Príslušenstvo, laborácie a ostatné k perkusným revolverom.

Používateľov profilový obrázok
Mirec
prispievateľ
Príspevky: 176
Registered for: 15 years 4 months

Príslušenstvo, laborácie a ostatné k perkusným revolverom.

Príspevok od používateľa Mirec »

Zdravim priaznivcov perkusnych zbrani!
Kvoli Remingtonu 1858 .44, 8" oktag. hlaven (laska na 1. pohlad :oops: ) som si prednedavnom "uzil" skusky na ZP, vynuchal celkom zachovaly PeRe /Rem 1858 .44/ a nastava problem kde zohnat dalsie nevyhnutne prislusenstvo, ako je strelivo, prachovnicu,... Poradi nejaky skuseny "dymotvorca" :lol: Za kazdu radu vrela vdaka !
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 19 Jan 2011, 14:05, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
Mirec
prispievateľ
Príspevky: 176
Registered for: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa Mirec »

Diky BUM :) Taku rychlu reakciu som necakal :shock: Kde nakupujes prach? Kedze strely odlievas asi mi neporadis kde s daju kupit valcovane... Jo a ake zapalky pouzivas ?
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 19 Jan 2011, 14:04, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
Mirec
prispievateľ
Príspevky: 176
Registered for: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa Mirec »

Prave na cz zapalky S&B je dost negativnych nazorov v diskusiach. Pocas roztrhnutia plasta,padaju fragmenty do otoc. mechanizmu, ktory zablokoju... Inac presne tuto skusenost som mal pocas mojho prveho zoznamenia sa s PeRe :roll: co vsak nastastie nijak neovplyvnilo celkovy dojem z tejto zbrane :wink: Vacsinou sa odporucaju zapalky RWS. Pisal si ze prachovnice vyrabas :shock: Ak robis aj na zakazku, tak by som o jednu mal zaujem... Co sa tyka guli na nejakom fore som natrafil na f. ARES z Topolcian (http://www.ares-gun.sk/), ibaze to mame troska od ruky z KE :(

Akeho maznaca mas Ty? Keby si isiel niekedy zabuchat rad sa pridam :) , ja som na ZP riesil skupiny BEF a kvoli E som sa zapisal do ŠSK Podhradova. Akurat ze som tam ani raz buchat nebol, lebo Remington by mal byt az buduci tyzden :P
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

..
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 08 Dec 2009, 10:08, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Mirec
prispievateľ
Príspevky: 176
Registered for: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa Mirec »

Ruger Old Army sa mi tiez pozdava/l aj napriek "nelubosti" ciernoprachovych fajnsmekrov-tradicionalistov :? No ta cena :cry: Toho suseda si myslel predpokladam "stage" na strelnici... Inak byvam na Furci :idea:
Dakujem za tipy :wink:
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

..
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 08 Dec 2009, 10:07, upravené celkom 1 krát.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Mirec: zdravím ďalšieho čmouda :) Neboj, gule ti ares pošle, sú dosť dobré. Na prachovnicu sa teoreticky môžeš vyprdnúť, lepšie je robiť si polonáboje, je to rýchlejšie, presnejšie a aj bezpečnejšie, s&b zápalky postačujú, nebezpečie zapadnutia úlomku do mechanizmu u remingtona nie je také velké ako u colta. Ucpávka je dobrá krupicová, dokonale zabráni prešlahnutiu, na mazanie je dobrý jelení loj, roztopíš ho, utopíš v ňom filcové ucpávky a dáš do polonáboja pod gulu, alebo ho len tak mázneš spredu, vtedy sa mi osvedčil v zmesy s ovčím voskom. Chce to experimentovať... Ak by si chcel loj za rozumnejší peniaz ako v lekárni daj vedieť v pm.

Obrázok
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 19 Jan 2011, 14:04, upravené celkom 1 krát.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Bum: velké cigaretové papieriky, na sústruhu stočená tyčka priemer ako komora ale menší o 0,2mm. Papierik natočíš kolo tyčky lízneš, počkáš kým vyschne, potom papierik zosunieš cca 0,5cm vezmeš gulu, potrieš herkulesom a opatrne zatlačíš do vzniknutej dutiny, opatrne stiahneš z tyčky a necháš oschnúť. Potom dáš dávku krupice, prachu a stočíš, po stočení je dobré vziať trochu herkulesu medzi prsty a potrieť stočenie aby sa neroztáčalo. Do pušky stačí robiť prachové dávky, bez krupice a gule.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

,,
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 08 Dec 2009, 10:10, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Mirec
prispievateľ
Príspevky: 176
Registered for: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa Mirec »

Bum: Dakujem za ponuku,velmi rad si vystrelim z pusky :D Mam dalsieho kamarata co ma tiez perk. pusku,ale momentalne presedlava na muskety ...

R: Dik za tipy! Tie polonaboje su super napad,len by som mal zopar :?:
- o krupici som cital,pocul ze ma pomerne dost abrazivny vplyv na hlaven :?
- nespinia Ti papierove zvysky polonaboja podstatne viac hlaven, prip. otoc. mechanizmus ?

O ten jeleni loj samozrejme zaujem mam :wink:
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Mirec:máš PM, tiež som to počul ale nebadám nejaké nadmerné opotrebenie laufu takže neriešim. Papier sem tam ostane v komore, je dobré mať po ruke bronzový vyterák, čo ostane v hlavni sfúkne ďalší výstrel. Ak si kúpil revolver od Pietty, namaž dobre miesto kde spúšť drží ozub kladiva, ideálne nejakou vazelínou, spúšť je totiž z nejakého hovnokovu a rýchlo sa opotrebuje. Až k tomu dôjde napíš pm mám niekolko kúskov z CrCo ktoré sú skoro večné.

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Venet
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa Venet »

Mazanie sa osvedcilo najviac - 1/2 Bravcova mast (nesolena) 1/2 vceli vosk.
Krupicu nepouzivam, radsej sa trosku natrapim s filcom. Vysekam kolecka potrem mazanim, a su uplne paradne. a pri tych polonabojoch treba trosku davat pozor aby ti neostal kusok dymiaceho papierika v komore ked ladujes nove. Mne sa to este nestalo (si klepem na drevo) ale pre istotu.
Ja mam colt Ponny express (samo Pietta) .36 a gule kupujem klasik valcovane. Ono ked to zalisujes do valca, tak ti komora tu gula aj tak oreze na pozadovany priemer. Ostane ti potom taky tenucky prsten olova vacsinou na ladovacej tycke.
A prach klasik Vesuvit cesky, uplne plnohodnotne staci.

R: odkial mas ovci vosk(Lanolin)? A vies ho zohnat? Ten by som docela rad kupil.
Napísať odpoveď

Návrat na "Perkusné zbrane"