Minikolimátor priamo na závere pištole (MRDS)

Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Minikolimátor priamo na závere pištole (MRDS)

Príspevok od používateľa yarco »

Zaujímavý článok o výhodách a nevýhodách minikolimátorov montovaných priamo na záver:
All or Nothing: Red Dots


P.S. Koho napadne lepší názov témy alebo jej umiestnenie, dajte vedieť.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Ma s tym skusenosti aj GP.
Na obrazku model K22.
Prílohy
GP_K22.jpg
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Yarco: diky za dobrý článok, boli tam veci čo som nevedel. O tieto mikrokolimátory som sa zaujímal, aj keď som ešte nemal možnosť z toho strielať a aj som o tom uvažoval. Ale len tak z brucha mi prišlo, že to má viac nevýhod ako výhod.

- V prvom rade tá úprava zbrane a papierovačky okolo toho, treba to asi vedieť spraviť, oslabuje to záver zbrane...
- Keďže je to ďalší rozširujúci element, tak väčšie či menšie problémy so skrytým nosením, púzdrami, atď.
- Nemožnosť, sťažená možnosť alebo nutná úprava obťahovania zbrane, pokiaľ to robí človek powerstrokom (netýka sa ICS napr.)
- Nutnosť batérie, ktorá sa môže vybiť a predsa len nižšej spoľahlivosť než pri kovových mieridlách. Akokoľvek nespochybňujem kvalitu špičkových kolimov, predsa len je to kombinácia skla a elektroniky. Samozrejme existujú varianty kde je umožnený co-witness, čiže možnosť strielať za pomoci pevných mieridiel, ktoré sú viditeľné cez sklo kolimátora.
- Určité zhýčkanie, ktoré môže byť problémom, keď zrazu o svoj mikrokolim prídem a budem nútený strieľať cez pevné mieridlá.
- a samozrejme cena takéhoto riešenia.

Možno zmením názor, keď to niekto bude reálne v mojom okolí mať.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

matias
prispievateľ
Príspevky: 113
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa matias »

Říká se, že proti gustu žádný dišputát. Je to rozhodně pěkná vychytávka. Já bych ale raději volil za
méně peněz více muziky - místo hledí GHOST RING a reflexní mušku. Sory za mírné OT

http://greatgunstuffonline.com/search/g ... ear-sight/
Mathias
občasný prispievateľ
Príspevky: 57
Registered for: 6 years 4 months

Príspevok od používateľa Mathias »

Pozdravujem,
máte skúsenosť s kolimátormi Leupold Deltapoint Pro, alebo Trijicon RMR? Chcem to dat na Glock 19 MOS. Neviem ako vychádzajú výšky a čo použiť ako pevné mieridlá. Leupold má priamo ku kolimátoru zadný iron sight, ale nevidel som žiadnu použiteľnú mušku. Dávať celý vysoký tritiový set Trijicon (primárne zvýšené pre tlmič) sa mi nepáči (cielnik je dost neproporčný) a nikde som nevidel výšky týchto kolimátorov nad záver Glock MOS, teda neviem, či by to nezakrýval kolimátor.

Máte s tým skúsenosť? Prípadne nejaké odporúčanie?

Vopred vďaka
Používateľov profilový obrázok
djuri
častý prispievateľ
Príspevky: 905
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa djuri »

Dawson precision ma co-witness sady pre RMR aj Deltapoint.
Mathias
občasný prispievateľ
Príspevky: 57
Registered for: 6 years 4 months

Príspevok od používateľa Mathias »

Vďaka za tip.

Napísal som im, či vedia urobiť tritiove mieridla aj pre Deltapoint Pro. Táto možnosť je podľa ich stránky len pre RMR. Majú aspon svetlovodné, a hoci s nimi nemám skúsenosť, tak sa mi zdajú užívateľsky prijatelnejsie ako nevyznačené mieridlá.
Používateľov profilový obrázok
Marek524
občasný prispievateľ
Príspevky: 66
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Marek524 »

Čaute,

ja som po viacerých testoch a výmenách rôznych mieridiel nakoniec zakotvil pri kolimátore. Namotal ma na to kamarát, ktorý ho šupol na Glock 20. Odstrieľal som si s ním pár zásobníkov a rozhodol sa, že to vyskúšam a keby sa mi to nepozdávalo, plánujem aj dlhú, dám ho na ňu.

Kúpil som teda od firmy Delta Optical model Midi Dot HD 24 (kamoš má Mini Dot HD 26), namontoval som ho namiesto cieľnika a poď na strelnicu vyskúšať. Na moje prekvapenie kolim vyžadoval len malé skorigovanie, išiel skoro hneď na stred. Samozrejme s novou vecou na zbrani sa treba zžiť a nasušiť a natrénovať veľmi veľa.

S odstupom času (asi pol roka - viem že to nie je veľa) musím povedať, že kolim montovaný priamo na záver mi vyhovuje viac, ako bežné mieridlá. Jediná nevýhoda čo som postrehol je tá, že kolim sa v tme po 3 hodinách automaticky vypne a keďže zraň nosím pri sebe neustále pod oblečením, musím si občas čeknúť, či je kolim zapnutý.

Zopár foto na záver.
Prílohy
20180111_204129.jpg
20180111_204147.jpg
20180111_204120.jpg
20180111_204023.jpg
20171212_212642.jpg
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

docter vyraba modely ktore sa nevypinaju nikdy len upravu svietivost podla svetelnych podmienik napr. : https://www.optickysvet.cz/kolimatory/k ... sight-c-2/

osobne ho mam ako aj meoptu zd ale ten docter je mensi a zamerny bod ma lepsi.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Napísať odpoveď

Návrat na "Puškohľady, ďalekohľady a kolimátory"