Kydex

Max11
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 15 years 1 month

Kydex

Príspevok od používateľa Max11 »

Dovolím si založiť túto tému, nakoľko som nenašiel žiadnu, ktorá by sa venovala špeciálne tomuto materiálu ako polotovaru pre domácu výrobu púzdier.

Rozhodol som sa skúsiť si takúto výrobu kydexových púzdier najmä z dôvodu, že by som si rád vyrobil púzdro na môj G19 presne podľa mojich predstáv v prevedení IWB aj OWB. Okrem toho sa mi doma povaľuje niekoľko nožov bez poriadneho púzdra.

Čo sa týka postupu a techniky výroby, na internete je nespočet veľmi detailných návodov. Narazil som však na problém, keď som začal riešiť otázku materiálov na výrobu. Okrem e-bay a jatagan.eu som nenašiel nič iné, kde by sa dal kydex kúpiť.

Chcem sa preto opýtať tých, ktorí majú skúsenosti s kydexom - kde je najlepšie kupovať kydex ? Taktiež by sa mi zišli skrutky typu "chicago", je možné ich nájsť na slovensku v obchodoch so spojovacím materiálom ?
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

niekde sa to tu uz riesilo :oops:
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Kydex sa vyraba v USA a ziadne ine "nity" sa neoplati kupovati nikde inde len v USA lebo su slabe a treba pouzit len a len tie na Kydex urcene.
Chicago screws to same, pricom vsetko je drahe ako prasa, ale je to original a vydrzi to.
Max11
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa Max11 »

Ďakujem za odpovede. :wink:

Ak by mal niekto záujem o spoločný nákup z toho webu, ktorý spomenul Tango, dajte vedieť. Chcel by som pre začiatok nejakých 10 plátov + spojovací materiál, no poštovné vyjde približne rovnako ako cena materiálu ($54.70) :roll:
Používateľov profilový obrázok
Ferri719
prispievateľ
Príspevky: 385
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa Ferri719 »

Ja som si puzdro vyrobil nie z kydeu, ale ABS plastu, ktory ma velmi podobne vlastnosti ako kydex. Puzdro pouzivam denne cca 2 mesiace bez chybicky a problemu. nity som pouzil trhacie s tym ze som ich po zalisovani upravil. Zatial uplne v poho.

ABS plast som kupoval z NR.
http://noziarstvo.sk/sk/27-plasty
inspiring_solomon

Príspevok od používateľa inspiring_solomon »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_solomon v 12 Mar 2013, 18:14, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

DSN nerobim v galanterke, ale riadil som sa vylucne noziarskym forom, kde s kydexom pracuju a zdielaju svoje postrehy.
Taktiez som pozeral nespocetne mnozstvo videii a profesionalni vyrobci puzdier radia pouzivat koli pevnosti a trvacnosti tie najvacsie ake sa daju kupit na vsetky standardne hrubky kydexu a to su 1/4" cize s vonkajsim priemerom cca 6.5mm.
inspiring_solomon

Príspevok od používateľa inspiring_solomon »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_solomon v 12 Mar 2013, 18:15, upravené celkom 1 krát.
friendly_borg

Príspevok od používateľa friendly_borg »

Obrázok

Obrázok

work in progress :oops:
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Pani,
mate niekto cislo na shootiho co robi kydex. puzdra? Diki
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Poslem ti ho v pm.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

diki
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Dnes som si nasiel cas a spravil radost novym puzdrom so svietidlom na Serpa nosici.

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Vova
prispievateľ
Príspevky: 195
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa Vova »

Stalo sa už niekomu z vás, že vám kydexové púzdro poškriabalo povrchovú úpravu záveru? Alebo to len ja mám tak citlivého Glock-a? :(
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Kazde kydexove puzdro ti poskriabe povrchovku.
Samozrejme pokial nemas nerez prevedenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."