Puškohľad Vector Optics Forester 1-5x24

Používateľov profilový obrázok
Sorculus
občasný prispievateľ
Príspevky: 5
Registered for: 9 years 3 months

Puškohľad Vector Optics Forester 1-5x24

Príspevok od používateľa Sorculus »

Ahojte,
chcem sa Vás opýtať, či máte niekto skúsenosti s týmto puškohľadom resp. čínskou značkou Vector Optics Forester 1-5x24
Rád by som ho založil na guľabrok Breton, guľa Savage 5,6x52R a dole 16 brok.
Savage nekope, to by mohol ten puškohľad zvládnuť, dokonca má kríž vyleptaný do skla, teda malo by to voľačo vydržať. Čo sa ale stane, keď vypustím slug to je už otázka :mrgreen:
Brok potiahnem tak raz za rok, inak len Savage strieľam na škodnú a srnčiu.
Na bežnú poľovačku mám (riadnu guľovnicu) :D toto by bolo len tak na vychádzky v Nedeľu po dobrom obede :lol:
Otázka teda znie, vydrží mi tento čínsky majster voľačo ? čo myslíte ? :D

Vďaka za odpovede chalani :P
Používateľov profilový obrázok
Sorculus
občasný prispievateľ
Príspevky: 5
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa Sorculus »

alebo radšej túto alternatívu ? EDENBERG-NAHÁŇKOVÝ 1,25-4,5X26 SE SVĚTELNÝM BODEM
http://www.puskohlady-optika.sk/scripts ... php?IDZ=89
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5147
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Kuker na poľovačku za stofku? To je nejaký fór, nie?!
Keď už to musí byť niečo lacnejšie, tak si kúp minimálne Hawke a keď s tým bude problém, tak ti to zreklamujú/vymenia a aspoň to niečo vydrží.
Ak je to na deň, tak popozeraj v inzerci staré Kahles, Schmidt&Bender a pod., s parametrami 1,5-6x42. Vždy to bude asi tak 100x hodnotnejšie a kvalitnejšie ako hentie zázraky z Číny.
Používateľov profilový obrázok
Sorculus
občasný prispievateľ
Príspevky: 5
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa Sorculus »

Ahoj lovec,
nemusí to byť nutne nič lacné, len sa mi nechce veľmi investovať, je to zbraň len na voľné chvíle, inak používam Restler Titan-6 .270win s Zeissom.
Fešanda (Breton) mi stojí v skrini, tak by som ju rád občas zobral vyvetrať, tak som hľadal nejaké lacné východisko.
Preto sa pýtam či len nevyhodím 100€ do vzduchu, keď to kúpim.
cemsi
občasný prispievateľ
Príspevky: 17
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa cemsi »

Je dosť zaujímavé porovnávať niečo čo človek nedržal v ruke :)
Predal som tieto vector optiky, už mnoho a zatiaľ nebol žiadny problém s puškohladmi. Tento model ma dokonca veľmi prekvapivo široké zorné pole presné klikanie a číru optiku. Kamarát to má na 30-06 Spr. a bez problémov funguje. Sklo porovnával aj s inými prémiovými značkami a radšej nebudem komentovať ako dopadol test aby sa neprestali predávať aj tie drahšie :D
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Len to smelo okomentuj - čo to bol za test, aká bola metodika a aké výsledky.
cemsi
občasný prispievateľ
Príspevky: 17
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa cemsi »

Nechcem nikoho zavádzať testom, ktorý môže byť subjektívny najmä pri skle. Preto ponúkam možnosť objednať pozrieť porovnať s inou optikou a ak nebude zákazník spokojný môže to do 14 dní vrátiť bez udania dôvodu :) Ale zatiaľ každý bol maximálne prekvapený sklom, svetelnosťou, šírkou zorného poľa a presným klikaním.
podes
prispievateľ
Príspevky: 218
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa podes »

Cemsi, to predávaš v riadnom kamennom obchode, alebo len ako podaktorí, kde je servis takmer nedosiahnuteľný (o reklamácií ani nebudem hovoriť ).
cemsi
občasný prispievateľ
Príspevky: 17
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa cemsi »

Kamenný obchod aj e-shop, ktorý funguje, už niekoľko rokov a ešte dúfam, tu niekoľko desaťročí aj bude. Pred nikým sa neskrývam ani pri reklamácii.
Napísať odpoveď

Návrat na "Puškohľady, ďalekohľady a kolimátory"