Svietidlá, batérie

vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

Tuba od vitaminov, 2x18650
Bamboocha
prispievateľ
Príspevky: 185
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Bamboocha »

nechcem vyzniet nevdacne, ale mal som na mysli skor navrhy/napady, ako to niekto iny realne praktikuje, niesom lenivy/neschopny pogooglit :-) .
V kazdom pripade vam dakujem za cas ;-)
quest1 zatial vyhrava, to mi nenapadlo a mam nejake tie tuby doma.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Ak mas zaujem tak za 4€ + pripadne postovne Ti poslem krabicky ktore vidis na obrazku.

2x krabicka na 2ks 18650 alebo 4x cr123
1x krabicka na 4ks AA alebo AAA
1x krabicka na 2ks CR123

Ponukam to len vsetko dokopy. Ak by mal zaujem niekto iny, ok - ale az ked Bamboocha povie ze to nechce.
Prílohy
IMG_20210709_192334~2.jpg
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Pozri sa na thingiverse či tam niečo je.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

ma niekto skusenost s bateriami cr123a / 16340 s aliexpresu?


Pôvodné-3-7-v-2800mah-lítium-li-ion-16340-batérie.jpg
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Nápadne sa podobajú na tie s potlačou Olight, ktoré spokojne používam roky. Neprekvapilo by ma, keby pochádzali z rovnakej fabriky.
:D
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Jack
mas jednorazovky alebo nabijacie cr123
pomaly mi dochadzaju zasoby cr od surefire ,hladam nahradu
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Jednorazovky, za tie roky s rôznou kapacitou, ale bol som spokojný a hoci pri sebe zvyknem nosiť aj rezervu, nikdy ma nesklamali. Lenže aj mne sa stenčili zásoby...
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

zasoby doplnene
bat.jpg
miselito
prispievateľ
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa miselito »

Ahojte,
rozhodol som sa spravit si radost na bliziace sa meniny a chcel by som novu LED baterku, pretoze stara "lacnina" dosluhuje a nestaci mi uz.
Mam dvoch favoritov:
Fenix C7 - ako plus hodnotim o nieco vyssi svetelny tok pri slabsich rezimoch svietenia a vyssi dosah svetla ako TK16v2, cena. Za minus pre mna povazujem o jeden rezim svietenia navyse ako TK16v2, kludne by mi stacili 3 rezimy a pripadne stroboskop, ale ten by ani nemusel byt.
https://www.iled.sk/fenix/led-baterka-f ... bijatelna/

Fenix TK16 v2 - tlacidla vzadu a pri sebe, integrovany rozbijac skla, o jeden svetelny rezim menej ako C7 co je pre mna vyhoda a povedzme aj krajsi dizajn, ale na tom az tak nezalezi. Celkovo sa mi paci mozno trochu viac, ale ponuka o nieco nizsi dosah svetla a svetelny tok pri slabsich rezimoch svietenia, co je pre mna najdolezitejsi parameter.
https://www.iled.sk/fenix/led-baterka-fenix-tk16-v2.0/

Vacsinou sa nemam problem rozhodnut, ale teraz fakt neviem. Pouzivate niekto jednu z nich? Ako ste spokojni?
Kazdopadne, pri tom co som na svietenie pouzival doteraz, to bude ako presadnut z Felicie do Bavoraka :D
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Konkrétne tieto typy nie, ale inak Fenix áno, viac modelov (aj čelovky) a bez zlej skúsenosti. Spokojný zákazník. Aj nejaký Olight sa u mňa ešte nájde, tiež OK, ale tam mám aj nejakú negatívnu skúsenosť, ale na to sa nepýtaš.

Keď riešiš parametre ako vyšší svetelný tok, polož si otázku, na čo to chceš/potrebuješ. Tie čísla sú dnes ohromné, ale obvykle ide o turbo režimy, ktoré baterka nedokáže uchladiť, preto rýchlo ide na nižší výkon.
Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Dátum registrácie: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Filip »

Od 2011 používam Fenix TA21 a som nadmieru spokojný. Pár skiel na strelnici som tým aj rozbil, funguje fajn :) Predpokladám že to TK16 bude veľmi podobné len s iným aku (21700 vs 18650)

Z tých dvoch by som preferoval TK16 , pretože umožnuje namontovať diaľkové ovládanie na zbraň, ak toto neriešiš za pozornosť to ale stojí (ja som si remote switch kupoval 5 rokov neskôr a bol som rád že nepotrebujem ďalšie svetlo :) ). Zároveň má podľa mňa TK16 praktickejšie nabíjanie, resp to že žiadne nemá v svietidle. Nabíjací ovládač je priamo v dodanom aku, nie v svietidle. Tj, ak máš 2 tak vieš jeden nabíjať a druhým svietiť.

Ako píše jack, na tie turbo režimy pozor - min papierovo vidno, že TK16 chladí lepšie, a na plné gule bude svietiť 2h40 vs 1h . Pri tých nižších, si myslím že to bude narovnako... síce slabší tok, ale viac koncentrovaný.
miselito
prispievateľ
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa miselito »

vdaka za info chalani.
Ano, uz som si nieco nacital aj ohladom turbo rezimov a neviem ci som bol slepy, ale nevsimol som si ten rozdiel v dobe svietenia. Bol som asi moc zamerany na dosvit a svetelny vykon.
Pisalo mi viac ludi ohladom TK16v2, ze je to dobra volba a isli by radsej do tejto baterky, vzhladom na ich skusenost, resp. skusenost kamaratov.
Chcel som nieco, co by mi osvetlilo dlhu trasu predomnou pocas nocnej tury, ale ked som to tak pocital, za minuly rok som bol iba 6 krat, takze zameriavat sa iba na svetelny vykon a dosvit sa nebudem. Na ostatne moje pouzivanie to bude bohato stacit.
Oki tak je rozhodnute, kupim TK16v2.
Dakujem vam este raz za rady a pomoc :D
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Tiež si ale povedzme, že tie údaje netreba preceňovať, lebo ako bežný užívateľ ten najsilnejší režim zrejme moc často nevyužiješ. Možno ako poľovník pri dohľadávke... Neviem. Aj keď áno, vyzerá to super, keď si v noci prisvietiš na plné g... oné a dosvietiš cez pol mesta alebo cez celú horu.
8)
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."