Optika na revolver

Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 10 years 10 months

Optika na revolver

Príspevok od používateľa HADES »

zdar shooters.. kto ma skusenosti z danou temou? kolim alebo "pistolohlad" ? a ake zvecenie ?
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

No neviem co povazujes za skusenosti, ale mam kolim na 1911 a mam doma i pistolovy puskohlad, len som nezohnal na Taurusa montaz, ale raz to bude.
Cim mas vacsie zvacsenie, tym mas mensie zorne pole a nesmies zabudnut, ze ked mas zvacsenie 5x, tak sa ti to 5x viacej trasie pri miereni :-)
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Nazdar mam osobne skusenosti a najst kvalitnu optiku na kratku zbran neni lahke. Za prve si odpovedz na aky kaliber to potrebujes, nakolko pri vykonnych revolverovych razach dochadza k extremnemu namahaniu konstrukcie optiky. V praxi to znamena, ze napr. pri razi 500 SW zivotnost no-name kolimatora alebo optiky tipu TASCO bude menej ako jeden valec.
Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa HADES »

7,5" Redhawk 44RM ...Samozrejme neratam z niecim od Tasco resp. ani nechcem riesit nieco okolo znaciek, vtom mam viac menej jasno skor by som chcel poradit co sa týka +/- koliminatori/optika..
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

To si musis odskusat sam co ti viac sadne. Kolimator ma vyhodu v tom, ze rychlejsie nahodis a nezuzuje ti zorne pole. Na druhej strane ti cerveny bod na 50 m prekryje terc velkosti hlavy. Naproti tomu nitkovy kriz v optike ti umozni presnejsie zamierenie. V tvojom pripade ten revolver pri opretej zbrani zvladne bez problemov zasah velkosti hlavy na 100 m. Vecsina lovcov s kratkou zbranou preferuje optiku a to bud pevnu 2x, alebo 2-6, 2-8.
Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa HADES »

z 7,5" dlzky a 1,6 Kg váhy asi nebudem robit nejakú rychlo strelbu , skor by som to chcel na mierenu .. nasiel som video na YOUtUBE kde týpek dava sporadicke zasahy na 230 Yardov cca 210m standardnymi mieridlami..
co sa potom da zasiahnut s pomocou optiky ???
nepredavaju sa nejake kolimi s zvacsenim ?? ( nic som nenasiel )

http://www.youtube.com/watch?v=lE6EUCSiJRg
Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa HADES »

Rasto aku optiku mas pripravenú ?
ja som zohnal listu na svojho redhawka v USA a doniesol mi ju osobne znameho znami.. nic sem nechcu poslat.. kurvy..
toto je ona..

http://www.jackweigand.com/Ruger-Redhaw ... Drill.html

skus pozriet ci maju to co potrebujes a teoreticky za 3-5 mesiacov by som ju sem rovnakým sposobom dostat ak by si chcel.. este neviem kedy sa sem bude ten doticny vracat...

http://www.jackweigand.com/scope.html
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Hades : na to co potrebujes jednoznacne optiku a konkretne toto :

http://www.leupold.com/hunting-shooting ... -5-8x32mm/

Nic lepsie na trhu nie je.
Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa HADES »

presne nad tým som uvažoval uz len preto ze ju sem dostanem priamo z USA.. ale zvazoval som aj ten kolim... ale utvrdil si ma v mojom nazore tak pojde do tej optiky.. aj ked som si neni isty tým zvacsenim.. ci nestaci z mensim pevnym ( bez tej variability ) mal som v ruke jeden taurus na ktorom bola optika od Bushnela alebo Tasco myslim ze 4x a na cca 25 metrov co som cez co pozeral bolo fakt zle to udrzat co len na chvilu zamerane na jeden bod.. bez opretia.. ci to bolo tym aka to bola kvalita alebo tym zvecenim netusim ale som na pochybach ..
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Ano mas pravdu. Zvecsenie nad 2.5 na 25 m je nepouzitelne - resp. je problem najst a udrzat ciel. Pokial chces pevne tak chod do tej 2x. Tento je ale vyborny, na tej 2.5 krasne trafis aj na blizko a ked si budes chcet skusat na vecsie vzdialenosti tak to ocenis. Ja k Leupoldu doporucujem este Burris aj ked podla mna je Leupold lepsi. Burris ma zaujimavy model 2 - 7 X. Rozdiel medzi 2,5 a 2 je minimalny - nepostrehnutelny.
Bohuzial sa nevyraba podla mna idealna kombinacia 1-4 x. To by bolo idealne pre nase potreby.
Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa HADES »

no tak asi poslem objednavku na ten Leupold 2,5-8.. urcite mas pravdu ze 2 alebo 2,5 je vlasne fuk... a cena neni az taka rozdielna aby to hralo nejaký prim.. a aj bude lepsie vyzerat s optikou ako z kolimom... :wink:
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

No optika na revolvery je skor taka machrovina v nasich koncinach, kde s nim nemozes legalne polovat, ale len si sportovo strelit do papieru na par desiatok metrov.
S kvalitnym strelivom sa musis dostat na 100m do 10cm rozptylu a to uz s pevnymi mieridlami bude problematickejsie.
Kolimatorom by si to dosiahol skor, ale je to skor na vyblbnutie.
Ked budes strielat s oporou kludne mozes ist i do vacsich zvacseni, ale ta 8x je uz prehnana. Puskohlad s konstantnym zvacsenim ti koli konstrukcii viac vydrzi, len nie je taky flexibilny.
Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa HADES »

Ano to maš pravdu aj ked strelit na par metrov sa da aj 200 si myslim a uz neni problem si strelit aj na ine ciele ako papier.. samozrejme nezive.. ale na zasahy atraktivnejsie ide cisto o ladenie zbrane, mierenia a municie a prokonavanie sameho seba.. ale ked uz tak nech to stoji zato...
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Pokial pouzijes Leupold alebo Burris tak zivotnost pri pevnej alebo variabilnej konstrukcii mozes pustit z hlavy. Teoreticky je pravda, ze pevna konstrukcia vydrzi dlhsie, ale prakticky ta tie puskohlady preziju. Nad presnou strelbou na 100 m by som s kolimatorom ani neuvazoval, velkost bodky ti prekryje cierny kruh na terci - osobna skusenost ked som chcel usetrit s Aimpointom...
To zvecsenie 8 ma svoj vyznam prave pri love, ked mas zbran podopretu a snazis sa umiestnit zasah co najpresnejsie na "komoru". Rovnako to vyuzijes na strelnici, ked predcizne umiestnis zasah.
Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa HADES »

Jasne to som predpokladal ze pri tychto značkach je zbytocne riesit nejaku vydrž... uz som rozhodnuty bude to ten Leupold VX-3 uz som aj pisal typkovy do USA ze kedy sa to bude dat zralizovat... neviem sa dockat.. 8)
Napísať odpoveď

Návrat na "Puškohľady, ďalekohľady a kolimátory"