Meopta ZD 6-24x56 RD

Fero87
občasný prispievateľ
Príspevky: 2
Registered for: 6 years

Meopta ZD 6-24x56 RD

Príspevok od používateľa Fero87 »

Čaute aké máte skúsenosti s Meopta ZD 6-24x 56 RD . Odporúčate na športovú streľbu ?
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Sportova strelba je siroky pojem. Skus uviest na aky zamer ju chces a bude sa lahsie odpovedat.

V skratke - ide o SFP optiku v celkom dobrej cenovej hladine za tu kvalitu (subj.), pekne klikanie, chyba mi tam stop na nule, odporucal by som brat s klikanim MRAD, lahsie/rychlejsie sa to prepocitava vzhladom na MILDOT kriz.
Fero87
občasný prispievateľ
Príspevky: 2
Registered for: 6 years

Príspevok od používateľa Fero87 »

Tak napríklad na Long range do tých 500 m.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Meopta má dobré sklo. To je jej jediné a neodškriepiteľné pozitívum (ale je skôr svetelná, než kontrastná). Mechanika už taká nepriestrelná nie je. Poznám ľudí, ktorým funguje, ale aj dosť takých, ktorých potrápila nejedným servisom a následne ju predávali.

Ani LR do 500m ešte nie je celkom presný pojem. Otázka by asi mala stáť takto: Aké typy súťaží a na aké vzdialenosti? Vzdialenosť si zodpovedal, cca. 500m. Aké typy súťaží? Presná streľba do papiera, klepkanie na gongy, alebo oboje, prípadne nejaká "taktika"? Asi na to jednoznačne neodpovieš, ale to nevadí.

Ja by som hľadal v podobnej cene puškohľad, ktorý ponúkne viac zväčšenia. Na gongy je to (nielen) do 500m takmer jedno, tam v pohode stačí aj niečo okolo 16x a primerane jemná osnova. Avšak na papier, tam už by som sa poobzeral po niečom výkonnejšom. Na 300m v dobrých podmienkach uvidíš diery v papieri (bielom samozrejme...) aj s 24x. Ale ak nebude celkom priezračný vzduch, trošku miráž, možno zamračené, proste nie ideálne podmienky, tak basta. A na 500m už vôbec nie. Preto by som ja osobne chcel niečo so zväčšením aspoň 32x a viac.

V podobnej cenovej hladine ako ZD by som sa pozrel na Sightron SIII 8-32x56, alebo 10-50x56. Môj tajný favorit je Vortex Golden Eagle 15-60x52.
Takisto treba venovať pozornosť výberu osnovy, ak si ešte nemal takýto puškohľad, je dobré najprv zopár vyskúšať na strelnici. Niekto preferuje neprerušený kríž (mal som v Zeisse 6-24x56, Premier Reticles 5-25x56, SS HD 5-20x56...), niekto samostatný stredový bod (k tomu som postupne dospel, resp. som na vlastnej koži "objavil", že mi sedí lepšie - IOR Crusader 5,8-40x56, March 5-40x56...)

Pre ilustráciu ako pomáha primerané zväčšenie, toto je terč strieľaný na súťaži, vzdialenosť 487m (ak si správne pamätám...). Strieľané na 35x, prvá rana spozorovaná mimo "10", ostatné po korekcii uložené na správne miestečko:
Prílohy
500m_6,5x47.jpg
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Ak ma clovek nizsi limit a nechce kupovat premiu , zvazil by som aj novinku od Delta Optical , Stryker HD 4.5-30x56 FFP
v podstate to ma vsetky atributy premiovej optiky a cena je polovicna... celkovo solidna konstrukcia,cena mozno vyssia ako za Meoptu ale uzitkova hodnota neporovnatelna :)
Prílohy
1 - kópia.jpg
cemsi
občasný prispievateľ
Príspevky: 17
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa cemsi »

Delta je vynikajúca, mal som ju možnosť porovnávať aj s inými značkami a určite patrí medzi topku. Mám jednu skladom :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Puškohľady, ďalekohľady a kolimátory"