Zeiss VICTORY V8 2.8–20x56

Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Ešte by si mohol upresniť, na čo všetko tá Tikka s puškohľadom bude slúžiť.
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Dátum registrácie: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

Zostavu kupujem hlavne na lov ale mam v dosahu aj strelnicu 500m kde by som ju chcel sem tam preverať. Chcel by som mať možnosť nejako riešiť aj spoločné poľovačky preto som rozmýšľal aj nad qr montážou od Leopold. Revír v ktorom budem lovit je prevazne tvorený lúkami a poliami. Vyskytuje sa tu vysoká, srncia a cierna zverina.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Tak potom asi 2,8-20x56 a k tomu nejaky solidny kolimator, alebo maly nadhankovy puskohlad 1-4x, alebo 1-6x. Montaz QR nie, ma pomerne biednu zivotnost. Radsej nieco nemecke. Na DL 3-12x50 ti bude pri tych vzdialenostiach chybat zvacsenie a korekcia paralaxy.
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Dátum registrácie: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

Ak by som siel do vecsej V8 tak asi so sinou nakolko 36mm kruzky su pomerne drahe je ich problem zohnat a sina je v istych veciach predsa len lepsia aj ked o kusok drahsia.
Cena V8 je rovnaka ci sinu ma alebo nie.
Montaz som pozeral od recknagelu ERAMATIC. Nasial som ich aj tu http://www.autokompo.sk/e-shop/cid/48/c ... -era.xhtml len si nie som isty ktora je ta spravna.

Predpokladam ze sa kupuju kamene plus samotna kolajnica a cely system sa potom da odoberat tak ako svenkova montaz ?
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Na kruzkovu V8 potrebujes picatinny listu + kruzky , vsetko kupis v autokompe..lista stoji cca 50 € a kruzky 36mm cca 150 €
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Dátum registrácie: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

Kruzky som na ich stranke nenasiel ale viem aj z ineho zdroja ze zrejme recknagel take ma.

Pokial sa vsak cenovo s kruzkami dostanem na cenu plus minus cez 200€ tak radsej zainvestujem a mam to na sine.

Tym padom celkovo optika je pevnejsia, nemas problem s geometiou, nemusim sa obavat nejakych skrabancov alebo preliacin na tubuse a pod... Sina je v cene takze financne je potrebne cvaknut iba montaz.

Zaujima ma hlavne: Da sa takato montaz odoberat tak ako klasicka svenkova montaz ? (podla obrazka by som povedal ze je to uplne ten isty system takze by to malo tak byt)

Nasiel som aj varianty od inych firiem napr Innomount, Mak .... Ale nepoznam to tak neviem ci su v niecom lepsie horsie alebo je to jedno....

Chcem mat vyriesenu situlaciu ak pojdem do 2.8-20x56 prehadzovania optiky za kolimator alebo aspon zhodenia optiky a strelby cez mieridla bez nutnosti nastrelovania optiky.

J.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Na sine to bude vysoko...lepsie povedane na otocnej montazi..a to este na puske ako je Tikka T3 .. je to holy nezmysel . Ak tam nechas picatinny + kruzky recknagel s QR packami tak to mozes rychlo nahodit a rovnako zhodit dole ( to ze si ich nenasiel na stranke neznamena ze ich nemaju...Ja som ich tam kupoval uz 2x ) na picatinny listu vies nahodit priamo kolimator ( napr. Zeiss cca 400-500 €) a netreba ti ziadnu dalsiu montaz... cize davat tam otocnu montaz na sinu je totalna blbost...jednak je to vysoko a jednak ak tam budes chciet dat kolimator potrebujes kupit DALSIU montaz a navise aj ten kolim bude opat vysoko 8)
medonos
častý prispievateľ
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa medonos »

Ja by som kolimátor pri takomto zväčšení absolútne neriešil , mám minimum 2,5 a už som kolimátor nikdy nepoužil , pri tej 2,8 budeš mať široké zorné pole a je to v pohode zväčšenie aj na spoločné bez problému , skôr by som povedal , že je to lepšie ako kolimátor .
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Dátum registrácie: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

Pozeral som to a rozdiel v stavebnej vyske picatiny vs montaz na sinu je cca 2.5-3mm.

Puškohlad ak by bolo vsetko v jednej priamke potrebuje min (62-36)/2=13mm.
Je jasne ze hlaven oproti zaveru trocha klesa.

Picatiny 6.5mm kruzky recknagel najnizsie 7mm akurat sa kruzky nerobia v magnumovom prevedeni iba obycajne.

Celkova vyska cca 13.5mm.

Celkova vyska svenk montaze na rail je 16-16.5mm.

Nenasiel som ale nikde udaj aky je vyskovy rozdiel medzi klasickym usadenim na tubus a usadenim na rail. Predpokladam ze na raile je to mozno o malicko vyssie ale ked som videm rez railom od zeissu a povedal by som ze je to plus minus jedno.

Obrázok
millos
prispievateľ
Príspevky: 398
Dátum registrácie: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa millos »

Nechapem, co tu spekulujes s nejakymi milimetrami v montazi, ked sa jedna o polovnu flintu.Myslis, ze budes mat cas na spolocnej polovacke pozerat tabulku s kliknutim, ked ti diviaky vyletia na 10 alebo 20m? Svihnem to co najpresnejsie na komoru, bud zhasne na mieste, alebo sa dohlada po farbe, alebo so psom. Ked mam os optiky a hlavne napr.50-60mm a strielam na taktickej sutazi disciplinu napr.10-15metrov a leti mi cas na odmeranie vzdialenosti a len tak tak stiham naklikat, tak pochopim, aby som ten zasah umiestnil najpresnejsie, ale pri polovnej strelbe, nehnevaj sa, je to zanedbatelne.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Jean : Picatinny je jednoznacne lepsie volba pre danu konfiguraciu , neviem co tolko spekulujes nad nezmyselnou schwenk na Tikku ( vyraba sa vobec ? :) ... ak kupis kolimator,potrebujes kupit DALSIU schwenk montaz aby si to tam vedel namontovat... Nie je lepsie mat tam picatinny a kupit kolimator ktory sa tam da priamo namontovat ?? a o pevnosti a presnosti upnutia sa hadam ani nemusime bavit ze co je lepsie..ci schwenk ci picatinny ..
Takto vyzeraju tie rychloupinacie Recknagely : https://www.alanrhone-store.com/images/ ... 601-01.jpg
A to ze si nenasiel picatinny listu na MAGNUM Tikku neznamena ze sa nevyraba...ale len to ze je uplne jedno aky tam mas kaliber , lista je stale ta ista..
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Dátum registrácie: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

To nie je o spekulacii ! Na swenkovej sine mam istotu ze ked dam puskohlad dole a potom ho dam s5 bude to nastrelene 100% a nemusim sa obavat ze mi kvoli tomu zdrhne nejaky zaujimavy kus. Ja viem ze terc ti neutecie tak toto moc neriesis ale tuto istu istotu pri puskohlade na picatiny liste mat nebudem.

Picatiny lista je rovnaka na vsetky tikky, ja som pisal ze sa nerobia magnumove kruzky na picatyny listu. Magnumovy kruzok ma 3x srubu na kazdej strane obycajny kruzok ma 2x.

Kolimator doma mam ZD od Meopty a v pohode sa da kupit taka mala platnicka priamo pod kolimator ktory sa potom nasadzuje na zadny swenkovy kamen. Alebo aj sikovny puskar ti ju spravi za par euro. Ale hlavne je ze ked zhodim dole puskohlad tak mozem strielat aj cez mieridla a v pripade potreby ho mam na puske za 10 sekund nahodeny znova.

PS samozrejme ze sa swenkova montaz na listu zeiss vyraba. Dokonca existuje viacero prevedeni :).

Vidim to vsak tak ze aj tak budem vyberat az na mieste ked to budem vidiet nazivo ale chcel som mat zvladnutu aspon teoriu :twisted: . Je mozne ze ak bude puskohlad prilis nizko budem mat problem s tym ze budem vidiet mieridla alebo nieco podobne.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Pokial mas moznost montaze Picatinny tak nic ine neries. Nehovorim, ze Schwenk je zly, ale picatinny je o niecom inom. Oproti Picatinny ma Schwenk jednu vyhodu a tou je "klasicky" vzhlad pusky. Pre niektoreho polovnika, ktory cti tradicie je nepredstavitelne aby si na svoju pusku dal "rail". Tento argument chapem...
Rovnako neplati, ze "magnum kruzok" musi mat 3 sroby /teda 6/... Robia sa aj so 4 srobami /teda 8/... Je to cisto o oznaceni vyrobcom. Pred pocitanim srobov na kruzku treba dat prednost studovaniu tech. specifikacie udavanej vyrobcom.
Ja z osobnej skusenosti doporucujem toto : http://www.recknagel.de/
Mas tam polovnu a aj takticku radu. Kupis to napr. v Autocompo vo Zvolene kde ti aj poradia. Ich takticke kruzky "len" dvojsrobove v pohode drzia 338 Lapua Magnum a 50 BMG. Nastrel drzia 100 % pri opakovanej demntazi a montazi puskohladu - osobna skusenost.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Jean: zaujimave poznatky... ked uz na picatinny liste nie je istota drzania nastrelu po zhodenie a opatovnom nahodeni optiky ... to su mi veci :shock: tusim by vsetky armady mali prehodnotit pouzivanie picatinny a prejst na 100 rocny system Schwenk aby mali istotu pevnosti montaze ...
Na tie kruzky existuje nejaka norma?? pocujem prvy krat ze existuju magnumove a nemagnumove kruzky..rad sa necham poucit, das nejake blizsie informacie k tomu ??
Samozrejme ze ked mas puskohlad s malym priblizenim tak uvidis mechanicke mieridla a hlaven ..ale davat kvoli tomu puskohlad vysoko..tak to uz je ozaj nezmysel..nemyslis ze viac ti bude vadit to ze lice nemas oprete o pazbu ?? ako to ze v zornom poli uvidis mechanicke mieridla a hlaven
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Turbiak : ono naozaj niektore firmy, ktore daju na kruzok viac srobov ako 4 tak ho oznacuju ako "Magnum", alebo roznymi pojmami ako "Extreme", "Tactical" atd. Samozrejme, ze ide o tah vyrobcu aby predal...

Jean : este som zabudol na jedno. Idealny puskohlad by bol taky, ktory by mal kriz v strede hlavne. Taky samozrejme neni. Preto je nutne aby si si nasiel nieco co bude najnizsie nad hlavnou. To ze tam vidis hlaven a mieridla ti pri strelbe vadi menej ako to, ze mas puskohlad nezmyselne vysoko... Okrem toho ak mas puskohlad so sirokym zornym polom tak by si ho musel zdvihnut 30 cm nad hlaven aby si ju nevidel :idea:
Napísať odpoveď

Návrat na "Puškohľady, ďalekohľady a kolimátory"