Puškohľad 4-16 x 44

Andrejoff
občasný prispievateľ
Príspevky: 68
Registered for: 14 years 5 months

Puškohľad 4-16 x 44

Príspevok od používateľa Andrejoff »

Chcel by som dat na malorazku puskohlad s takymto zväcsenim.. Pozeral som po Hawke Varmint SF ?http://www.wilde.sk/p/1375/hawke-varmin ... -2-mil-dot Mate s tymto puskohladom nejake skusenosti ? Pripadne nejaku inu znacku v tomto/podobnom zvecseni?.... Na jednej malorazke mam 6-24x 50, ale je to pre mna zbytocne. Strielam vzdy len so 6-12x.. vacsie zvacsenia len na kontrolu terca. Tak teraz na druhu flintu chcem dat nieco taketo..
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa BTV »

Falcon Menace 4-14x44 FFP.

Udrzal bez problemov .308win, teraz je na .22lr, testovany bol aj na .338LM a vydrzal.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Ine parametre okrem .22LR?
Napr cena , priemer tubusu, osnova ...
Používateľov profilový obrázok
gereta
prispievateľ
Príspevky: 109
Registered for: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa gereta »

Ja mam na mojej toto:
http://www.alfatactical.cz/sightmark-pu ... 4-mdd.html
V podstate stale nastaveny na 10x. U mna zatial maximalna spokojnost.
Ak by si sa chcel cez neho pozriet, daj mi PM. Dost casto chodim do SE.
Andrejoff
občasný prispievateľ
Príspevky: 68
Registered for: 14 years 5 months

Príspevok od používateľa Andrejoff »

Takze.. cenovku si predstavujem +-200 € .. osnova co najtensia: Mil dot alebo podobne.. Tubus je mi jedno ci 25,4 mm alebo 30 mm... Najviac sa mi pozdava ten Hawke 4-16x44... Pri tom FAlcon Menace sa tusim pri zvecseni priblizenia aj zvecsuje kriz a to nechcem.. Zaujimaju ma alternativy v tejto cenovej kategorii, zohnatelne na Slovensku alebo v Cechach s ktorými mate skusenosti.
To Gereta: Ten SightMArk ma osnovu s bodkou a to mi nevyhovuje. Dakujem za ochotu .. Az dam dokopy novu flintu kludne mozeme niekedy skocit niekam zastrielat.
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa BTV »

Falcon Menace je FFP (Front Focal Plane/Prva Ohniskova Rovina), takze pri zmene zvacsenia sa meni aj velkost kriza, co je velka vyhoda pri vypocte vzdialennosti podla osnovy (nemusis prepocitavat podla velkosti zvacsenia).
Andrejoff
občasný prispievateľ
Príspevky: 68
Registered for: 14 years 5 months

Príspevok od používateľa Andrejoff »

http://www.colosus.sk/puskohlad-valiant-4-16x44-sf-fbr/ .... na toto co hovorite ? Tu znacku vidim prvy krat.. takisto ten typ osnovy.. ist do takého alebo radsej ten Hawke ?
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

nechcem byt sprosty... ale mne to na prvy aj druhy pohlad pripada ako OEM-oznacena cina , presny povod by prezradil odbornik na cinske optiky Rasto :) ja by som stavil na ZOS China

bezna ceny optik v tejto kategorii je aj s postovnym pod 100e
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Roman no povod si uhadol, ale vezicky i kriz si nechali urobit na zakazku. Sklo som nevidel, ale mohlo by milo prekvapit i ked pochybujem, ze bude vybocovat z radu :-)
Chalan chce optiku na malorazku a jediny parameter je priemerne zvacsenie, pricom tapa v tme a hlada najlepsiu variantu podla jeho parametrov a pred kupenim sa do nej ani nepozrie, lebo nebude mat moznost, pokial nekupi daco osvedcene.
Paramatre k zvazeniu:
osvetlena osnova (i farba),
potreba korekcie paralaxy a ked ci staci na vstupnom okulare, alebo bocna
takticke ci skryte (hovorim tomu polovnicke :-) )vezicky, ci maju mat aretaciu, reset, ake klikanie 1/4 ci 1/8 MOA ...
ci to ma mat slnecnu clonu, alebo ine extra prislusenstvo ...
A dalsie veci, ale to v tejto cenovej hladine nemusi riesit.
Naposledy upravil/-a Rasto v 13 Júl 2014, 20:50, upravené celkom 1 krát.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

este aj tu pucwolu maju olejblovanu :)

ale vazne... v EU je niekolko firiem, co si davaju v ZOS vyrabat a popisat kukery a predavaju to za 2nasobok
(napr Ritter Optic, Jager atd..)
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Roman predavaju, ale s UPLATNITELNOU zarukou co je pre nasinca niekedy dolezitejsie ako kupit macku vo vreci, v mojom pripade v skrini :-)
millos
prispievateľ
Príspevky: 399
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa millos »

Roman: to mas pravdu...ale kukni aj tu na webe, tie veci z Ciny...minaju sa ako horalky a s akym rabatom...nedavno som tu tiez zachytil nejake "original harris-ky" za par supov. Co uz, niekto sa tesi, ze nasiel kupcu na cinske smejdy, a niekto je po case sklamany zo "znackoveho tovaru". Sorry, ze trochu od temy, nedalo mi....
eager_cori

Príspevok od používateľa eager_cori »

No ja by som dal 2 tipy, sám neviem, ktorý by som si zobral:
http://www.dalekohlady-puskohlady.sk/pu ... x44-detail
http://www.dalekohlady-puskohlady.sk/pu ... dot-detail
Ta Delta je možno ešte kvalitnejšia, ale zase na športovú streľbu by som bral asi hawke-varmint
Napísať odpoveď

Návrat na "Puškohľady, ďalekohľady a kolimátory"