Kydex

matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

Iwb kydexove puzdro dole uzavrete alebo otvorene?
Ake su vyhody/nevyhody?

Dakujem
martinhej
občasný prispievateľ
Príspevky: 44
Registered for: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa martinhej »

Ked je uzavrete tak sa zaver nesucha o oblecenie, prakticky vyznam to ma hlavne ked ides zo strelnice. Tiez sa nedostane bordel do hlavne (zmolky a vlakna z oblecenia).

Vyhodu otvoreneho som zatial postrehol jedinu - ak mas napr G19 a G17 tak vies pouzivat to iste puzdro. Inac je s tym iba ostara.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

- Do uzavretého sa bordel dostáva pomalšie, ale potom už sám nevypadne;
- uzavreté chráni ústie a spodok záveru pred potom a výparmi;
- úplne otvorené (t.j. useknuté na dĺžku záveru resp. presahujúce záver ale bez zúženia) má výhodu kompatibility rôznych dĺžok záveru, ako písal martinhej. Na druhú stranu zase nemôže byť spodok puzdra zaoblený, čo môže niekomu spôsobovať diskomfort pri nosení;
- pri AIWB by som úplne otvorené nepoužíval, je tam riziko popálenia sa o ústie hlavne, o špinení odevu ani nehovorím. Takže buď čiastočne alebo úplne uzavreté.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

dakujem za konstruktivne odpovede.
Radis
občasný prispievateľ
Príspevky: 12
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa Radis »

Dnes som vybral na pošte púzdra od chalanov z TT, ktorých spomínal Peterson. Pripájam sa k spokojným zákazníkom. Spracovanie je naozaj kvalitné a komunikáciu tiež hodnotím na výbornú. Dve vnútorné púzdra ( Glock a GP) a dve púzdra na zásobníky. V pondelok večer dohodnuté detaily a už v piatok odosielali. :)

Edit: Peterson díky za tip :wink:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Máte niekto nejaké referencie na tieto puzdrá?
http://evokydex.sk/
cretino
občasný prispievateľ
Príspevky: 77
Registered for: 7 years 9 months

Príspevok od používateľa cretino »

vyzeraju fajn, aj ja som nad tymito premyslal
Janciak
občasný prispievateľ
Príspevky: 88
Registered for: 7 years 2 months

Príspevok od používateľa Janciak »

mam od nich IWB puzdro na k100 a zatial spokojnost ale mam ho len cca 2 tyzdne na sebe som ho mal 4dni k100 dako bezne nenosim
martinhej
občasný prispievateľ
Príspevky: 44
Registered for: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa martinhej »

iwb modelu by som podla obrazka vytkol ze nad klipom je zrejme z estetickych dovodov ponechaneho vela materialu, ktory zuzuje horny otvor a moze prekazat pri zapuzdreni. Je dost detailne otlacena definnica zbrane co moze zposobit prilisne osuchavanie pri taseni/puzdreni, pripadne problem s nastavenim sily odporu akou je zbran drzana v puzdre. Horny vykroj nad zaverom je na iwb puzdro tiez nie velmi vhodny lebo cez neho sa do puzdra mozu dostat nohavice a branit pri puzdreni, pripadne sa o nohavice zachyti mucha pri taseni.

owb model ma pri luciku nit a teda je to na pevno, nie je mozne nastavit silu odporu. Ta definica je tiez pomerne detailna, zrejme pri vyrobe lisuju priamo makety zbrani bez vyblokovania pretrcajucich/vnorenych casti.

to je iba nazor na zaklade obrazkov z webu, nie je to osobna skusenost.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

martinhej napísal:Horny vykroj nad zaverom je na iwb puzdro tiez nie velmi vhodny lebo cez neho sa do puzdra mozu dostat nohavice a branit pri puzdreni, pripadne sa o nohavice zachyti mucha pri taseni.
Neviem, ktoré puzdro konkrétne myslíš, lebo tam majú viac modelov v rôznych nastaveniach spony.
Ale ak tento na obrázku, je to podľa mňa ok.
Mám to podobne na mojom AIWB puzdre, t.j. hrana puzdra pri závere cca 1-1.5 cm nad úrovňou opasku. Nikdy som nemal spomínané problémy, nohavice sa nedostanú cez úroveň puzdra.



<edit> Teraz mi napadlo, že to môže závisieť aj od typu nohavíc. Veľká väčšina má asi opaskové pútka prišité na hornej hrane, ale nie všetky. Napr. také staré vojenské gate vz. 85 mali pútka dobrých 5-7 cm pod horným lemom a videl som už podobné nižšie posadenie pútok aj na civilných nohaviciach. Tam by samozrejme mohol byť problém s látkou presahujúcou do puzdra resp. aj so samotným nasadením puzdra na opasok.
Prílohy
Untitled-1_0018_DSC_0154.jpg
martinhej
občasný prispievateľ
Príspevky: 44
Registered for: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa martinhej »

Cast ktora zuzuje horny otvor:
Obrázok

Obrázok

Vyrez, ktory je uz pod urovnov opasku:
Obrázok

EDIT: puzdro ktore si vlozil sa zda byt ine. To ktore som ja opisoval je toto:
http://evokydex.sk/?product=kydexove-pu ... 4-vnutorne
Zrejme nemaju konzistentny dizajn.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

nechal som kydex.pudzro 2 dni na sedadle v aute ,vysledok je jeho deformacia
ta co uz,ta ňe
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

..to ze kydex v aute makne som vzdy mal len za mytus..takze to mame potvrdene?? ..foto by nebolo? :)
- ma niekto skusenost ci sa rovnako sprava aj material ktory pouziva Fobus?
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

z foto to nebude poznat ,na pohlad deformacia vidiet nie je

edit: skusal som ho formovat teplovzdusnou,ale uz to nie je ono,zbran ide dnu nasilu ,samosvor nefunguje ....

objednal som nove od BP
Prílohy
2.jpg
1.jpg
Olap
prispievateľ
Príspevky: 255
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa Olap »

K IWB par poznamok z vlastnej skusenosti, mozno niekomu pomozu:
- Ak je otvorene (zospodu alebo aj z bokov - napriklad kydex + latka/koza, tak tam ide vsetok bordel z oblecenia - prach zmolky, Za jeden den nosenia je toho plna hlaven, zaver, spust. A pri noseni a osuchovani o poblecenie sa tam prach a zmolky stale tvoria a budu tvorit.
- Nastavenie retencie - tuhosti vytahovania pri IWB nie je az tak dolezite, pretoze vacsi vplyv na stlacenie zbrane v puzdre ma to, ako je silne stiahnuty opasok a kolko ma clovek toho na sebe v oblasti pasa (ake ma velke brucho :roll: ).
- Spona na puzdre. Zle skusenosti mam s puzdrami (skusal som take dva druhy) ktore maju jednu centralnu sponu a to este na urovni spuste (ramu zbrane).
Za prve sa puzdro stale otaca. To je napriklad neprijemne pri sadani. Raz si clovek sadne uplne v pohode, na druhy krat sa puzdro pootoci a neda sa zohnut ani noha, nie to este sadnut. Okrem toho je to riziko pri taseni, je tam nestaly uhol zbrane vzhladom na opasok, alebo rysovanie cez oblecenie ak sa zbran blbo skloni.
Za druhe jedna spona na tom mieste ako pisem velmi zvyraznuje zbran na tom najsirsom mieste, kde ju clovek potrebuje mat prave co najuzsiu. Na zbrani je puzdro, nohavice, opasok (casto nejaky pevnejsi) a aste ta nepodarena spona. Horsie je este putko s cvokmi (napriklad platenne puzdra o Falca).
Najlepsie su dve spony po stranach puzdra - momo telo zbrane. Je aj mensia sanca ze clovek pri taseni vytiahne aj puzdro, da sa nastavit sklon zbrane vyhladom k opasku a zbran lepsie drzi na mieste kde si ju date pri obliekani.
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."