Hawke 3-9x40 je to možné použiť na malorážku?

Marado
občasný prispievateľ
Príspevky: 12
Registered for: 12 years 2 months

Hawke 3-9x40 je to možné použiť na malorážku?

Príspevok od používateľa Marado »

Kúpil som staručkú ZKM 456 terčovnicu a chcel by som si skúsiť streľbu na tých 60 až 100m je tento ty puškohladu vhodný?
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

a ktory presne model ??
Marado
občasný prispievateľ
Príspevky: 12
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa Marado »

TURBIAK napísal:a ktory presne model ??
Sport HD: 3-9x40 (30/30) cena v obchode 50 link: http://www.gestal.sk/eshop/?425,puskohl ... 2830-30%29
inspiring_wescoff

Príspevok od používateľa inspiring_wescoff »

Podla mna v pohode ja som zacinal uplne na zaciatku s BSA 3-9x42 a obraz bol fajn klikanie dobre a bol dost konstrukce podobny tomuto , teraz ho ma kamarat na gulovnici ZKK cke uz 4 roky :D a ze vraj zije
Marado
občasný prispievateľ
Príspevky: 12
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa Marado »

jozo456 napísal:Podla mna v pohode ja som zacinal uplne na zaciatku s BSA 3-9x42 a obraz bol fajn klikanie dobre a bol dost konstrukce podobny tomuto , teraz ho ma kamarat na gulovnici ZKK cke uz 4 roky :D a ze vraj zije
Tak to si ma potešil lebo počul som aj to že keď to je variabil za par eur že nemusí držať presnosť na vačšiu vzdialenosť ked s ním budeš približovať.
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

Marado napísal:keď to je variabil za par eur že nemusí držať presnosť na vačšiu vzdialenosť ked s ním budeš približovať.
Toto robí každý, len niektorý viac a niektorý menej. Ja mám tiež Hawke Sport a čo sa kvality týka som s ním spokojný. Mám ho na vcelku nepresnej zbrani takže toto moc porovnávať nemôžem, ale keď som ho prehodil na Ja som-ovu flintu tak to išlo jednou dierou pri hociakom zväčšení na cca 40m. Druhá vec je, aké bude presné Tvoje "vyhodnocovanie" vycentrovania na 100m pri 3 a pri 9x zväčšení.

Inak, ja keď som kupoval, tiež som zvažoval rôzne značky a nakoniec som sa z viacerých dôvodov rozhodol pre Hawke, ale s Mil-Dot. Pokiaľ už teraz chceš skúšať s .22 na 100m tak rátaj s tým, že ta rok s tým pôjdeš na .22 sniper súťaž či už u nás alebo v zahraničí, je to totiž nákazlivé. A tu by som Ti poradil už radšej začať s Mil-Dot aby si sa s ním naučil pracovať a využívať jeho prednosti (čo veľa ľudí nevie). Hawke však má SFP a true Mil-dot pri 10x zväčšení. Teda buď by si si spravil prepočítavaciu tabuľku, alebo rátal na 5x zväčšení a násobil dvoma, alebo nejaký 4-12x model, ale ten už aj s AO nastavením paralaxy.
Toto je len môj malý OT postreh v tejto téme.
Marado
občasný prispievateľ
Príspevky: 12
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa Marado »

No dneska som bol nastreliť ten Hawke a hned som sa nahneval nakolko je puškohlad vadný, pri zoome drží križ ale ked sme do neho pozreli a hlavou pohli do strán tak nedržal stred a tak teda ide sa reklamovať. :cry:
Marado
občasný prispievateľ
Príspevky: 12
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa Marado »

a čo hovoríte na toto Delta Optical Classic 3-9x40 Mil Dot 1"tubus

http://www.gestal.sk/eshop/?223,delta-o ... ot-1-tubus
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Marado napísal:No dneska som bol nastreliť ten Hawke a hned som sa nahneval nakolko je puškohlad vadný, pri zoome drží križ ale ked sme do neho pozreli a hlavou pohli do strán tak nedržal stred a tak teda ide sa reklamovať. :cry:

To je zaujimave...na kolko metrov si s nim pozeral ??a kolko sa ti to hybalo ?? lebo pravdepodobne ma nastavenu paralaxu fixne na 100y, to znamena ze ked pozeras na inu vzdialenost ako 100y a pokyves hlavou do stran je normalne ze kriz sa ti hybe po ,,terci,, a strielal si s nim vobec ?? nastrel drzal ?

Marado : ta delta ti bude robit to iste :wink:
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

kup si nieco s nastavitelnou paralaxou, zaplatis okolo 100e ale mas po probleme
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Som zvedavy, co ti povie predajca na tvoju reklamaciu ;-)
Potom sa pochval co si sa nove priucil 8)
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

Tam ale treba rátať s tým, že nemá True-MilDot
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

3500k co je True-MilDot ?? myslis to ze mildot na tom puskohlade nezodpoveda skutocnemu rozmeru 1 mil=10 cm 100 m pri ziadnom nastavenom zvatseni ??
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Turbi: Tak. On ma true-mildot az pri 10x, ale kedze tento konkretny model je len 3-9x, musis prepocitavat (ako to rozpisal 3500k vyssie).

Marado: Tento jav (pohyb kriza pri pohybe hlavou) najdes na vsetkych optikach s fixnou paralaxou (a dokonca aj na lacnejsich optikach s nastavitelnou), tie drahe to maju minimalizovane (casto natolko ze si to ani nevsimnes), ale na lacnejsich modeloch s fixnou paralaxou to je obzvlast viditelne. Pokial si ale navyknes na dobry cheekweld (konzistnentne opieranie pazby o lice v tom istom bode) tak s tym problem mat nebudes, plus pokial mas cas odmierit tak sleduj ci je ten 'cierny kruh/obruc' okolo zorneho pola puskohladu rovnomerny (= pozeras sa stredom osi optiky). Pokial je na jednej strane hrubsi (vlavo/vpravo/hore/dole) znamena to ze sa nepozeras stredom/osou a paralaxa sposobi velky rozptyl/odchylku.


Gunslinger
Napísať odpoveď

Návrat na "Puškohľady, ďalekohľady a kolimátory"