Kolimator na 58ku

Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Treba si uvedomit, ze papierovy udaj o MOA je naozaj len papierovy.
Kolimacny obrazec nie je presne vyleptany ako u puskohladov a MOA hodnotu bude mat +- ako udava vyrobca, ked bude umiestnena v strede tubusu a nebude preexponovana (roztecena), koli lepsej viditelnosti napr pocas slnecneho dna.
Na vzdialenosti 60+m a velkost terca A4 sa uz pouziva puskohlad s malym zvacsenim, takze ako vravim treba si zvazit pouzitie v praxi, kde kolimator nahradza pevne mieridla a i s nim sa da carovat na stovky metrov, ale neda sa hovorit o presnej strelbe skor efektivnej (58cka nevynimaje 8) )
dano
prispievateľ
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa dano »

Mal by som otázku, možno pre skúsených hlúpu, ale s kolimatormi zatiaľ nemám žiadnu skúsenosť tak sa radšej pýtam. Je toto „BeringOptics Prismatic Supra 3,0x“ vhodné použiť na SA 58 ?
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Prispel si sice do temy o kolimatoroch, ale odpoviem.
Na 58 s bocnou montazou bude vysoko, pokial nemas rovnu pazbu s nastavitelnou licnicou.
Keby si mal kryt pruzin s railom, tak by to mohlo vyhovovat, pricom odstanis problem so zavadami sposobenymi vyhodenou nabojnicou odrazenou od puskohladu a skripnutou zaverom.
Existuju i lepsie varianty s malym zvacsenim a kratke natolko aby nezavadili.
dano
prispievateľ
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa dano »

Rasto: rád si nechám poradiť, zatiaľ som však nenašiel kolim so zväčšením v podobnej cenovej kategórii. (možno som zle hľadal )
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

V prvom rade to nie je kolimator, ale puskohlad s malym fixnym zvacsenim.
Mas ho doma na stole, alebo sa ho budes snazit dotiahnut zo statov, lebo ked som pozeral, tak podlieha vyvoznemu povoleniu a stoji cca 230$ + postovne + clo a dph a mas to slusnu palku.
dano
prispievateľ
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa dano »

No doma ho zatiaľ nemám, preto sa pýtam čo to je zač. Našiel som ho tu na SK stránke http://www.ibo.sk/produkt-kolimator-so- ... /315/2311/ , kde mu nadávajú do kolimatorov.
inspiring_jennings

Príspevok od používateľa inspiring_jennings »

Trochu sa k tomu pripojím, dano, máš už ten Bering? Dnes som naň natrafil a popravde, celkom ma zaujal, nikde som síce nenašiel, aká veľká je v ňom tá bodka, pretože by som rád nejaký kolimátor, ktorý by mal 2 MOA alebo menej... Čo som pôvodne zamýšľal Vortex Sparc, tak ten už prakticky nemá nikto v bežnej ponuke, možno na objednávku... Teraz sa rozhodujem medzi týmito troma, aj keď podľa Rasťa ten Bering nie je celkom kolimátor, má pre mňa aj celkom priaznivú cenu:
http://www.meraj.sk/nikon-monarch-dot-s ... -matte-vsd
http://www.meraj.sk/kolimator-so-zvacse ... eflex-2,5x
http://www.meraj.sk/kolimator-so-zvacse ... supra-3,0x

Rád by som sa vás teda spýtal, ak s tými Beringmi má niekto skúsenosť, bol by som rád za vaše postrehy (okrem toho, možnosť Beringov fungovať bez batérií je veľké plus) a podobne aj k tomu Monarchu, aké má ten výhody okrem tej bodky 1 MOA...
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Zober toho Monarcha.
Kolimatorov s 1MOA bodkou do 300€ moc nenajdes. A to tvoje zvacsenie je skor na obtiaz nez vyhodou.
Predpokladam ,ze si sa este do toho bearinga nepozeral. Je to obycajny puskohlad s fixnym zvacsenim.
Ani nepisu ake zorne pole to ma ci nebodaj ocny relief. Dufam, ze to planujes dat na kryt pruzin?
inspiring_jennings

Príspevok od používateľa inspiring_jennings »

To Rasto: Máš pravdu, ešte som do toho Beringa nepozeral, tak neviem povedať... Podľa stránky výrobcu je Eye Relief nejako 70 mm, plánoval som to dať na jednu z montáží od WAR, takže to ho asi z výberu nakoniec vyradí... Ako hovorím, najväčšia výhoda Beringa je asi fungovanie bez batérií, čo by ho v prípade SHTF značne zvýhodňovalo... Nehovorím, že sa na niečo také chystám, ale rozhodne mám rád veci, čo vydržia a sú prichystané aj na horšie časy, takže niečo na ruský spôsob, aby to vydržalo :D Ešte uvidím, skúsim sa v júni dostať do Blavy, kde by ho mohli mať v niektorej z predajní, to sa ešte poinformujem
dano
prispievateľ
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa dano »

Chopper911: nie, nemám ho. Rozhodol som sa, že nebudem zbytočne experimentovať, dám si od skúsenejších poradiť niečo osvedčené.
inspiring_jennings

Príspevok od používateľa inspiring_jennings »

To dano: A máš aj niečo vyhliadnuté?
dano
prispievateľ
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa dano »

Nemám, nejak som v poslednom čase neriešil, polepším sa :wink:
Mižu
občasný prispievateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa Mižu »

Zdravím vás :-) .Ten Nikon Monarch ste niekto aj riešili napokon?zaujímalo by ma aký je.Či vydrží cez zimu vonku -10C a podobne. Aj ja hľadám momentálne voľbu nejakého kolimátora ideál 1moa a nie som rozhodnutý či tubus alebo klasický otvorený.Priznám sa že ma ťahá tubus z pocitu väčšej odolnosti.
Čo by mi tu poradili odborníci?Dajme hranicu 500 eur napr. vďaka :-)
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Mam ho ale zatial -10 cez den sme nemali :D
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

1moa jedine EOTECH, 2moa uz mozes rozmyslat i nad aimpointom.
Cenu mas nastavenu dobru.
Sleduj inzerciu na www.strelectvi.cz, tam eotechy v tvojej cenovej relacii predavaju kazdy tyzden :-)
Napísať odpoveď

Návrat na "Puškohľady, ďalekohľady a kolimátory"