Čo na oči?

Použiívate ochranné strelecké okuliare?

Ano vždy.
145
65%
Len pri kovovych ter?och.
21
9%
Len na krytych strelniciach.
3
1%
Nie, nikdy.
28
13%
Zaleži od nálady.
25
11%
 
Celkom hlasov: 222

Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Theplaky: áno, súhlasím - počas mierenia je to jasné..., ale keď sa pri nosení takýchto riedko "dierkovaných" okuliarov bežne pohybujem, tak potrebujem trochu aj periférne videnie.
Trochu s tým mám skúsenosti: my sme počas výcviku nosili ochranné okuliare z takej hustej kovovej sieťky (niečo podobné ako teraz nosia tie sieťkové ochranné štíty na tvár pilčíci alebo vyžínači (s krovinorezmi) - pohľad cez tú sieťku bol opticky tiež odlišný od priameho pohľadu bez sieťky...
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

fotograf napísal:Spôsob "ostrejšieho" videnia cez tieto okuliare je založený na princípe zobrazovania ako camera obscura. :idea: Poznajú to aj tí, čo mieria pomocou dioptrov.
Mám však otázku: nie sú tie dierky na okuliaroch príliš riedko - ďaleko od seba? Skúšal si s tým okrem pozerania aj reálne mieriť a strieľať? :?:
Keď s nimi doma suším, tak vidím ako sokol, domnievam preto že aj na terči by to malo byť o dosť lepšie ako keď strieľam bez dioptrií. Vtedy vždy vidím mieridlá rozmazane, ale žiadna tragédia na terči doteraz, som spokojný s výsledkami. No na strelnicu sa s nimi strojím ísť čo najskôr.

Možno máš pravdu že diery sú nariedko, ale keď pozerám skrz ne, otvory takmer splývajú, medzierky medzi nimi sa javia ako 0,5 milimetrové, v skutočnosti sú vzdialenosti medzi nimi cca 4mm.
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Hmm..., zaujímavé.
Potom daj vedieť, aké to bolo pri reálnej streľbe. :?:
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Reálna streľba s dierovanými bola naozaj super,aj napriek podmienkam s umelým osvetlením, tieto okuliare sú na mierenku fakt vynikajúce. Keď som išiel na ostro bez dioptrií, tak o level až dva nižšie, bohužiaľ som nemal tentokrát multifokálne aby som to porovnal s tými dierovanými.
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."