STEINER 5-25x26 MSR versus S&B 5-25x56 PM/LP P4Lfein

podes
prispievateľ
Príspevky: 218
Registered for: 11 years 11 months

STEINER 5-25x26 MSR versus S&B 5-25x56 PM/LP P4Lfein

Príspevok od používateľa podes »

Rozhodujem sa medzi týmito dvoma puškohľadmi, parametrami sú si podobné, no sú i tak odlišné. Mohli by ste mi o ních podať bližšie referencie z vlastných skúsenosti, môžu byť aj samostatne. Prípadne ich plusi a mínusi, ak nejaké majú. Potrebujem takzvaného dokopávača, ktorý ma dotlačí k jednému z nich.
eager_cori

Príspevok od používateľa eager_cori »

nie sú to zbytočne predražené modely. Ja mám Meoptu dlhé roky a maximálna spokonosť za všetkých podmienok:
http://www.dalekohlady-puskohlady.sk/pu ... 3-12x56-rd
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Behus : Ne nejsu to predrazene modely. Rozdiel medzi horeuvedenymi poznas ked sa do toho pozres, ked pracujes s klikmi a pod. V tejto kategorii naozaj neplati, ze platis "len za znacku" ako casto pocuvas od "odbornikov".
Prirovnal by som to k tomu, ze aj v Octavii sa da vozit, ale pokial na to mame tak si radsej kupime BMW....

Podes : osobne doporucujem SB. Mam s nimi len dobre skusenosti. Aj ten Steiner samozrejme neni zly, ale pokial by som vyberal medzi tymito dvoma tak SB.
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Registered for: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

každej Ti napíše odpověd dle svýho názoru.
Pokud chceš validní radu co koupit, musíš položit dobře otázku.
Tj. k jakýmu účelu to má sloužit, pak se možná dozvíš víc.
Lov, sport, jestli sport jakej druh atd.
podes
prispievateľ
Príspevky: 218
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa podes »

Hlavne to bude na športovú strelbu DPS a LR v Senici. Podľa času, alebo časom možno aj inde. Druhorado aj na poľovné účely na väčšie vzdialenosti.
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Registered for: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

V tom případě je třeba něco s mildotem, kterej by měl mít i osvit.
Zajímal bych se taky o rychlost servisu,protože při hard use může dojít k problému, kterej řešením s výrobcem může trvat, pokud je to za oceánem dost dlouho.
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Kall: Steiner aj SB sa vyrabaju v nemecku

Niesom odbornik, ale cisto zo subjektivneho hladiska by som bral radsej Steiner. Zamerna osnova MSR na kratke vzdialenosti je stredovy kriz OK, na dlehe vzdialennosti sa da pouzit jemna osnova vlavo dole. Steiner nerobi tunelovy efekt ako SB. Vezicky na steinery su jednoduchsie ako na SB, ale aj na SB sa na ne da v pohode zvyknut.

Oba puskohlady su vynikajuce a lisia sa len v detailoch takze je to skor pocite
podes
prispievateľ
Príspevky: 218
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa podes »

Aj mňa viac oslovuje ten STEINER kôli ukončeniu, alebo vrúbkovaniu vežičiek. Inak ostatné majú totožné až na hrúby čiar na základnom zámernom kríži ( S&B 5-25x56 PM II LP, MSR P4L fein má 0,035mrad ..... STEINER ich má 0,05mrad ). Niekde na fófach spoza oceánu tiež hovorili o tunelovom efekte u S&B a o jeho odstránení u STEINERA. ( a vraj toho STEINERA robili tý istý konštruktéri ako S&B, čo sa mi ale nepozdáva, určite to musia mať ošetrené v pracovných zmluvách).
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Netreba spekulovat a treba kupit PM II High Power 3-27x56 alebo March 5-40x56 :) vsetky PM II 5-25x56 maju tunelovy efekt od 5x do 7x z toho dovodu by som dnes do tejto optiky vobec nesiel...pomer cena a kvalita v tomto boji urcite vyhrava steiner, jednak lepsimi vezickami a aj po optickej stranke ze nerobi tunelovy efekt ako PM II 5-25x56 , zase na strane druhej sa mi P4L fine viac paci ako MSR alebo mildot Gen II
podes
prispievateľ
Príspevky: 218
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa podes »

Tak a je rozhodnuté. Objednal som od bratov čechov Premier Retisle 5-25x56 Heritage Tacticak s krížom gen2 RX, FFP, CCW, 0,1mrad, MTC. Do ôsmich týždňov by mal prísť. Takže uvidíme na jar v Senici.
sniper68
prispievateľ
Príspevky: 258
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa sniper68 »

...fuha a preco si to objednaval u bratov?!
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

sniper68 : A kde inde ho mal objednat ?? http://www.premierreticles.com/retailers/
sniper68
prispievateľ
Príspevky: 258
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa sniper68 »

info: LOVEC
Ctenemu osadenstvu oznamujem,ze takychto krasavcov:

Premier Heritage
FOTOGALERIA

....oficialne zastupujem a predavam.
PR su spickove takticke puskohlady s kopou volitelnych zalezitosti ako Single Turn a Double Turn vezicky,klikanim clockwise a counterclockwise, osnovami Gen II MilDot, Gen II XR a dalsie.... 8)

_________________
A-Max! :-) - Every Shot Counts
Obrázok BROTHERS IN arms
podes
prispievateľ
Príspevky: 218
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa podes »

Je to možné, nehádam sa, ale kde máš schovanú predajňu elebo E-schop. Keď som si vyberal puškohľad a získaval informácie o možnostiach, tak na Slovensku som sa nevedel dopracovať ku predmetnému PREMIERU. Len pre ostatnú verejnosť, koľko stojí u teba ten PREMIER, a kde ťa nájdu.
sniper68
prispievateľ
Príspevky: 258
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa sniper68 »

Napis na nick LOVEC...
Mozno som nie celkom uplne informovany.
Napísať odpoveď

Návrat na "Puškohľady, ďalekohľady a kolimátory"