novela 2018: všetky perkusy na ZP ?

R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

novela 2018: všetky perkusy na ZP ?

Príspevok od používateľa R »

Vyzerá že je snaha aby všetky perkusy padli do kat. C

3. V § 6 ods. 1 písmeno f) znie:
„f) palná zbraň skonštruovaná na princípe perkusného, kresadlového, kolieskového alebo tlejákového zámkového systému,“.

https://www.slov-lex.sk/legislativne-pr ... on=getFile
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

Ano, tiez som si to vsimol, vyzera to tak :(
Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 617
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa aparapi »

Posledných 5 rokov sme čo búvali? :wink:
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

... a tak bol vybojovaný víťazný boj so svetovým terorizmom! [/irony] :roll:
(zodpovedá to návrhu, aby napríklad všetci cyklisti absolvovali autoškolu, spravili skúšky a získali vodičský preukaz a všetky bicykle by museli byť povinne zaregistrované a vybavené evidenčným číslom, rovnako ako aj zákonne poistené - čo pozitívne to prinesie pre občana tejto krajiny verzus nároky na administratívu, evidenciu, a aj dodatočné nemalé náklady postihnutých doteraz legálne vlastniacich - z ktorých väčšina by sa šmahom ruky a podpisom zákonného paškvilu stala zločincami bez toho, aby o tom trebárs aj vedeli)
Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 617
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa aparapi »

Tak, tak. :evil:
Ale delo zaregistruješ, nie? :twisted: Rád by som videl tváre príslušníkov oddelenia ZaS, keď to tam dovlečieš :lol:
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Potvora nespadá do žiadnej z menovaných kategórií a oni by si dodatočne spomenuli ešte na zápalnicu, museli by iniciovať novelizáciu novely a iniciatíva býva vždy potrestaná... to im predsa nemôžem spraviť :lol:
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

nojo
§ 2
Vymedzenie niektorých pojmov
(1)
Na účely tohto zákona sa rozumie
a)
zbraňou prenosné zariadenie,


ak mas doma 155mm hufnicu na cierny prach to ozaj nie je prenosne zariadenie
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Na tomto treba zamakať, treba to okopčiť z Českej novely a pripraviť pozmenovák. Tak aby predovky spadali do kat. C (Ohlasovacia a evidenčná povinnosť), podľa EU smernice, ale neboli viazané na ZP. Niečo podobné ako teraz expanzné zbrane, kde ich treba prihlásiť, dostanete preukaz zbrane, ale netreba ZP. Som si istý že sa to dá takto vyriešiť.
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Už som sa raz pýtal v inej téme ale nikto sa mi neunúval odpovedať. Predovky idú na ZP do kat. C. Ale ak som si dobre všimol aj nie prerábané ale klasické novovyrábané zinkovo zliatinové Umarexy, Bruni, Zoraki a podobné idú na registráciu na kartu zbrane.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Bauer : ono ti neodpovedaju asi preto lebo je tazke diskutovat s niekym kto sa domnieva ze je agent CIA ze :D :D :D
http://www.agency.wbl.sk/

Taktiez asi citia, ze novela poriesi mnozstvo debilov vlastniacich zbrane, takze uz nebudu mat problemy co a ako... A bude tazke ziadat o vynimku pokial prevadzkujeme privat z ktoreho neodvadzam dane v centre BA ze :D :D :D :D :D - aspon vymen tie prestarle spaty za nejake pekne "studentky sociologie"...

Ale v pripade dotazu na "kupliarstvo", neodvedenie dane a podobne excesy zatial drzitela ZP som ochotny poradit okamzite :D :D :D :D
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

tak a je to vonku,odhalil si jeho konspiracny byt :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Perkusné zbrane"