Zbroják na perkusák

eager_rubin

Zbroják na perkusák

Príspevok od používateľa eager_rubin »

Zdravím páni, som len amatérsky nadšenec a chcel by som si zaobstarať nejaký perkusák na takú príležitostnú strelbu. Chcel som sa spýtať ako je to zo zákonom. Potrebujem na perkusák zbroják?
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Zbrojak potrebujes napr na perkusny revolver.
Avsak na jednoranovu predovku nepotrebujes.
eager_rubin

Príspevok od používateľa eager_rubin »

Škoda, akurát ten revover som chcel. Nič no, budem musieť jednorázovku poriešiť. Bez zbrojáku toho asi moc nevymyslím čo? To sa dá len flobertka alebo tento jednorázovy perkusák, že?
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Nie, mozes mat az dvojranovy perkusak :P. Videl som aj dvojhlavnovu per. brokovnicu :lol:.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Žiaľ nie, zákon nepustí: "Opakovacia palná zbraň skonštruovaná na princípe perkusného zámkového systému" = zbraň kategórie C.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Maťo napísal: Nič no, budem musieť jednorázovku poriešiť.
No, perkusné zbrane zvädša nebývajú jednorázové, ale dajú sa opätovne nabiť. :)

A nie je to žiadna menejcenná zbraň. Ludia sa snimi vzájomne a spolahlivo zabíjali niekolko storočí. A velká zver padne na niekolko sto metrov. Takže nepodcenovať a zaobchádzať, ako z normálnou zbranou.
eager_rubin

Príspevok od používateľa eager_rubin »

Zdravím páni, tak vás znovu prosím o pomoc s legislatívou. Zbúchal som si doma peknú krátku dvojranovku na prach, len sa trošku bojím čo by na to povedali páni policajti. Konkrétne ide o dvojhlavňovú búchačku, každá hlaveň má vlastný odpalovací systém, len problém je, že to nieje klasický systém ako je u pekusných a historických zbraní, ale odpaluje mi to vlákno, ktoré sa rozžeraví a zapáli prach. Chcel som sa vás spýtať, čo si o tom myslíte, a či by mi niečo také prešlo keby ma čapli. Diky moc!
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 19 Jan 2011, 12:42, upravené celkom 1 krát.
eager_rubin

Príspevok od používateľa eager_rubin »

Zbraňová amnestia? Tlakovka? Prosím ťa skús trochu polopatisticky, ja som len začiatočník, ktorý vymýšla...

Je to vlastne žhaviaca sviečka so spaľovacieho motora do modelu buggy. Robím aj modelárčinu, a nedávno som si uvedomil, že by to mohlo dobre fungovať, a celkom aj hej. Normálne z batérie nažhavím sviečku, ktorá je zaskrutkovaná do hlavne, a tá prakticky okamžite zapáli prach. Je to super, lebo to netreba meniť ani nič také, proste znova nasypeš prach a fičíš.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 19 Jan 2011, 12:42, upravené celkom 1 krát.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Maťo
keď také niečo vyrábaš aspoň to nepiš na fórum,v tvojom záujme.
O možnom riziku ohrozenia na zdraví ani nepíšem.
eager_rubin

Príspevok od používateľa eager_rubin »

2 bum: Je to vymyslené, tá sviečka je stiahnutá aby nevyletela to je jasné.

2 electron: Jasné, že to nevyrábam, ja len čisto hypoteticky :)


Len ide o to páni, či je takáto vec právne napadnuteľná...
inspiring_nobel

Príspevok od používateľa inspiring_nobel »

Elektricky odpal predoviek je prediskutovany tu http://www.strelectvi.cz/forum/post5192 ... pal#p51924 .
Z pohladu zakona je to nie velmi ziaduca cinnost.
eager_rubin

Príspevok od používateľa eager_rubin »

Diky Vlado za odkaz, lenže to ako to funguje viem. Funguje to super, vymyslené to je, len teraz je problém čo na to povedia páni policajti keď to uvidia vieš. Či mám byť v pohode alebo to radšej rozobrať a nepokúšať šťastie...
inspiring_nobel

Príspevok od používateľa inspiring_nobel »

Zakon 190/2003 Z.z., §4 odsek 2 pismeno g), zakazanou zbranou je vyrobena zbran alebo upravena zbran, ak nejde o dovolenu vyrobu alebo dovolenu upravu, ...
Aby vyroba/uprava bola dovolena, musis byt drzitelom prislusnej zbrojnej licencie - nutna nepostacujuca podmienka.
Napísať odpoveď

Návrat na "Perkusné zbrane"