Perkusny deringer

Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Great gun by mal sidlit kusok od hranic, tak snad by nemal byt problem skocit priamo k nim a vybrat si.
eloquent_hypatia

Príspevok od používateľa eloquent_hypatia »

mlok917 napísal:http://www.afg.sk/obchod/perkusne-zbran ... ger-cal45/
a predavaju ho aj na slovensku
:P Páni , tak toto je krásny odrb. Už na ich obrázku je vidieť že je to šunt tak za 5 euro. Ja by som z toho nevystrelil lebo by som sa bál že mi utrhne ruku. Mám totiž derringera od Great gunn z Čiech a je to velmi kvalitný výrobok. Ja som z neho vyšúpal už okolo 200 gulí a je úplne v pohode. Super zábavka na strelnici .
Im by za takéto klamstvo mali odobrať licenciu na netobchod a vraziť takú pokutu že by čučali. A uvažoval by som aj nad nejakým trestným činom nakoľko keď ju budete brať ako derriho od českého výrobcu a správať sa tak ako i strieľať, pri kvalite ktorú AFG ponúka prídete o ruku, čo vám nehrozí pri českej.
NEDAJTE SA OKLAMAŤ :twisted:
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Ja som »

to ze AFG je zmrdia firma sa potvrdilo uz skor, ked sa u nich iny forista snazil objednat teleskopicke obusky. Klamu, az sa hory zelenaju..
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1432
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Inak, dá sa do deringera cal45 od GG narvať gula 45ACP?
Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Registered for: 16 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

Chalani predovkari. Pozrel som si video o derringeri na strnke afg.sk, a nezda sa mi jeden krok pri nabijani. Ked dava slecna strelu do hlavne, tak ta jej padne sama, nekladie ziadny odpor. Strelu nasledne roztemuje nabijakom. Je tento postup OK? http://www.afg.sk/perkusne-zbrane/perku ... 45-cierny/

Akoze vystrelit to vystreli, ale obavam sa ze presnost bude horsia. Aj ked je derringer urceny na sebaobranu a nie na tercovu strelbu na 25 metrov, predsa sa mi zda tento postup nie moc stastny.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Takto "nasypanú" guľu by musela roztemovať prinajmenšom pár údermi poriadnym kladivom, aby sa utesnila natoľko, že by pri sklonení pištole dolu sama nevypadla. Guľa na upchávku musí byť nadkalibrová a do hlavne sa musí naraziť nabíjacím kladívkom tak, že sa vreže do drážok. Až potom ju možno nabijákom vtlačiť až na upchávku. Takže blud!
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1432
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

No, našťastie to tam naozaj neroztemovala. Asi použili strelu menšieho kalibru, aby ju mohli v tej kutici opätovne vybiť. Inak čiernopraché zbrane sú vraj háklivé na to, ak nedosadne gula na prach /ucpávku/

Inak, píšu tam, že tento deringer je vyrobený na slovensku. Nebol to dakto obzerať?
Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Registered for: 16 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

No najblizsi konkurent je cesky great gun http://www.greatgun.eshop-zdarma.cz/g27 ... r+.45.html
A GG sa mi zda byt o dost krajsi, ten kohut a spust na tom AFG nejak moc trcia do priestoru. GG stoji v prepocte 270 €, co je rozdiel 10 €. A dalsia vec je, ze pri kazdom cisteni idu crienky dole, GG tam ma v crienke mosadznu vlozku, AFG ma len dieru v dreve. GG je v tomto smere premyslenejsi.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1432
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

GG poznám. Aj pekné perkusné kozlice teraz idú vyrábať. V podstate v štýle, ako tento deringer.

Len je tam napísané, že výrobca je slovensko-AFG. Tak si asi dávajú robiť v číne? A teda u všetkých majú nepísané, že momentálne nedostupné. Tak asi idú na dračku.... :mrgreen:
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

kapula: s GG nešliapneš vedľa, veľmi kvalitná práca, hlavňovina je moderná .45acp pre bezdymáky s plytkou drážkou.
Marvell
občasný prispievateľ
Príspevky: 12
Registered for: 5 years 9 months

Príspevok od používateľa Marvell »

Takže spravil som si radosť a kúpil som si Great Gun derringer 9mm s 3.5" hlavnou. Ma niekto niečo podobné v Bratislave a okolí kto by išiel so mnou na strelnicu a trocha ma do toho "zasvätil" inak na akú strelnicu chodite strieľať s perkusmi v BA a okolí?
Napísať odpoveď

Návrat na "Perkusné zbrane"