Hawken

Používateľov profilový obrázok
Mirec
prispievateľ
Príspevky: 176
Registered for: 15 years 4 months

Hawken

Príspevok od používateľa Mirec »

Zdravim vsetkych :)
V tejto teme by som chcel rozobrat veci tykajuce sa jednej z hojne zastupenych perkusnych pusiek, vyberom konkretneho modelu - cez roznych vyrobcov az po naj € nakup :wink:
Používateľov profilový obrázok
Mirec
prispievateľ
Príspevky: 176
Registered for: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa Mirec »

Do nedavna som bol rozhodnuty pre kupu Rangera od ARDESy /co je tiez urcita "mutacia" hawkena/ no ako sa blizim k realizacii nakupu a detailnejsie prechadzam fora som podstatne viac nakloneny pre Hawken Woodsman .45 od ARDESy ...

Co sa tyka obchodu kde kupovat - najlacnesie vychadzaju v http://www.versandhaus-schneider.de , potom Brymova a nakoniec Frankonia v tesnom zavese :lol: Ostatny predajcovia to maju o dost predrazene /cca.50€/

Mate niekto skusenosti so Schneidrom, cena bank. prevodu, postovne, dorucenie ...

VDAKA za kazdy postreh :!:
Používateľov profilový obrázok
Mirec
prispievateľ
Príspevky: 176
Registered for: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa Mirec »

Takze ako vidim tema sa velmi "neujala" :( Tak aspon podam dalej moje skusenosti :idea:
Objednaval som z vyssie uvedeneho DE eshopu, emailova komunikacia pruzna, bankovy prevod O.K., postovne 20€, po obdrzani platby bola puska do 3 dni doma :D Spracovanie hawkena je SUPER, asi sa ARDESA fakt polepsila, pripadne mozno kvalita v DE shopoch je o nejaku triedu vyssia ako vo "vychodnom" bloku... Taktiez cistiaca/nabijacia sada za 25€ je parada :) Jedina vec ktora ma mrzi ze som zabudol k objednavke pribalit prepravne puzdro a v nasich shopoch je to dost biedne... Takze ak by niekto - nieco planoval objednavat zo Schneidra rad sa pridam k objednavke :wink:
RisoP
prispievateľ
Príspevky: 310
Registered for: 17 years 7 months

Príspevok od používateľa RisoP »

Ako presne Ti to striela? Kedysi som mal Kentuckú pušku cal. 50 a na 100 m s korekciou výšky som strieľal do kruhu cca 12 cm. Musel som len vždy odhadnúť nadsadenie podľa vzdialenosti na strany to šlo stale rovnako. Predal som ju z dôvodu že som chodil vždy sám na strelnicu čo ma po určitej strane po čase prestalo baviť. Nemal som streleckého kolegu ktorého by bavil čierny prach.
Používateľov profilový obrázok
Mirec
prispievateľ
Príspevky: 176
Registered for: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa Mirec »

Trafil si klinec po hlavicke :idea: tiez ma sameho nebavi chodit na strelnicu, nastastie mam streleckeho partaka ktory ma do "BlackPowder" problematiky pred rokom "zaockoval" :D Nakolko strelnica funguje v zimnom rezime iba do 16:00 :( tak je to teraz s navstevami strelnice biedne... Prve strelby s Woodsmanom boli velmi potesujuce - prve 3 - krstiace zasahy boli v stoji bez opory na 25 v trojlistku v ciernom :lol: Dalsie som laboroval s navazkou, mieridlami,... a uz to bolo po celom terci.
inspiring_hertz

Príspevok od používateľa inspiring_hertz »

Mam v plane si tu pusku zaobstarat akurat bude v kal.50 a nie 45.Ak by si mohol popis trosku a nej ako sa snou nakoniec striela a podobne vychytavky.budem Ti vdacny za kazdu rady....
Používateľov profilový obrázok
Mirec
prispievateľ
Príspevky: 176
Registered for: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa Mirec »

Blahozelam k vyberu :) je pravda ze nejako vela som za ten skororok nenastrielal, viac som sa bavil so sprievodnymi vecami ako su tavenie olova a odlievanie striel :D Bol som velmi milo prekvapkany z vysledkov snazenia /klieste a piecka od LEE/. Zlepsila sa presnost, nakolko som predtym pouzival len ARESacke tvrde gule, co flinte 2x nechutili... taktiez ma prestalo bavit "babrat" sa s povodnymi mazacimi recepturami na prirodnej baze :? Viacmenej z pohodlnosti som presiel na CASTROL LMX a slape to fajn 8) Co sa tyka strielania - gule: .440, prach: 35-45 grs /VEZUVIT/, flastre: svetla sypkovina z galanterie /sekam lochajznou). Pusku Ti mozem vrelo odporucit, snad len skoda ze nevyuzijes nejaky zahranicny/ani nas/ eshop kvoli novele zakona :( Najlepsia alternativa je urobit si vylet do "Prahy - matky vsech mest" a osahat, nakupit prislusenstvo a spokojny sa vratit domov :wink:
inspiring_hertz

Príspevok od používateľa inspiring_hertz »

ako si si navazil prach,na nejakej mikro vahe alebo ako?
Používateľov profilový obrázok
Mirec
prispievateľ
Príspevky: 176
Registered for: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa Mirec »

Používateľov profilový obrázok
Mirec
prispievateľ
Príspevky: 176
Registered for: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa Mirec »

Niekto vazi na mikrovahach, niekto meria odmerkou /vid. predchadzajuci link/, niekto pouziva prazdne nabojnice - kalibrovane "skusenostami" :wink: ... a niekto od oka :lol: Myslim ze vsetko je o tom co od toho ocakavas a kolko tomu obetujes :roll:
inspiring_hertz

Príspevok od používateľa inspiring_hertz »

Predpokladam ze strielas s flastrami,ci nie?Napis mi prosim Ta ako a cim mazes tie flastre a ci ich davas spolu so strelou rovno na prach.A este by si mohol spomenut ako a cim to cistis.Viem ze je to vela otazok,nieco som uz precital ale dobra rada nad zlato :lol: .
Používateľov profilový obrázok
Mirec
prispievateľ
Príspevky: 176
Registered for: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa Mirec »

- ano,
- pisal som v pred. prispevku,
- ano,
- pohladaj na forach.

Ano je to vela otazok, v prvom rade by si mal preluskat vsetky fora venovane tejto problematike /strelectvi.cz, gunshopforum.cz,.../ a na vsetky, VSETKY tvoje otazky tam najdes odpovede :D
inspiring_hertz

Príspevok od používateľa inspiring_hertz »

Nazdar Mirec........tak pusku uz mam treti tyzden a musim konstatovat "vela muziky,za malo penez".Na 50 metrov v stoji bez opory som mal z 25 ran len sest mimo cierneho,samozrejme pistolovy terc 50/20.Som tym milo prekvapeny,kedze perkusnu pusku som mal treti krat v rukach.Strielam gule .495+tenky flaster,ako mazivo obycajnu bravcovu mast a navazka je 3,5 gramu.
Mam jednu otazku,vsade som cital ze tieto pusky maju stupanie 1:66-co je ideal na gule.Na mojej puske mam vyrazene 1:48,tak teraz neviem ci ostat pri guliach alebo ist do ineho streliva?Co Ty na to?
inspiring_nobel

Príspevok od používateľa inspiring_nobel »

1:48 je univerzalne stupanie pouzitelne aj pre gulu, aj pre ogival.
Používateľov profilový obrázok
JaBr
občasný prispievateľ
Príspevky: 62
Registered for: 7 years 11 months

Príspevok od používateľa JaBr »

Chcem si v priebehu najbližších dní objednať Hawkena Woodsmana v cal. 50. Možno to tu niekde na fóre je, ale nenašiel som to tam kde som predpokladal. Hodila by sa mi totiž nejaká zodpovedná tabuľka na navážku pre Vesuvit / pušku cal .50. Hlavne pre gule 490 a aj ogival. Vie tu niekto poradiť ? Dik.
Napísať odpoveď

Návrat na "Perkusné zbrane"