ktorý si môžeš potom dosadiť čokoľvek, aby som použil tvoje slová. Necháp ma zle, nemienim teraz polemizovať o tvojej pravdovravnosti, alebo ťa upodozrievať, že si vymýšľaš. Nepýtal som sa ťa na tie prípady preto, lebo by som ti tak veľmi neveril, ale preto, že možno by sme pri ich rozbore prišli aj k iným záverom, než ty. Keď už teda meriaš, meraj rovnakým metrom.
:roll:
O Petersonových poznatkoch si môžeš myslieť, čo chceš. Poznáš ho. Vlastne, všetci traja sa poznáme osobne. A OK, môžeš spochybňovať aj jeho prax z ulice a z nej vychádzajúce postrehy. Ja ich v tomto prípade nespochybňujem. Práve naopak! A vieš prečo? Lebo ma zaujíma trestnoprávna kazuistika a celkom poctivo ju sledujem. No a tá – v skupine prípadov, ktorých sme sa tu okrajovo dotkli – potvrdzuje Petersonove slová a nie tvoje domnienky o tom, ako by asi mal/mohol vyzerať konflikt (spomínal si napríklad lúpež), v ktorom by si bol prinútený tasiť alebo sa o to aspoň pokúsiť. Netvrdím, že prax totálne vyvracia tvoje predstavy, ale fakt je, že ponúka scenáre, ktoré sú podstatne pravdepodobnejšie než tie, ktoré si načrtol a ktoré následne Peterson svojim beletristickým štýlom označil za nepravdepodobné.
:oops:
Zober si z toho, čo chceš. Alebo aj nič. Pre mňa však tieto podnety znamenajú, že mám prispôsobiť niektoré drilly viac realite. Tej našej, slovenskej. Ja sa neposmievam nikomu, kto na youtube zhliadne videjká namakaných borcov spoza oceánu a systémom opička vidí – opička zopakuje potom drilluje na strelnici. Niežeby som to občas sám nevyskúšal, všakže? No oveľa sympatickejšie mi je, ak niekto svoje postupy konfrontuje s reálnymi situáciami, ktoré sa stali a stávajú. O to sa, napokon, sám snažím. Veď preto som tu opísal veľmi konkrétnu situáciu, ktorá sa mi opakovane stala a ktorú musím vedieť riešiť od začiatku až do úspešného konca.
:idea:
Nechcem to ďalej rozvádzať, lebo niekomu môže pokračovanie debaty v tomto duchu prísť hodne off-topic. Aj keď ja si myslím, že sme odbočili len kúsok, pretože stále sa točíme okolo použitia svietidla na zbrani, aj keď v trocha teoretickejšej – ak nie rovno filozofujúcej – rovine.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

peterson napísal:Zoid: je to úspech, že ti 10dní trvalo napísať reakciu. Zrejme si mal na to nejaké profesionálne dôvody...
Chodím na fórum keď mi príde info mailom, že tam mám PMku, nemusím za každú cenu navštíviť každý topic kde som "rozhádaný" či niekto somnou nesúhlasí :lol: Tu si to môžeš overiť: http://webforum.sk/search.php?keywords= ... Eada%C5%A5 že mám vždy viac príspevkov priebehu niekoľkých dní a potom týžden dva nič, pretože keď prídem, tak už si zobrazím čo je nové.

peterson napísal:Pozri, ja viem, že i ty patríš k hrstke ľudí, ktorých moja osoba deprimuje.
:roll: Peťo toto je asi záležitosť ega, ale už pochop, že nie každý kto s tebou nesúhlasí má niečo konkrétne proti tebe. Ak ti napíšem, že s tebou nesúhlasím, tak je to kvôli tvojmu názoru, nie kvôli tomu že si to ty. Takže nie, nedeprimuješ ma, iba ťa na na základe toho čo si povedal, urobil a napísal v minulosti beriem s rezervou, ostatne ako väčšinu tohto fóra.

peterson napísal:Nakoľko sa osobne poznáme, mohol som si dovoliť písať na tvoje príspevky zodpovedajúcu reakciu.
Akurát nič nezodpovedala...

peterson napísal:Áno si bližšie k pravde. Ty dobre vieš, že ja nepatrím k tomu slávnemu priemeru u PZ, ktorý vystriela ročne 20-50nábojov. Upresním tvoje info- na každých strelbách sa už každému rozdáva celá krabička(50ks) :) Môj počet rán/rok je niekde pri čísle 5000ks. Oproti ozajstným IPSC strelcom som nímand. Ty vystrelíš koľko nábojov, keď spomínaš chatrný policajný strelecký výcvik?
Môj počet ročne vystrieľa ných nábojov je cca totožný s tvojim. Ale je to irelevantné. Dávam ti priamu otázku - ako sa má civil pripraviť/čo má trénovať podľa tvojho názoru aby bol lepšie psychicky pripravený na stret s útočníkom?

peterson napísal:Kedže ťa poznám, dovolil som si "útočiť" na niektoré tvoje tvrdenia, lebo viem, že v ozajstnej situácií by ti asi preskakoval hlas, tvoja črevná peristaltika by znásobila aktivitu za zvukového doprovodu a zrejme by to skončilo fyzickým útokom voči tebe, resp.tvojou pudovou streľbou a následným zadržaním na Polícií.
Ad hominem napadnutie, ktoré ale zachraňuješ tým "asi". Nemám záujem sa baviť v tejto rovine, tak len toľko, že za posledných päť rokov som mal 5-6 či konfliktov, ktoré sa mi našťastie podarilo úspešne deeskalovať a opakujem našťastie nebolo treba použiť zbraň. Je fakt pod moju úroveň sa tu s tebou hádať o tom ako som ich zvládol bez preskakovania hlasu, ale z týchto konfliktov sa iba jeden jediný odohrával za slnečného svetla. Takže áno, ja na základe štatisticky nevyznámných ale SVOJICH skúseností som sa priklonil k možnosti si na útočníka v krajnom prípade posvietiť.

peterson napísal:A ak tu spomínaš komunikáciu v SS- tak práve v tomto kontexte prišli mnohým(ktorí ťa poznajú) smiešne tvoje múdrosti ohľadne užitočnosti baterky na zbrani :wink:
Opäť úplne bezvýznamné.
1) Samozrejme vôbec nemusím veriť, že takáto komunikácia prebehla, ale ok povedzme že áno.
2) Sú to ľudia, na ktorých názor by som vôbec dal? To nemá znieť povýšene, ale tak ako sa teda niekto údajme smeje zo mňa, tak ja beriem s rezervou mnohých tunajších prispievateľov, čo presne vedia čo kúpiť atď a na stretnutí WF nevedia prst mimo spúšte a bezpečný smer.
3) Sú to ľudia čo ma dobre poznajú? Alebo sú to ľudia čo ma "poznajú" pretože sú somnou raz za rok na nejakom stretnutí webfora?

Aby som to skrátil, kašli na takéto pseudoargumenty. Ak niekto niečo má, nech to napíše sem, ak to sem nechce napísať, pretože povedzme nechce ísť do konfliktu a chce ti to písať iba v súkromí, tak si to jednoducho nechaj pre seba, lebo ak nevieme o koho ide a čo konkrétne napísal, tak to nemá cenu.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Jack napísal:Zoid, dík, že si ma tak svojsky pochválil. Ale prosím ťa, skús si odpustiť narážky, že sa snažím byť v nejakej debate účastník aj rozhodca diskusie za to, že napíšem čosi v duchu „Aby táto debata mala nejaký význam aj pre ostatných“. Veď nejde o nič iné, iba o sebareflexiu človeka, ktorému sa pokračovanie v debate zdá ako zabíjanie času a energie a ktorý sa na záver debaty zdvorilo snaží nájsť prienik dvoch pomerne protichodných postojov. Ale OK, beriem, hodil si za to smajlíka, ktorý to celé posúva kamsi inam... Takže u mňa dobré.
8)
Jack, ja som to písal humorným tónom, ale neviem o akej sebareflexii píšeš, keď si preložíš čo si napísal, tak z toho vychádza "Aby táto diskusia mala zmysel aj pre ostatných, zhodnime sa, že mám pravdu ja..." - keby som toto urobil ja, tak tebe to nepríde vtipné? :lol:
Jack napísal:Čo ma ale prekvapuje je, keď Petersonovi vyčítaš, že sa „v argumentácii veľmi často uchyľuje k neuchopiteľným argumentom typu "Z mojich policajných skúsenosti...", "Počas mojej praxe...", "Ulica ma naučila..." - ak ale nenapíšeš konkrétny príklad, tak to pre mňa nemá reálne žiadnu cenu, pretože za tie začiatky viet môžeš potom dosadiť čokoľvek.“ OMG, Zoid, veď ty si spravil to isté. Keď som chcel, aby si mi uviedol, z čoho čerpáš niektoré svoje dubiózne názory, tak si povedal, že o konkrétnych prípadoch si čítal. Keď som ťa požiadal, či by si mohol poslať link. Povedal si, že si to určite čítal, zrejme v časopise Zbrane a strelivo, ale nechce sa ti to hľadať. Veď to je presne taký začiatok vety „Niekde, ale neviem kde, som čítal, že... “, za ktorý si môžeš potom dosadiť čokoľvek, aby som použil tvoje slová. Necháp ma zle, nemienim teraz polemizovať o tvojej pravdovravnosti, alebo ťa upodozrievať, že si vymýšľaš. Nepýtal som sa ťa na tie prípady preto, lebo by som ti tak veľmi neveril, ale preto, že možno by sme pri ich rozbore prišli aj k iným záverom, než ty. Keď už teda meriaš, meraj rovnakým metrom.
Ty by si z jalovej kravy vymámil teľa, tu máš teda: :)

Obrázok

Zbrane a náboje, špeciál: testy zbraní, rok 2009
A nie, nepísal som autorovi aby som si to overil, ani som tú štatistiku bližšie nehľadal.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

myslím, že som k situáciám, kde sa dá aj posvietiť baterkou na zbrani povedal vlastne všetko. Tebe priame odpovede aj tak nestačia, nakoľko vo svojich fantáziách ulietaš do exotična. Často krát som ti to vyčítal pri dávnejších osobných stretnutiach.
Zastávam názor, že baterka na zbrani neporieši kritickú situáciu.

Nechcem tu vypisovať OT. Dosť argumentov sa už nachádza v iných príbuzných témach
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5607
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Zoid, dík, že si si dal námahu so scanom, ale my sme sa bavili o článkoch z časopisov v úplne inej súvislosti. Možno si to nepamätáš, ale reč bola vtedy o priebehu lúpežných prepadnutí, keď si nás presviedčal, že by si si na páchateľa mohol svojou lampičkou posvietiť, lebo ty ju máš podvesenú na šíne. A my (teda nielen ja, ale aj Peterson) na to, že OK, ale takto to v reálnom živote nechodí, resp. chodí len veľmi zriedka a času je v takých situáciách svinsky málo, apod. Nechce sa mi to znova opakovať. Ak je teda toto pokus o úhybný manéver z tvojej strany, tak nič nehovorím a prijímam ho. V opačnom prípade, môžeš hľadať ďalšie články, ktoré sa neobmedzujú iba na toto lapidárne konštatovanie, ktoré nik nespochybňuje, ale zaoberajú sa konkrétnymi prípadmi z praxe. Tuzemskej, či českej.
:wink:
K ostatnému sa radšej nevyjadrujem a tvoj pocit, že si tu nárokujem patent na pravdu nekomentujem vôbec. Stačí sa pozrieť, kde táto debata začala a ako sa vyvíjala až doteraz. A nie, tvoja ješitnosť mi až taká humorná nepríde. Mala by?
:roll:
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

No a späť k téme. Fenix má už dlhšie nástupcu populárneho modelu PD35 a to PD35 2014 edition, trocha vylepšuješ výkon v najsilnejšom režime a predlžuje dobu na batérie.

http://www.fenixlight.com/ProductMore.a ... NKm8S77l6U

Viac ma ale zaujala táto novinka: http://www.fenixlight.com/ProductMore.a ... NKpbS77l6V

má niekto praktickú skúsenosť? Kombinácia toho výkonu, veľkosti a klipu sa mi celkom pozdáva.
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 10 years

Príspevok od používateľa mrzo »

Fenix mam zrovna nejaky vyhliadnuty, vyzera to na prijatelny pomer cena/vykon, maju aj pekne celovky :), aj PD35 som pozeral, ale stale nejako neviem prekusnut tie "nestandardne" baterie a preferujem radsej nieco na klasicke AA, takze asi E12 alebo LD09.

Zatial pouzivam klasicky cinak Tank007 TK-568
Obrázok

Nemam mu v podstate nic vytknut, sluzi dobre, vykon tiez postacuje, len chcem nieco s klipom, "momentary switchom" a tiez nieco kde sa da prepnut nejaky slabsi mod, ten tank som bral schvalne jedno modovy, ale vacsinou plny vykon ozaj nepotrebujem.
crossbowhunter
prispievateľ
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa crossbowhunter »

mrzo, osobne nosím toto so sebou : https://www.youtube.com/watch?v=hXcUVAXraoM
tak nejak obsahuje všetko čo chceš. výdrž v plnom výkone je cca hodina čo pri 500 lumenoch je podla mňa dostačujúce. v sete pre polovníkov stojí okolo 110 ečiek, čo nie je až tak hrozné. dialkový spínač a montáž na puškohlad asi nevyužiješ bežne ( tá montáž je hrozná, po prvom výstrele sa otáča dokola, takže ju treba zafixovať ) ale máš to aj s nabíjačkou a solídnou baterkou 2600mA. cenovo porovnatelné s fenixom, avšak toto nemá halo.
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 10 years

Príspevok od používateľa mrzo »

Znacku vobec nepoznam, urcite pozriem, dik za tip. Ale urcite budem pozerat nieco okolo 50-60€ max :-)
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

dajte tip na nieco , co vydrzi brokovnicu (namontovane, nie plny zasah :D )

mal som nahodeny nejaky 12$ lowcost z ciny , ale prekvapujuco sa rozsypal

vykon alebo pouzite baterky nie su az tak podstatne, ak by som to niekedy nedajboze potreboval pouzit, bavime sa o nasvieteni na 10m
Miri357
prispievateľ
Príspevky: 119
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa Miri357 »

Zoid: mám PD35 Special edition 2014, chcel som to na nosenie, no bolo mi to veľké a vo vrecku mi to zavadzalo.
teraz som si kúpil PD 22 mám to cca týždeň.
Svieti veľmi silno - až moc, klip je super - akurát do toho najmenšieho vrecka na pravej strane riflí.
Neviem čo ešte - pýtaj sa
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

mrzo - 50-60€ za baterku na AAčka? To je škoda peňazí. Každá druhá čína za 15€ na lítiovú 16550 sa jej minimálne vyrovná a často ju aj predčí.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

prave pozeram ponuku Olight na dx.com a este poriesim montaz
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 8 months

Príspevok od používateľa skemro »

Olight mam doma. Paradna baterecka.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

MRZO: ak ti nejde o veľkosť, tak tiež odporúčam niečo na tie LI-ion 18650. Aj tie čo kúpiš dve spolu s nabíjačkou za 8 eur z ebayu poslúži dobre, resp. lepšie ako AA baterky. Tie fakt iba pre veľkosť v dnešnej dobe už.

Olight som mal nejakú dobu požičaný, nejaký model na 18650, výkon niečo pod Fenix PD35 a o kus kratšia, čo bolo plus. Ale nevýhoda bol opačne orientovaný klip, čiže keď som baterku dal do vrecka o klip, tak bola reflektorom hore. Tam jednak nebol chránený a jednak vybratie baterky a zapnutie baterky si vyžadovalo prechytenie.

Miri: no už len otázka, že kedy sa vidíme za tmy? :D Inak tú PD22 máš tu Ultimate edition? A neni na nej problém narozdiel od PD35, že klip je skoro úplne na konci? Lebo zdá sa mi, že PD35 by sa vďaka tým pár centi nad klipom tak inštinktívnejšie nahmatala vo vrecku, ale možno sa mýlim a nezáleží na tom.
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."