Taktické nohavice a opasky

Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Moje najoblúbenejšie taktické gace sú motérky. Chodím v nich naozaj všade. Konkrétne tieto mám najradšéj. 8) http://www.supermonterky.sk/e-shop/1766 ... almada-19-
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

Drzitel ZP so skupinou A na nosenie sa bez problemov oblecie do monteriek, aby skryl svoj gulostrel. Ale chod tak do firmy, ktora sidli vo vezi zo skla a ocele. Tvoji nadriadeni Frank s Mikom (v horsom pripade Fritz und Hans) si budu tukat po cele a na druhy den sa moze stat, ze skoncis na dlazbe ...
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Tak na to si založ, milí môj Rudla, tému taktické sako a tesilky. :mrgreen:

Ja sa len bojím, aby sa montérky nedostali do módy, bo budem vyzerať, ako dáka metristická bukva.
Dosť, že sú dnes v móde gumáky. Toď si manželka išla kúpiť ku koňom gumáky, a samé rúžové, za 150 evri...
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

Mrzi ma, ze sa v tejto "demokratickej a otvorenej spolocnosti" riesia stereotypy v obliekani, ale situacia je taka, ze pokial sa clovek odlisuje co i len trochu od lokalnej majority, tak je pod drobnohladom. Cvicenemu oku, ktore vie, na co sa zamerat potom neunikne nic. Nebolo to davno, co pisal Telra, ze mu decka v skole kde praxoval vycmuchali pod odevom takticku kapsu s pistolou... Tak isto aj mne zacali toto leto "prehladavat" Aegis kapsicku.
Este ked som robil v ABBcku, tak chceli riesit kolegu za to, ze v lete prisiel do roboty obleceny ako na plaz (slapky, sortky, kosela). Mne zacinaju zase rozne osoby vycitat vyzor fotbaloveho fanusika. Pokial sa clovek pohybuje v zamestnani medzi ludmi a ma kancelarsku robotu, neskryje ani stilleto v konecniku, nie to compacta na opasku.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

To nemyslíte vážne chlopaky. Keď sa raz v niečom cítim pohodlne a železo mi nieje vidieť, môže my byť úplne ukradnuté či sú to ultratacticool gate alebo kožené obťahováky Braňa Mojseja a hlavne čo si o tom ľudia myslia. Môj pohľad na vec je možno ovplyvnený prácou, neláskou k rifliam a doslova nechuťou k teplačkárskemu oblečeniu (či sú to Nike, Adidas alebo Thor Steinar, tepláky sú furt tepláky). Nosím dennodenne outdoorové nohavice, či už Craghoppers, Karrimor alebo Regatta a pre všetkých naokolo sú to proste také isté kapsáče jak 5.11, Helikon alebo najlacnejšie Miltec BDU.
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Ja som »

Neobhajujem tuto dobu ale odchylky od primeru sa vzdy sledovali. Aj za komancov si na teba posvietili ked si mal oblecko zo zapadu.
Ad Telra, nemal myslim kapsicku ale normal vnutorne puzdro a je dost mozne, ze mu printovalo(bolo vidiet obrysy). Ale ak sa mylim, nech ma opravi.
"takticke" kapsicky su ako past na oko, ale vsak to som ti uz aj osobne tusim spominal :)
S poslednou vetou nemozem uplne suhlasit, poznam ludi co mukluju v korporaciach a nosenie riesia extremnou disciplinou ci uz v obliekani alebo sposobe nosenia popripade falco neoprenovy pas a nejaky uzky subcompact.
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Ja som »

Bujny, jedno ti to moze byt az do tej chvile, dokedy ti "demaskovanie" ako vlastnika zbrane moze sposobit problem.
Ja som nieco podobne zazil, preto ma presla ta takticka onania, ktoru u niektorych ludi pozorujem. Samozrejme, ako som uz pisal, je to kazdeho osobna vec, ale pokial ti hrozi pojeb z prace, nejaka prehliadka alebo zbytocne tahanice s OZ, tak je lepsie byt nenapadny.
K tomu co pises - ano uvedomujem si vyhodu funkcneho oblecenia. Pokial sa ale znacky ako 5.11, helikon, blackhawk ukazu ako nie vhodne/rizikove je dobre volit identitu "vysokohorskeho shepu" alebo horskeho turistu, bo tych tu je minimalne v BA na mraky (no offence ;) ).
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

Chlopaky sa pise s makkym i na konci 8). Polstina a rustina ma makke hlasky a tvrde naopak ako slovencina (k, g, ch su u nich makke ...). Dost bolo jazykoveho okienka: kamo, zavidim ti, ak toto nemusis riesit. Ti co robia vo veziach zo skla a ocele alebo maju sedavu kancelarsku robotu nemozu vyzerat ako fanusikovia CSKA Moskva. Pisem co v poslednej dobe zaziavam a zistujem. Zda sa, ze nie som sam.
Ked som naposledy nosil ja (zaciatok leta) tak vsetkym udierala do oci moja Aegis rychlotasna kapsa. Nehovoriac o tom, ze mi zavadzala pri ceste do prace (na bycikli). Vrcholom bolo, ked ma zacali kolegovia podpichovat vetami typu "..odloz si" a podobne. Akukolvek anomaliu ti pod oblecenim velmi rychlo zisti aj ten najvacsi debil.
Viem, ze toto nie je tema prilis vhodna, ale ako sam vidis, viaceri su v poslednej dobe konfrontovani s tym, ze su ludia akosi zacinaju vsimat nonkonformne oblecenych jedincov. Holt, kilo nylonu na sebe skratka neskryjes a kilo ocele uz vobec nie.
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

Ja som napísal: "takticke" kapsicky su ako past na oko, ale vsak to som ti uz aj osobne tusim spominal :)
S poslednou vetou nemozem uplne suhlasit, poznam ludi co mukluju v korporaciach a nosenie riesia extremnou disciplinou ci uz v obliekani alebo sposobe nosenia popripade falco neoprenovy pas a nejaky uzky subcompact.
Rad by som tu disciplinu videl. Ja mam problem na sebe skryt Compact od CZty. Clovek casom zisti, ze ten Compact nie je az taky kompaktny a hoci som nebol nikdy chudy (ako napriklad ty), vzdy som mal pocit, ze obrys zbrane uplne krici.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Hovorí sa tu inak o dvoch veciach, ktoré spolu nie úplne súvisia - skryté nosenie zbrane a vzhľad samotného oblečenia, resp. nápadnosť jeho nositeľa.
Rudo napísal:Pokial sa clovek pohybuje v zamestnani medzi ludmi a ma kancelarsku robotu, neskryje ani stilleto v konecniku, nie to compacta na opasku.
Viacero ľudí aj tuto z fóra má pokiaľ viem presne opačnú skúsenosť - pokiaľ na seba neupozorňuješ výzorom, správaním či blbými rečami, často ani tí najbližší spolupracovníci netušia, že ten človek má trvalo "trištvrte kila nadváhu". Či už celý deň behá a sedí v obleku, rifliach alebo montérkach.
Čo sa skrytého nosenia zbrane na opasku týka, rozdiel v použiteľnosti obyčajných riflí, tesilákov a 5.11-kových gatí (najlepšie maskáčových :wink:) je pri troche snahy minimálny. Čo sa ale nápadnosti týka, je to fest rozdiel.
Ale uznávam, že "stilleto v konecniku" som (chvalabohu) ešte nemal :lol:
Rudo napísal:Akukolvek anomaliu ti pod oblecenim velmi rychlo zisti aj ten najvacsi debil...
... ludia akosi zacinaju vsimat nonkonformne oblecenych jedincov. Holt, kilo nylonu na sebe skratka neskryjes a kilo ocele uz vobec nie.
Nesúhlasím. Ani s tým, že "každý debil rýchlo zistí" ani s tým "neskryješ".
V tom je tá pointa - nosiť skryto zbraň a obliekať sa nonkonformne sú dve rozdielne veci, dokonca by tom povedal, že sú priamo v rozpore.



Bujny:
Ako písal JaSom - nech si každý kľudne nosí čo chce a čo mu sedí, no problemo. Len by si mal byť vedomý toho, že pri určitom type oblečenia je značne vyššia šanca, že ťa niekto "prečíta" a vzniknú neželané a zbytočné problémy. Nič viac.
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

yarco napísal:Hovorí sa tu inak o dvoch veciach, ktoré spolu nie úplne súvisia - skryté nosenie zbrane a vzhľad samotného oblečenia, resp. nápadnosť jeho nositeľa.
Hej. je to tak. Sorry za vzniknuty chaos. Moje skusenosti su take, ze som vzdy putal pozornost.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

To vieš, taká Kate Beckinsale či Angelina Jolie tiež pútajú pozornosť, kade chodia.
Musíš sa začať menej udržovať a trocha zoškarednúť, aby si toľko nevytŕčal z davu :twisted: :lol: :twisted:
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Chlopaki no offence, vravím že na môj názor má vplyv moja práca. Preto, áno nemusím riešiť saká, košele, oficiálny dress code a podobné veci.

Asi som ten typ, o ktorom hovorí Yarco - ľudia nepredpokladajú, že mám pri sebe železo a preto ma ani neskenujú pohľadom (ono tých pár kilo navyše a výraz tváre niekde medzi mantinelom a Santa Clausom asi dosť veľa maskuje).

Aby som sa vrátil k téme, celkom sa mi pozdávajú SFU v štandardnej hnedej (žiadna tacticool TAN alebo Coyote). Najviac sa mi páči vysoký sed, nakoľko lepšie drží opasok a jeden a pol kilečka neťahá gate dole. Má ich niekto v XL a nemohol by pomerať pás? Jak sa poznám ak k tomu príde objednám ich z nejakého E-shopu a aby som mal odhad veľkosti.
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

SFUcka skutocne dobre drzia tazke veci na opasku. Co musim vyzdvihnut su aj tie stahovacie pracky na pase, ktore su k stiahnutiu gaci uplne nepouzitelne, ale mne sluzia na zahaknutie roznych puzdier, takze sa mi medzi jednotlivymi putkami prislusenstvo neposuva. Mam od Helikonu aj M65 gate, ktore toto nemaju a je to neporovnatelne voci SFU.
Tu pisu, ze SFU ma nasledovne velkosti:
velkosť S M L XL XXL
obvod pásu 82cm 90cm 98cm 106cm 114cm
dľžka nohavíc 106cm 108cm 108m 110cm 112cm
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Nemáte niekto dobrý a overený zdroj opaskov Spec-Ops?

Pod "dobrý" si predstavujem rozumnú cenu a dodacie podmienky.
Pod "overený" si predstavujem, že posielajú originálny "Made in USA" tovar, nie čínske napodobeniny.
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."