Kolimator na 58ku

robogti
prispievateľ
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa robogti »

Ďakujem za ponuku, určite ju zvážim.
fakestring
prispievateľ
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa fakestring »

tango napísal:Je to uplne obycajna 6-polohova M4 pazba, tam ziadny zazrak nepotrebujes, postacuje ze sa tubus pod zatazou nezacne z nicoho nic hybat, nieje tam potrebne aby pazba stala tazke peniaze.

tango
Tango - mozes napisat, kde si ju kupil a za kolko? Vdaka.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

dostal som sa do faze vyberu :D : pre super rychle zacielenie :D hladam vhodny kolimator,ktory vydrzi v drsnych podmienkach:voda,mraz,pady atd.
Naposledy upravil/-a inspiring_newton v 28 Jan 2012, 14:55, upravené celkom 1 krát.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Elektron: ked zuzis vyber na 1-2 kandidatov, daj vediet :) Tiez som v prvej faze vyberu a triedenia kandidatov.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

cubitko
zatial som sa docital /tiez mi ho odporucali :D/ ,ze urcite to bude tubus


Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Hlavne si musite ozrejmit a urcit ciele a pouzitie.
Pokial to chcete na WTSHTF, tak potrebujete jednoznacne model beziaci bez pouzitia baterii a to jest napr Leupold Prismatic:
http://www.opticsplanet.net/leupold-633 ... scope.html

Pokial chcete "bojovy" kolim, tak potrebujete Aimpoint:
http://www.nightvisionplanet.com/brands/aimpoint/

Alebo Eotech, ale ten je strasne vysoko na 58:
http://www.amazon.com/EOTech-512-A65-Ta ... B000KKFVRC

Ked vam dojdu argumenty a peniaze, tak sa mi ozvite :wink:

PS dnes som si bol zapukat a aj po zhodeni FAB montaze mi mini docter dobre posluzil i za zasnezenych podmienok, kedy hociaky iny straca dych koli vysokej intenzite okoliteho osvetlenia.
Naposledy upravil/-a Rasto v 29 Jan 2012, 08:10, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Vova
prispievateľ
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa Vova »

Páni a zaujímal by ma váš názor, prípadne skúsenosti na Delta Optical MiniDot pre 58-mičku. Cena málo nad 100e je asi neprekonateľná, ale čo kvalita, spoľahlivosť a praktické použitie? Ďakujem za odpovede.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Taka otazka, uz ste sa (cubitko, Electron) k niecomu dovyberali? Predsa len uz presiel rok :) ...viem, stara tema.

Ale rovnako sa momentalne 'trapim' vyberom niecoho normalneho a po takom tom brouzdani po internetu som sa dostal do slepej ulicky. Bud je kolim prilis drahy, alebo zase podozrivo lacny. Znaciek takmer stovka, to aby si to clovek hodil.

Pacil sa mi napr. Sutter Reflex Sight 1x32mm with Fiber Optics & Brightness Sensor, ale pri cene pod sto eur... no ver tomu :roll:
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

no ja sa tesim, az v zime pride kamarat z afganu a prinesie po skonceni rotacie nejaky nadbytocny kolim :)
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Tak som trochu dufal, ze dostanem nejake tipy.:-(
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Messi: nakoniec to vyzera ze ten kolimator co mam zhodim (kopia docteru mini) , nahodim medzi trubku pazby a telo zbrane medzikus s malym railom a supnem tam pevne mieridla - nejaky kovovy diopter.

druha moznost je - kupim od Rasta jeden maly a chutny trubkovy kolimator za 140? ci kolko euro. Vyzera dobre
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

120E po zlave clenom webfora :-)

V prvom rade si ludia musia uvedomit, kolko chcu investovat, na co to budu potrebovat a pouzivat a az potom si vyberat ci otvoreny, tubusovy, na sport ,rekreacne ci len tak do skrine (napr i na expanz 8) )
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Bez ocakavani clovek vzdy (=vacsinou) vybere hovadinu. 80% to budem vyuzivat nesutazne na 'pudovu' strelbu - cize ziadne behanie, rychle zamierenie a to na 50m. Zostatkovych 20% pojde na podobnu aktivitu na... teraz rozmyslam, ci mame v Hodkovciach 100m, alebo to je nieco okolo 80tky. Tam je ale otazne, ci nieco s kolimatorom bez zvacsenia trafim, resp. dovidim Tam uz asi dot vo velkosti 4MOA zatieni... 20x20cm?
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

3 MOA dot ti na 150 metrov s prehladom zatieni velky kovovy IPSC puskovy plate, to mam overene z prvej ruky z Hodonic.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Nehovoriac o tom, ze ti pri oku ta bodka zaberie kus vacsi priestor ako ked ju mas na nadpazbi. Ale nadpazbie nie je tak pevne uchytene a kvoli vzdialenosti je mensie pozorovacie pole.

Uvazoval som, ze 2MOA by mohlo byt tak akurat. Takze... ti co mate skusenosti, co si myslite?
Napísať odpoveď

Návrat na "Puškohľady, ďalekohľady a kolimátory"