Puskohlady

Používateľov profilový obrázok
xmaster
prispievateľ
Príspevky: 205
Registered for: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa xmaster »

nechcem zakladať novú tému a tak to píšem sem...po poslednej streľbe na 300 m s mojim kalibrom .223 som prisiel k nevyhnutnosti tuningovat moju doterajsiu optiku- Vortex viper pst 6-24x50 FFP...terče krasne vidim, celkovo mi ten puskohlad veľmi vyhovuje, len som nemal absolutne prehlad o zásahoch v priebehu smeny pri tych malých guliach v terci...a sice mam dve moznosti:
1. dokúpiť poriadny spektiv- doteraz som používal len starú meoptu 25 na 70 alebo
2. vymeniť Vortex za niečo lepšie aby som si vystacil aj bez pozorovaku...

ake su vaše názory, resp. skúsenosti?
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Ako vždy.... peniaze, peňeži, peníze, škvára, zobání.... Daj nejaký limit, ktorého sa treba držať.
Takisto veľmi záleží na kvalite zraku.
Osobne som prešiel od puškohľadov s max. 20-25x k vyšším max. zväčšeniam 40x.
V závislosti od počasia strieľam na 26-28-30-35x. Je to silne subjektívne, mne to prinieslo na 300m v Leviciach vytúženú pohodu a komfort. Samozrejme, kvalitný spektív vidí viac než puškohľad, ale aj tá cena je zase niekde inde.
Keď chceš, môžeme sa dohodnúť a uvidíš sám na strelnici...
Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa HADES »

Schmidt & Bender 12-50×56 PM II prečo je tento SB oproti ostatným PM II cenovo tak odlišný aj keď ma ešte väčšie priblíženie ?? vie mi niekto vysvetliť ? dakujem
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Hades :

Lebo vyrobne a technologicky drahe neni urobit vysoke zvecsenie, ale velky rozsah zvecsenia pri zachovani spickovych parametrov ako svetelnost, skreslenie.....

Ked si pozres na zvecsenie 1- 8 ; 1-6 tak to su jedni z najdrahsich optick od Swarovski, SB, Zeiss prave pre te rozsah. Takze si vypocitaj kolko krat zvecsujes pri 12-50 a kolko krat pri 1-8....+ si pozri dalsie parametre tej optiky a uvidis sam... :wink:
Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa HADES »

Ano takto mi to už dava logiku.. dakujem
Tak ešte vybrať ten spravny ,
Používateľov profilový obrázok
dongo
prispievateľ
Príspevky: 323
Registered for: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa dongo »

Vase nazory na prvy pohlad?
4-12x50-EG

Specifications (Rifle scope)
Dimensions 13"(length) x 2.5"(width) x 3"(height)
Weight 25 oz
Magnification 4x-12x
Obj. Diameter 50mm
Brightness Control Red : 5 levels / Green : 5 levels
Reticle Rangefinder
Exit Pupil 10mm @ 4x
3.3mm @ 12x
Field of View 10' ~ 27' @ 100yards
Eye Relief 3" ~ 3.4"
Windage & Elevation
Click Value 1/4' @ 100 yards
Power 1 x CR2032

Specifications (Holographic Dot Sight)
Dimensions 3.35" (length) x 2.25" (width) x 2" (height)
Weight 165g (6 oz)
Obj. Aperture 33 mm
Magnification 1X
Field of View 15.5m
Eye Relief Unlimited
Reticle Type Circle dot, cross, 10 MOA, and 3 MOA
Brightness Control Red : 5 levels / Green : 5 levels
Power 1 x CR2032

Specifications (Red Laser Sight)
Dimensions 3" (Length) x 1" (width)
Height: 1.4" with 11mm mount
1.6" with 20mm mount
Weight 3.0 OZ
Power 2mw
Wavelength 650 nm
Reaching Distance 100m
Color Black
Prílohy
IMG_1185.JPG
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Na aku malorazku to chces?
Používateľov profilový obrázok
dongo
prispievateľ
Príspevky: 323
Registered for: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa dongo »

Tak potom asi nic :D
Na malorazku som to nechcel :D :D :D
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

xmaster napísal:nechcem zakladať novú tému a tak to píšem sem...po poslednej streľbe na 300 m s mojim kalibrom .223 som prisiel k nevyhnutnosti tuningovat moju doterajsiu optiku- Vortex viper pst 6-24x50 FFP...terče krasne vidim, celkovo mi ten puskohlad veľmi vyhovuje, len som nemal absolutne prehlad o zásahoch v priebehu smeny pri tych malých guliach v terci...
Síce sme sa medzitým stretli a neviem, či si už medzičasom niečo nekúpil, ale len všeobecne do diskusie - v Poľsku som si trošku popozeral dva nové modely Delta Optical. Jeden je 4,5-30x56 FFP (tuším to malo 56mm objektív, nie som si istý...) a druhý 5-50x56 SFP.
4,5-30 má dobrú osnovu, síce trošku preplácanú, ale tá maličká samostatná bodka v strede je veľmi fajn. Opticky sa mi viac páčil 5-50x, bol taký nejaký svetelnejší a v tom momente (zamračené, nie ideálne svetelné podmienky) subjektívne pozeral lepšie ako 4,5-30x. Osnova v 5-50x klasický nitkový kríž, hrúbka osnovy vhodná na presnú terčovku, skoro by som povedal, že až enormne tenká nitka, ktorá by sa mohla ľahko stratiť na tmavom terči. Ceny u oboch by sa mali podľa info pohybovať niekde okolo 1400-1600€. Klikanie mali také mäkkšie, ale zaskakovalo to pekne. Ten 5-50x sa mi skutočne celkom pozdával. Mali by s tým prísť na trh tuším niekedy koncom leta alebo začiatkom jesene.
Používateľov profilový obrázok
xmaster
prispievateľ
Príspevky: 205
Registered for: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa xmaster »

ved prave ze sme sa stretli (za co ti este raz dakujem) a teraz mam fakt chrobaka v hlave kde este usetrit aby som bol spokojny...
po pohlade cez tvoj crusader mi to zamiesalo karty a pokial fakt nepride nieco co by ma ohurilo viac, som ozaj nakloneny k tvojmu IOR...tieto delty mozno by stalo za to vyskusat, ale neviem ci to je perspektivny krok na niekolko rokov aj ked su o par evricok lacnejsie...mozno keby tu bol niekto kto by do diskusie vedel prispiet aj osobnou skusenostou...

a inac ten Delta Optical Titanium 4,5-30x50 maju v ponuke s roznymi krizami a cenovka je tam do 700,- €...
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Kde v BA sa daju vidiet NIKON puskohlady. Chcem na cz455 22lr dat nejaky pekny NIKON a chcel by som porovnat MONARCH a PROSTAFF.
Ak nechcete robit reklamu/antireklamu tak samozrejme kludne do spravy - popripade aj s doporuceniami.

Puska CZ455 22lr
Plinking - 45, 70 100m, strelba na papier, nabojnice a male kamienky :D
Mam +- 300e
jane25
občasný prispievateľ
Príspevky: 67
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa jane25 »

mam NIKON monarch ale som od NZ tak neviem ci ti to stoji za tu cestu ale ak by si isiel okolo daj vediet
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Vdaka, myslel som skor obchod, kde maju viac puskohladov na pulte.
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

pouzivate pri montazi puskohladu momentovy skrutkovac - napr "Wheeler Firearms Accurizing Torque Wrench"
Je to 45e - alebo to pritiahnete rucne "tak akurat"?
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Roky rokuce som ho nepouzival, ale raz som si ho kupil a odvtedy ho pouzivam :-)
Napísať odpoveď

Návrat na "Puškohľady, ďalekohľady a kolimátory"