Hawke 3-9x40 je to možné použiť na malorážku?

Wildcat_Hendrix
prispievateľ
Príspevky: 357
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Wildcat_Hendrix »

Pani vidim ze sa zrejme vyznate v puskohladoch..

Uvazujem nad tym ze si zaobstaram puskohlad na moju anču..
Nechcem od neho vela ocakavat a cena by mala byt do 100evri:)
Citam tu veci ako nastavitelny kriz a zvacsenie kriza.Predpokladam ze tieto veci by teoreticky splnal aj puskohlad do mojej cenovej relacie..

Pardon za mozno blbe otazky,pouzivam diopter..
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

Tak podľa toho, na čo to chceš používať...či budeš potrebovať Mil-Dot, alebo Ti bude výhodnejší klasický športový kríž, či budeš potrebovať nastavenie paralaxy lebo s tým ide cena hore, či potrebuješ taktické vytiahnuté vežičky na klikanie...
Neviem presne čo rozumieš pod pojmom nastaviteľný kríž, ale ak myslíš to čo si "naklikáš aj na dioptri" tak to majú všetky puškohľady, v tejto cenovej relácii budú (pokiaľ viem) všetky s krížom v SFP, takže s jeho zväčšením je zbytočné sa ďalej zaoberať, lebo na tom nič nezmeníš. Akého rozsahu potrebuješ zväčšenie...takto sa ťažko radí konkrétny model.

Ale vo všeobecnosti firmou Hawke nič nepokazíš, jedine si kúpiš niečo, čo Ti nebude vyhovovať.

Pár citácii od našich špičkových odstreľovačov:
Hroch napísal:ked som poliakovi , co som ho dal na kilo povedal, ze mam hawke optiku za 200 E a tikku ..skoro ho drblo :) on mal mocnú optiku co vidi aj za roh za 4500 E :)
TURBIAK napísal::lol: :lol: mam taky pocit ze hawke by nam mal platit sponzorske.. a nech sa prezentuju ze z ich optikami sa strelci umiestnuju na peknym miestach - na nie bezvyznamnych sutaziach :lol:
A samozrejme, Hawke mám aj ja 8)
Wildcat_Hendrix
prispievateľ
Príspevky: 357
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Wildcat_Hendrix »

3500korun: Mala by to byt hobby strelba na sutaziach typu mini sniper v komarne.Striela sa tam do 100m. Takze pripadne zvacsenie kriza je myslim zbytocne. Jedine co ocakavam od puskohladu je zeby som nemusel dava dole krytky na stranove a vyskove nacvakanie. Priblizenie od 3-9x..
A co je podstatne aby nemal hrube cvakanie:)Ale to by som chcel asi vela do 100 evri.

Tie hlasky nemaju chybu:)
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

Taktické vežičky v tejto cenovej relácii neviem neviem, nenapadá ma žiadny model čo by to mal. Táto sport verzia od Hawke má 1/4MOA klikanie, u mňa to je na malorážke cca 26 klikov z 50 na 100m (na 100m je 1 klik 7,4mm)
inspiring_montalcini

Príspevok od používateľa inspiring_montalcini »

Nechcem zbytocne zakladat novu temu, tak to hodim sem:

Vie mi niekto povedat, aky rozsah klikania ma Hawke Varmint SF 6-24x44 1/2MD ? Vsade je len udavany udaj ze ma klikanie po 1/4 MOA, ale nie celkovy rozsah...

Uz asi tyzden vyberam nejaku lacnejsiu optiku na malorazku a tento sa mi za tie prachy zatial javi ako idealny kandidat. Zatial som na Hawke pocul iba chvalu (za tie prachy).

Ako je na tom zo sklom? Planujem strielat 50-150m .22LR


Diky moc :)
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Napis predajcovi, nech ti prejde celym rozsahom a povie ti kolko naklikal :-)
Ale s najvacsou pravdepodobnostou na 150m nenaklikas.
inspiring_benz

Príspevok od používateľa inspiring_benz »

Bude to asi blba otazka ale s puskohladmy nemam ziadne skusenosti tak prepacte :D ale na
http://www.armpek.sk/puskohlad-hawke-sport-hd-3-9x40
ide aka montaz? lebo nechapem podla coho sa to urcuje ... su niake 30mm a 1" ale podla coho sa urci ktora ide na puskohlad? prosim poradte niekto :)
klingy
častý prispievateľ
Príspevky: 1588
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa klingy »

Odla priemeru tubusu puskohladu
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Pisu tam, ze ma 25,4mm telo, teda 1" { inch }. Na tento puskohlad potrebujes dvojdielnu montaz s priemerom 1", napr. http://www.zbrane-ke.sk/product_info.ph ... ts_id=3768 Montaz sa este deli na nizku a vysoku a na sposob uchytenia, teda napr. ak to chces na vzduchovku, potrebujes montaz so sirkou drazky 11mm. Ak ma Tvoja zbran weawer listu, tak kupis montaz na weawer. Este su aj dalsie moznosti uchytu, ale tie dve su najbeznejsie. Su montaze duralove a ocelove, je ich mnozstvo vselijakych typov, pozri na ebay, je ich tam kopa.
inspiring_benz

Príspevok od používateľa inspiring_benz »

Aha dik moc, a to ze ci nizka alebo vysoka montaz to uz len ide o to ci chce strelec vyuzivat mieridla ne ? a nemate niekto niake dobre skusenosti s niakou 1" montazov s 11mm hrubkou listy a najlepsie jednodielnej ? :)
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Registered for: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa Vaquero »

Tiež idem riešiť problém puškohľadu na 456, dajte prosím tipy, podľa možnosti tak, aby ma to nezruinovalo.
Ide mi o mod.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

To Oliver : ani vysoka montaz Ti este nezaruci to, ze budes moct strielat s namontovanym puskohladom cez pevne mieridla. Ja mam na vzduchovke vysoku montaz, ale vdaka puskohladu, ktory sa na konci znacne rozsiruje, pevne mieridla nevidim. Najlepsie je vziat pusku do obchodu a vyskusat namontovat puskohlad tam. Vdaka vysokym cenam v slov. obchodoch je to vsak ta najdrahsia moznost. Aspon ja mam taku skusenost.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Ja na ZKM 456 mám túto montáž. Nenašiel som veľa obchodov kde mali montáže na 16mm rybynu, a väčšinou to boli nejaké super kvalitné za tomu zodpovedajúcu cenu.
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Registered for: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa Vaquero »

Už tu bol vyššie spomenutý puškohľad Hawke Varmint SF 6-24x44 (1/2MD), ale nikto sa k nemu bližšie nevyjadril. Je to jeden z mojich tipov na malorážku, preto ma zaujíma, či s ním má niekto skúsenosti a čo možno od neho reálne očakávať. Ide mi výlučne o terčovú streľbu do 100 m. Tiež by bolo dobré vedieť, či je spôsobilý aj na silnejší kaliber.
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Registered for: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

puškohled za 60 E či dolarů bych nekupoval...
Napísať odpoveď

Návrat na "Puškohľady, ďalekohľady a kolimátory"