Hawke 3-9x40 je to možné použiť na malorážku?

Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa HADES »

Igrlik uzitocna informacia, nasiel som nejake popisi ale rozsahy som tam nenasiel , velmi pekne dakujem
Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa HADES »

Dnes som dostal ako nepotrebnú do daru... TASCO 6-24 X 50 AOE Mil Dot... s slnečnou clonou
to že to je tasco a aj to že som ju dostal určite hovorí veľa.. ale podľa vás stačí na malorážku na začiatok.. či sa s ňou vôbec nezaoberať a hľadať niečo iné ?
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Urcite by som ju byt Tebou vyskusal.
Mal som v rukach niekolko optik Tacso a lisilo sa to kus od kusu. Bolo to dost individualne. Boli optiky dobre aj zle. Tri kusky sme len otestovali a hned zmontovali z pusky prec, nestalo to za vela. Jedna sa vsak ujala a dodnes s nou kamos striela. Aj paralaxa meria pekne, takze s tou je spokojnost. Tusim to bol model 10-50x60, ak si dobre pamatam.
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

Zistíš velice ľahko nastrel ju, potom pár krát pomen zväčšenie a ak bude držať nastrel je v pohode ak nie môžeš ju.......
PS tu kontrolu nastrelu zmenou zväčšenia by si mal občas skontrolovať....pre istotu :)
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

Na malorazku to staci urcite. Ale ako pisu ostatni, treba obcas skontrolovat nastrel. Inac od Tasca necakaj zazraky, ale chvilu slusne strielat sa s tym urcite da. Po case mozno zistis, ze zasahy ti budu "plavat" po terci, ale u tejto znacky je to z mojej skusenosti celkom bezne. Dokonca sa mozes stretnut aj z takou "zahadou", ze den pred pretekmi si perfektne nastrelis zbran a vsetko bude OK a na druhy den na sutazi sa budes cudovat , kde ta puska vlastne striela?:|
Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa HADES »

no však práve takýmto prekvapeniam by som sa rád vyhol.. :) no však skúsim uvidím však ma nič nestala tak ma ani nebude mrzieť, .. ale aj keď je to ".22" myslím že sa pozriem aj po niečom spoľahlivejšom..
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Inak u týchto lacných "snajperských" puškohľadov sa môžeš stretnúť s tým, že kliky vyznačené na vežičke sa nezhodujú s klikmi reálnymi (napríklad sedem reálnych klikov na 8 čiarok - 1 MOA pri vyznačenom kliku 1/8). Ďalej napríklad veľmi nezreteľné klikanie. Pri nulovacích a aretovacích vežičkách s centrálnou skrutkou veľmi "neurčitá" poloha medzi zaaretované-kliká-voľné pre nulovanie. :roll:
Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa HADES »

Zdar shooters..
Tak to tasco je nanič.. hladam inú variantu, ma niekto skusenost s tymto -
Puškohľad Optisan Taipan 10-50x60IR ??
resp . co kupiť ? okolo 5kilečiek..
Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa HADES »

Mate niekto skusenost s tymto puškohladom resp. Nejakym od walther ?
http://www.colosus.sk/puskohlad-walther-8-32x56/
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Na maloražku OK, váčšie šupy nevydrží. Videl som takýto rozkopaný Sláviou 634, po cca 3 týždňoch :(
Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa HADES »

a aky kúpiť aby vydzržal aj vacsi kopanec ? uz ked budem niečo kupovať tak nech to neni len na jedno pouźitie
chcel by som aspon 6-24x 50,56 idealne 8-32x okolo 500€ +/-
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Nemám osobnú skúsenosť, neporadím ti v takomto zväčšení. Mám na samonabíjačke zatracovaného Hawke-ača 1,5-6x44 ale pôvodnú seriu Eclipse 30. Strelených +/- 600 ks 7,62x51 a drží bez zmeny nástrelu, vracia pekne na nulu.
Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa HADES »

Tak som sa nakoniec rozhodol pre
DELTA Titanium 4,5-30x50 SF uz len aky typ osnovy.. ??
nasiel som 3 varianty . MCZ , MCZ II , 4A.. niekto znaly poradi ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Puškohľady, ďalekohľady a kolimátory"