Čo na uši, čo do uší

Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Čo na uši, čo do uší

Príspevok od používateľa Igrlik »

Akú ochranu sluchu používate? Možnosti, skúsenosti, dojmy, výhody, nevýhody, doporučenia. Chrániče, slúchadlá s aktívnou ochranou, štoplíky, vata, náboje 7,65 Br a iné...
Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Registered for: 16 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

Ja drtim stupliky, otec nedava nic, ze jemu uz na stare usi ten lomoz nevadi :)

vyhoda stuplikov: nosim ich vo vrecku, je to superskladne; v lekarni stoja do 20 Sk;ked sa nahodia do usi spravne, tak 9mm luger je uplne v pohode utlmene


nevyhoda stuplikov: ked niekto nieco hovori, tak treba ho vytahovat, tu su sluchatka pohotovejsie; pomalsie sa nasadzuju - ked sa povie ze mozme strielat, tak kym ho zosulam a roztiahne sa v uchu padnu take 3-4 rany; strasne sa spinia pri viacnasobnom vytahovani a znovaplikovani (prsty od olova a stuple su hned cierne); je to menej hygienicke pri dlhodobom pouzivani

asi tak
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

no, ja pouzivam Peltor Optima I a zatial nenastala chvila kedy by som si zmyslel zaobstarat lepsie. aj ked je pravda ze elektronicke su celkom prakticka vec...
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Na tuto sezonu si chcem kupit elektronicke Peltory,bud ComTac alebo SportTac.Na polovnom parkure ich vidim viac nez prakticke,pocuvat rozhodcu,popritom o kusok vedla niekto striela,zachytit rady z publika... :twisted: Doteraz som nosil ci uz k pistoli alebo k brokovnici klasicke sluchatka.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

pouzivam "stromceky" od 3M,velke sluchadla ma obtazuju :)
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Ja, keďže som len občasný strelec, tak mi v pohode stačia len občasné chrániče hluchu z lidla. Asi za 150 sk komplet aj z brýlami a respirátorom. :D
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Skusal a pouzival som na vnutornej strelnici klasicke sluchatka (zelene :wink: s nalepkou "Gamo"), stuple penove, voskove aj 3M stromcekove. Vyhrali to sluchatka, so stuplami som nemal ten spravny pocit "sucha a bezpecia", subjektivne tlmili menej a hlavne inak.
Vonkajsia strelnica by mohla poradie zmenit, ale to uz mozno nezistim, kedze ...

... len nedavno som sa k mojej velkej radosti dostal za dobru cenu k elektronickym Peltorom SportTac. Takze skusam a zvykam si, po dlhsom spoluziti mozem v pripade zaujmu podat report.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

yarco,napis mi prosim o tych SportTac.Ake su,kde si kupil,za kolko...a tak.Kludne aj PM.Vopred dakujem,hladam skusenosti.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Doviezol mi ich kamos z USA, cena (s postovnym) 100(+10) US$. Ak by si si ich nechal poslat cez more az sem, bolo by to tipujem tak 130-150$.

V EU som nasiel ceny tiez okolo 100, ale EUR. :(

U nas SK/CZ sa ceny pohybuju vyrazne vyssie, napr. v Hermese ich momentalne maju za 7 820,- Sk. :x :evil: :x

Skusenosti zatial minimalne, mam ich tyzden. Tak len:
- dobre sedia na hlave
- kabel je dostatocne hruby a dobre vedeny, tak bude hadam aj odolny a nieco vydrzi
- zvlastny pocit, popri utlmenych vystreloch pocut bezne zvuky normalne prip. lepsie nez normalne, treba si na to zvyknut
- zvuk vystrelu znie inak nez cez bezne sluchadla, udajne sa cez elektroniku tazsie rozoznava chybna laboracia - neviem posudit
- subjektivne tlmia vystrel o nieco menej nez predchadzajuce hluchatka, ale mozno to je sposobene len inym pomerom voci zosilnenemu okoliu - budem ich este porovnavat so starymi sluchadlami

Zatial tolko.

(28.2.2008 11:51 - upravil som cenu u nas, povodne uvedenu (5000 Sk) som zjavne poddimenzoval.)
Naposledy upravil/-a yarco v 28 Feb 2008, 11:51, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Dobrá debata bežala na gunshope.cz, konkrétne tu http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t=4035&highlight=

Tam som aj uviedol svoje skúsenosti s tlmičmi.
napr. tu:
http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?p=58101#58101
http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?p=58778#58778
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Čo hovoríte ???????

Nepočujem !!!!!!!

Mám už po delostreleckých streľbách !
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

yarco (este predtym nez si prejdem Panzerove linky)...aku maju SportTacy regulaciu hlasitosti?Ked tomu "vytnes volume" pocujes aj jemne,slabe zvuky? Napr.niekto obdalec susti papierom a tak....?

Inak spoza velkej mlaky ich chcem aj ja.Este ta poprosim zistit z ktoreho shopu to bolo.Z Midway USA?Alebo z ineho.

Diky.

Edit: Ceny na SK,specialne v polovnickych obchodoch mi niekedy pripadaju ako zo znepriatelenej galaxie... :twisted: :twisted: :twisted:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Vecer doma na gauci 8) v klude a tichu som nebol spokojny, bolo pocut sum uz aj pri nizsom zosilneni. Ale v praxi na strelnici som sum vnimal, az ked som zosilneniu vytal nad ramec potreby. A kedze doma po veceroch bezne po zene a detoch nestrielam :twisted:, nebude dufam sum nejakym velkym problemom.

Ked tomu vytnes na max, dost to sumi a pocujes vsetko mozne v okoli, vratane rozneho suchotu a skrkotu vlastneho oblecenia a predmetov, s ktorymi manipulujes. Vyuzitie v praxi nevidim, mozno tak na odpocuvanie. :)

Zatial idealnym sa mi zda zosilnenie okolia +/- na uroven ako bez sluchatok (prip. trosku viac). Nerusia ma zvuky, ktore normalne nepocujem alebo nevnimam, okolie (okrem strelby) pocujem priblizne v normalnej hlasitosti a sum je na prijatelnej urovni.

Toto vsetko pisem po 1 (slovom "jednej") navsteve strelnice a chvilke pobiehania s hluchatkami po dome, tak to treba aj tak brat.


ad eshop - mal som 2 zdroje, kupene to bolo v tom druhom. Netvrdim, ze to bol najlacnejsi eshop v US, ale nemal som prilis casu na patranie a ten cenovy rozdiel bol aj tak ohromny.
http://www.probuy.net
http://earplugstore.stores.yahoo.net

<edit 28.02.08 17:12> ak si z okolia BA alebo sem obcas zabludis, mozme sa stretnut na strelnici a vyskusas.
Naposledy upravil/-a yarco v 28 Feb 2008, 17:14, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
xmaster
prispievateľ
Príspevky: 205
Registered for: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa xmaster »

co vravite na tieto ceny za tie Peltory Optime III http://www.toptext.sk/product_info.php?products_id=467 ??? som si ich objednal a som plny ocakavania... :lol:
eager_hoover

Príspevok od používateľa eager_hoover »

to xmaster
ked si spomeniem, že som Peltory Optime III kupoval v Hermese pred 4 mesiacmi za 995 tak :evil:
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."