Prosím o určenie perkusných zbraní

magical_diffie

Prosím o určenie perkusných zbraní

Príspevok od používateľa magical_diffie »

Zdravím, dostali sa mi do rúk tieto dva historické perkusné pištole. Vedeli by ste mi povedať aký je výrobca? rok výroby? hodnotu ? Na zbraniach nie je nič značené. Ďakujem.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

kutilus domesticus
Používateľov profilový obrázok
Black Powder
moderátor
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa Black Powder »

... presne ako piise R a este by som dodal, ze to nie su dve perkusne, ale jedna a druha je akoze kresadlovka a nie su ani historicke, ale nedovolena domaca vyroba - replika.
Takze mozes vyuzit amnestiu a odovzdat ich, ked si sa k tomu uz tu priznal.
Hodnotu to ma momentalne ziadnu, po amnestii asi podmienku na 2r. :mrgreen:
Ak to nema dieru v hlavni /vrtanie-vyvrt/, zatravku alebo zapalni kanalik od pistonu, tak by si to vedel este uhrat, ze je to len nefunkcna atrapa na dekoracne ucely.
magical_diffie

Príspevok od používateľa magical_diffie »

ujo to kúpil už dosť dávno a že vraj za veľké peniaze, zbrane boli pred pár rokmi na polícii a povedali že sú to zbrane kategórie D že to môže mať na stene ďalej, ako ste zistili že sú doma robene ? ďakujem
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Jozifek: na tých pištoliach bije do očí všetko, navštív nejakú expozíciu na zámkoch a hradoch slovenska, pozorne si všímaj detaily vystavených hist. originálov. Ak má ujo tendencie v podobných nákupoch pokračovať odporúčam obmedziť spôsobilosť na právne úkony.
Používateľov profilový obrázok
Black Powder
moderátor
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa Black Powder »

Porovnaj si napr. original a repliku tohto modelu. Aj ked sa jedna o dokonalu repliku, rozdiely su na prvy pohlad badatelne.
Jedna sa o pistol Manton.

original: https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/or ... 1dde55.jpg

replika: http://www.waffen-pfandleihhaus.de/besc ... n/VL4.html
jozifek1994 napísal:... zbrane boli pred pár rokmi na polícii a povedali že sú to zbrane kategórie D že to môže mať na stene ďalej ...
zakon, vykonavaci predpis a vyhlaska jasne hovori o tom, kedy sa zbran povazuje za kat.D. iste tam nemas oznacenie vyrobcu, tlakovky, vyrobne cislo a kedze v SR nieje dovolena samo-domo vyroba aj ked kusova, jedna sa o nedovolenu vyrobu, v tvojom pripade drzanie nelegalne vyrobenej zbrane - predovky.
Napísať odpoveď

Návrat na "Perkusné zbrane"