Meopta MeoStar R1r 3-12x56RD

Denny
občasný prispievateľ
Príspevky: 84
Registered for: 10 years 8 months

Meopta MeoStar R1r 3-12x56RD

Príspevok od používateľa Denny »

Dobrý deň.

V piatok som si zakúpil spolu s guľovnicou aj vyššie menovaný puškohľad.

Nakoľko som včera domov prišiel až neskoro v noci, môj nákup som si poriadne poprezeral až dnes cez deň. Natrafil som na jednu (vadu?) chybičku, v puškohľade. Pri pohľade doň vidno v pravej dolnej časti maličkú čiernu bodku - ako keby to bola nejaká špinka. Lenže ani po dôslednom utretí vonkajších šošoviek bodka nezmizla. Ďalšie dve - tie sú zanedbateľné, ale vidno ich - sú v hornej časti. Pri pohľade z druhej strany puškohľadu tieto bodky nebadať. Puškohľad sa dal rýchlo a presne nastreliť, čiže chyba v ňom snáď nie je.

Moja otázka znie - môže to mať nejaký vplyv na streľbu, teda presnosť? Alebo nie? Puškohľad som nastrelil bezproblémov na 3 rany do stredu terču, na vzdialenosť 180m. Prípadne čím tieto bodky môžu byť spôsobené? Je to totiž moja prvá výzbroj a nerád by som teraz puškohľad posielal na reklamáciu (to by zas trvalo niekoľko dní...) pokiaľ to na nič nemá vplyv, chápete ma, ako každý poľovník začiatočník sa už ani ja neviem dočkať prvej samostatnej vychádzky na lov.

Ďakujem krásne za odpoveď.

Foto je tuto - http://imageshack.cz/images/2015/07/18/image.jpg po priblížení fotky sú spomínané čierne bodky viditeľné.

S pozdravom Denis.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Je to prachove zrniecko v tubuse puskohladu.
Na funkcnost to nema vplyv, akurat ta to tam bude stale znervoznovat pri pohlade do neho.
Ked som minule rozoberal puskohlad a nasledne skladal v domacich podmienkach, tak som presne s tymto problemom bojoval, ale odstranil som to.
Ked nebudes mat sezonu, tak to vyreklamuj.
millos
prispievateľ
Príspevky: 398
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa millos »

Optiku mas na polovanie dobru, tieto "vychytavky" sa objavovali obcas v starej rade rade Artemis 2100. Vykasli sa na to, len zainvestuj do dobrej montaze, ak mas novu pusku,lebo to je v Meopte asi najcastejsi dovod reklamacii polovnikov. Prave tychto oblubenych puskohladov. Velmi rada ti po case rozhadze diery na nastrele montaz Kozap a jej podobne ... Malokoho napadne hladat chybu v montazi, ked mu islo povedzme prvych 30 ran pekne a nepripusti si, ze tie montaze su casto krive. Ja osobne kedysi daaavno som mal dve.
Denny
občasný prispievateľ
Príspevky: 84
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Denny »

Montaz mam Leupold na zaklade odporucania a dobrych skusenosti :) (link: http://www.hermes.sk/kruzky/leupold-mon ... na-art.-4/)
Napísať odpoveď

Návrat na "Puškohľady, ďalekohľady a kolimátory"