Strelivo pre in-line

elegant_gauss

Strelivo pre in-line

Príspevok od používateľa elegant_gauss »

Zdravím.

Chcem si kúpiť In-Line od Ardesy. Prešiel som viacero fór tu aj v Čechách. Nedospel som ale k odpovediam na dve otázky ohľadne streliva do In-Line:
1. Vhodnosť použitia Lee Modern Target Minnie strely pre streľbu do 100m. Zachytil som informácie o nevhodnosti klasických Minnie striel z pohľadu presnosti. Máte niekto skúsenosti s použitím tohto modernejšieho tvaru v in-line predovke?
2. Na českých fórach som sa dočítal o použití skladaných SABOT striel. Mám na mysli, že sa nekupuje kompletná strela SABOT, ale len plastový košík, do ktorého sa vkladá strela .44. Používate niekto túto formu striel? Ak áno, ako vychádza cena takejto strely a kde ju kupujete?

Ďakujem za info.
PyroSoul
prispievateľ
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa PyroSoul »

Priatelu takto. Ardesu tracker. Strely pouzivam R.e.a.l. nakolko ma zbran vyvrt 1/28 cize strela ma pomerne rychlu rotaciu... Gulu by strhlo. Vela mas o tom na ceskom fore. Skus na zaciatok strely real alebo maxi ball a uvidis ako to poleti a potom experimentuj. Strela sabot nema v tvojom pripade ziadny vyznam a presnosti podla mojho nazoru len uskodi. Pokial nechces miesat vlastne mazanie... A ani neskusaj strielat bez mazania kup za 7€ lithiovu vazelinu castrol high temperature grease a strely maazes do drazok. Pozor aby prach neprisiel do styku s vazelinou inak moze nevystrelit alebo nezhoret cely. Cislo mam 0944020830 a rad pokecam s kolegom predovkarom. Nonstop k dispozicii :P
elegant_gauss

Príspevok od používateľa elegant_gauss »

Ahoj.

Bol som časovo trochu mimo, bolo dovolenkové obdobie. Takže aj strieľania aj behania po internete bolo pomenej.
Ďakujem za odpoveď aj za ochotu, keď sa moji indiáni adaptujú na školský rok, rád využijem.

Kúpil som si Ardesu Pursuit XLT. Strieľať som bol zatiaľ dvakrát. Kúpil som cez internet 100 ks modern Minnie 354gr a 100 ks REAL 320gr. Vystrieľal som zatiaľ cca po 25 ks z každej na 50m. Návažka 2x nábojnica 357 magnum :)

Skúsenosti sú zatiaľ asi takéto. Na 50m som váľal čerešňové polená zhruba 40x15 cm v obryse, netrafil som každou strelou ale bolo to dosť uspokojivé, aby som mal z toho dobrý pocit. Zatiaľ prevláda radosť zo streľby nad potrebou zvyšovať presnosť, skrátka si to užívam.

Čo sa týka témy:
Rozdiel v presnosti jednotlivých typov striel zatiaľ nevidím žiadny rozdiel, možno keď opadne prvá eufória. Na SABOTy som zatiaľ zabudol.

Zatiaľ sa cítim dosť rozpačito ohľadne mazania. Kúpil som Lithiovú vazelínu, zatiaľ mažem tou.
Minnie sa ľahšie nabíjajú, ale mazacie drážky sú dosť plytké, takže mám dojem že to nemaže dostatočne.
Pri REALoch je to lepšie, ale v obidvoch prípadoch zápasím s tým, že tá lithiová vazelína sa dosť "patlá". Takže mám problém dostatočne to namazať a následne dostať na strelnicu.
Prenos som (dúfam) vyriešil zabalením 10 ks striel do alobalu, takže vyzerajú ako balenie dražé žuvačiek. Na strelnici sa to potom pomerne ľahko odbaľuje. Samotné mazanie striel som ale zatiaľ nezlomil k svojej spokojnosti. Strely mi prídu namazané nerovnomerne a nedostatočne. Navyše som pri streľbe celý upatlanýod vazelíny. Keďže mazanie je dôležité, som s tým nespokojný.

Aj preto zvažujem, že si nechám z USA doviezť kokilu na Maxi Ball http://www.midwayusa.com/product/515625 ... -370-grain

Podľa toho čo som sa dočítal, do rýchlych vývrtov by mala byť dlhá a ťažká strela, na čom je ten Maxi Ball lepšie ako REAL alebo Minnie, navyše má na rozdiel od týchto dvoch výrazné mazacie drážky, takže to hádam pôjde lepšie mazať.

Máš skúsenosti s Maxi Ballmi?
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

napatlaj si vazelínu do striekačky a maž na strelnici, vyskúšaj do zašpinenej hlavne na ústie naniesť striekačkou po obvode tenkú húsenku vazelíny, osaď real do prvej drážky , obehni striekačkou a zatlač na prach, až chytneš cvik pôjde to rýchlo a nebudeš zapatlaný. Množstvo ktoré nanesieš pred osadením projektilu by nemalo byť veľké, aby ho stihol real vziať počas zasúvania do drážky.
elegant_gauss

Príspevok od používateľa elegant_gauss »

Vďaka za tip. Vyskúšam na strelnici. Úplne to ale nepôjde, lebo na Ardese mám na ústí niečo ako "easy loading system" takže strela skoro na výšku REALu zapadne do hlavne. Je to kombinované s úsťovou brzdou. Ale pomôcť by to mohlo.
Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 617
Dátum registrácie: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa aparapi »

Kokilu a príslušenstvo si môžeš doviezť aj z ČR:
http://cs.strobl.cz/lyman-mould-maxi-ba ... le-cavity/
Napísať odpoveď

Návrat na "Perkusné zbrane"