Binokulare

jane25
občasný prispievateľ
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa jane25 »

ja som kupoval v polsku na trhu a nekukal som znacku len svetelnost a a kupil som stigma optics 7x50 a som velmi spokojny aj cez den aj za sera aj v noci pri mesacnom svite vidiet moc pekne a aj cena bola relatyvne dobra
infallible_greider

Príspevok od používateľa infallible_greider »

steiner nighthunter 8x44 xp

super za zníženej viditelnosti , lahký, malý
Denny
občasný prispievateľ
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Denny »

Dobrý deň. Som poľovník a po čase som sa rozhodol vymeniť si svoj doterajší ďalekohľad za nový. Moja cenová hranica je do nejakých cca 200 eur.

Ako prvé odporúčanie som dostal Minox BF 10x42 BR. Mám ho osobne vyskúšaný, viditeľnosť za šera je v celku dobrá aj napriek tomu, že to je 42 a nie 50+ mm. Desaťnásobný zoom taktiež v pohode, obraz sa mi veľmi ani netriasol. Ja som samozrejme ešte prehľadával obchody a zisťoval, či sa mi niečo nezapáči.

Ako druhú voľbu som si zvolil Bushnell H2O 2012 10x42 v prevedení roof (Minox je tiež v prevedení roof). Zaujal ma cenou a výzorom, pripadá mi krajší a praktickejší. Aj tento Bushnell ma priemer objektívu 42mm ako Minox, takže si myslím, že to už závisí len na mne, či si vezmem ten alebo ten. Nie veľmi rád kupujem veci cez internet, lebo si to nemôžem sám vyskúšať a obzvlášť nie ďalekohľady, foťáky, puškohľady a podobné veci, ktoré treba vidieť a "ohmatať". Preto neviem, či nepôjdem do toho Minoxu, no najprv by som sa s vami chcel poradiť, určite mi poradíte lepšie. Vďaka :)
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Z tych dvoch urcite MINOX , je to kvalitativne na ovela vyssej urovni ako ten Bushnell
Denny
občasný prispievateľ
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Denny »

Minox objednaný :) Už som si to overil u viacerých obchodníkov a poľovníkov čo ho majú, samé kladné ohlasy, za tu cenu vraj "niet čo váhať" :). Tak uvidíme.

Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Po precitani 3 predchadzajucich stran som sa rozhodol obohatit nitku o svoje skusenosti.
Od roku 1987 som bol majitelom zeissky 7x50 Binoptem, bol pozicany od mojho otca, tak som si zaobstaral za vtedajsich 900 Kcs z NDR od soudruhu 7x50 Jenoptem. To bola vtedy pre moje mlade oci idealna volba s ohladom na vystupnu pupilu ako aj vykonnost za sera ci v noci. Sluzil presne 10 rokov, pri autonehode mi vyletel z auta a skoncil v potoku. Spomenul som si az za dva dni ze som ho mal vzadu za sklom, tak mazal o pol noci hladat a nasiel v potoku v zalostnom stave. Aspon som si z neho vzal oba excluzivne objektivy. Po case som zohnal zanovny Binoptem 7x50 a osadill objektivy zneboheho Jenoptemu, moja nova zeisska omladla o dve triedy a sluzila az do roku 2014, teda asi 18 rokov.
Po 50 roku zivota mi uz moje zrenicky nestihali vyuzit svetlo ktore mi poskytovali 7mm pupily, preto som na rady skusenych sedmicku s tazkym srdcom predal a kupil si zeiss 10x50 Dekarem, ulozenka zo skrine aj s potvrdenym zarucakom z predajne z roku 1978, skratka klenot. Pupila s priemerom 5mm mi dokonale vyhovuje.
U kamarata som to porovnaval s Nikonom, u druheho so Steinerom aj Hanimexom a Minoxom, nic sa na to v noci nechyta.
Momentalne si zaobstaravam Jenoptem 10x50, pretoze ten je vybaveny o kapanek lepsimi sklickami s lepsim coatovanim, ale dekarem co mam je super opticky pristroj.
Samozrejme su lepsie ako Swaro, Leica ci Meopta, ale za ine dengy, a kvalita nie je diametralne odlisna.
Kto ma staraiu zeissku iste potvrdi, za za malo penazi moze byt aj vela vela muziky.
Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa HADES »

Nazdar strelci ..

zvažujem kúpu dalekohladu a zvazujem tieto 2:

Meopta -meostar B1 8x56

https://www.podnalov.sk/Dalekohlad-Meop ... 6-d859.htm

alebo
Steiner Ranger Xtreme 8x56

https://www.podnalov.sk/Dalekohlad-Stei ... d19886.htm


stou meoptou už som sa stretol a pravdu povedať ma prekvapila ako krasne bolo cez nu vidiet aj v noci ..

žial steiner nemam kde pozriet/vyskušat.. tak vas prosim poradit ak ste ho uz niekdo skusali.
Ďakujem
mamaro
prispievateľ
Príspevky: 214
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa mamaro »

Ahojte,
zaobstaral som si starší Carl Zeiss 7x50 binoctem,ale bol bez ochranných krytiek,môžete my prosím poradiť,kde sa dajú objednať lebo hľadám ale nejak sa mi nedarí :cry:
Ďakujem
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

mamaro : nejsom si isty, ale tieto dalokehlady krytky nemali, tam bolo krytkou to kozene puzdro co sa prevliekalo cez remen na krk... Puzdro sa do oboch stran odzipsovalo, horny dekel sa preklopil dopredu a cele puzdro viselo na hrudi pocas pozorovania... To bola jedna z vychytavok toho modelu aby polovnik nestratil tie krytky....

To ti ale nepomoze tak skus googlit...
https://www.amazon.com/binocular-lens-c ... ens+covers
mamaro
prispievateľ
Príspevky: 214
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa mamaro »

Presne také krytky som myslel ako na tom odkaze na amazone len niekde na SK,hľadám ďalej a dúfam,že to najdem aj u nás.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

U nas to na 99% nenajdes.... Pozri ci to nema Brownells... Inac ti zostava google a trpezlivost....
mamaro
prispievateľ
Príspevky: 214
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa mamaro »

Brownells som nič nenašiel,tak idem asi vyskúšať Amazon
Ďakujem za pomoc
Napísať odpoveď

Návrat na "Puškohľady, ďalekohľady a kolimátory"