Monokulár na 100 metrov - športová streľba

Používateľov profilový obrázok
Kyblik
prispievateľ
Príspevky: 155
Registered for: 11 years
Kontaktovať používateľa:

Monokulár na 100 metrov - športová streľba

Príspevok od používateľa Kyblik »

Vie niekto poradiť nejaký monokulár na športovú streľbu na 100 až 300 metrov? Cena max. do 100 eur. Ak sa dá, tak aj lacnejšie... Alebo ak by sa niekomu povaľoval starý a nepotrebný. Najlepšie aj so statívom.
Neviem ani aké zväčšenie ani nič. Proste som z toho debil na entú. A čím viac hľadám, tým som ešte väčší... :P
Ďakujem...
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Zbranou akeho kalibru budes strielat na tych 100-300 metrov ? Na ake terce, biele alebo cierne ? Najprv odpovedz na tieto otazky a potom sa mozme pohnut dalej. No uz teraz Ti radim, zabudni na lacne cinske pozorovaky.
Používateľov profilový obrázok
Kyblik
prispievateľ
Príspevky: 155
Registered for: 11 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kyblik »

Strieľam z 58-čky. Skôr to budem potrebovať len na 100 metrov. To len do budúcna, ak by som si kúpil nejakú sniperku, tak som rozmýšľal na 300 metrov. Ale radšej sa držme, že stačí na 100 metrov. Terč klasický č. 4 nekryte ležiaca figúra.
Nemyslím optiku na zbraň, ale pozorovák na zásahy, keď nastreľujem zbraň...
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Za 100E nekupis ani dobru cinu ;-(
I dobra cina zacina na vyssich sumach, lebo je to velke a tazke a preto sa doprava predrazi vratane vypalneho statu (clo + dph).
S dobrym pozorovakom vidis i zasahy na viac ako 300nm, ale vsetko zavisi od pozadia tercu, na ktory pozeras.
Moja rada, trochu prisetri a kup iba raz!

Mala rada ohladom zvacsenia. Ak precitas zasahy v terci z 10m, tak ti staci zvacsenie 10x (100m/10x = 10), ale doporucujem minimalne 20x, lebo pri maxime maju uz mizernu svetelnost a skresluju.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Hej, rozumel som, chces pozorovak, nie puskohlad. Na kaliber som sa pytal preto, lebo v terci je znacny rozdiel medzi .22lr dierkou a dierou od strely 7,62mm, .308 win a podobne. Za seba odporucam HAWKE Nature, ja mam 20-60x60mm, myslim, ze sa robi aj s vacsim priblizenim. Stoji sice viac ako 100 eur, ale ja s nim vidim na 100m aj .22lr dierku v ciernom terci.
Používateľov profilový obrázok
Kyblik
prispievateľ
Príspevky: 155
Registered for: 11 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kyblik »

Dobre teda. Tak obetujem 200 evri...
Za túto sumu už hádam zoženiem.
Bus driver si s ním spokojný. Je vidieť aj za horších podmienok?
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Samozrejme, ze za horsich svetelnych podmienok je viditelnost zasahu horsia, no dieru od Sa vz.58 s nim uvidis urcite. Ak chces, mozes sa cez neho pozriet, posielam Ti PM.
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

Ak to nepotrebuješ na "kontrolu" jednotlivých zásahov pri súťaži a nieje podmienka monokular, niektorý strelci využívajú aj takúto možnosť,videl som to už aj na kvz/100m a v Leviciach 300+ môžeš sa hrať večer na romantika :)
http://ostatne.bazos.sk/inzerat/6125378 ... leskop.php
Používateľov profilový obrázok
Kyblik
prispievateľ
Príspevky: 155
Registered for: 11 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kyblik »

Ďakujem za ponuku, ale radšej by som ten monokulár...
Napísať odpoveď

Návrat na "Puškohľady, ďalekohľady a kolimátory"