Perkusny deringer

Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Derringer

Príspevok od používateľa Igrlik »

Mám derringer Philadelphia .45 od fy. Dikar, kúpený bol v Prahe v BVS (nekupoval som ja, bol to darček pre mňa). Bol údajne vybraný najlepší z asi troch na pulte, napriek tomu z neho prakticky nebolo možné vystreliť... Po úprave pistonu, orechu, spúšte a t.ď. už fachá a strieľa. Ak teda máš chuť hrať sa na puškára-ladiča a patričnú zručnosť, je to zábava :D
inspiring_vaughan

Príspevok od používateľa inspiring_vaughan »

Unas sa daju viacmenej vpohode kupit zbrane od Ardesy tak si pozri oco mas zaujem a kontaktuj nejakych predajcov. Neviem odkial si ale napr. v BB maju zbrane ardesa v polovnictve Terem.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Ardesa mala trochu lepšiu povesť, čo sa týka kvality výroby, ako Dikar. Ich zámok možno bude fungovať hneď :wink: . Ale dvojranový perkus som veru nestretol. Iba na jednotné strelivo... ale to už je o inom. Dvojrannému perkusu bola venovaná na "střelectví" celkom obsiahla diskusia:
http://www.strelectvi.cz/forum/dvourann ... t3588.html
patrikv
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa patrikv »

Ja by som sa chcel spytat aky je tento model hlucny-Vest p.Derringr.31?Ake presne su tieto derringery a ake silne su napr v porovnani s puskou(napr kaliber 45, mam ardesu ranger).
Chcem si kupit nejaku pistol len sa neviem rozhodnut ci tento derringer alebo Kentucky.45 kres.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Hlučnosť nemôžem posúdiť, nemám ho... ale pri .45 Philadelphia si nedávam štuple do uší, sypem tam asi 3/4 až 1 g prachu (podľa nálady a aktuálne našrubovaného násadca na prachovnici) pod .44 guľu cez flaster. Puknutie asi ako z malorážky. S puškou sa to nedá porovnávať. Je to prdítko, presnosť vzhľadom na to, že nemá prakticky mieridlá iba mušku a párcentimetrovú hlaveň - o ničom. Iba hračka!!!
patrikv
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa patrikv »

ale tak teoreticky by sa s tim dal zabit clovek, tak cez stol, kedze sa v minulosti pouzivali tak by sa malo dat, nie?
Nechcem s tim nikoho zabit, ja len tak porovnavam zbraneby som mal zaujem, predsa si nekupim zbran, ktora je dost slaba(tych som mal uz dost plynova, flobert, vzduchovka,...)
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

U perkusneho deringera mas k dispozicii len jedinu ranu a aj to nepresnu, kedze chybaju mieridla. To ho chces akoze vazne pouzivat na osobnu obranu? :lol:
patrikv
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa patrikv »

nie určite nie, si sa zbláznil-pri mojom šťastí, určite nie. Ja len, že so zbranami s ktorými sa nedá zabiť sa sú pre mňa nepodstané a do mojej zbierky sa nehodia(zatial ju nemám veľku ale chystám sa ju o dosť zväčšiť)

BUM: aký konkrétne deringer si chceš kúpiť?
patrikv
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa patrikv »

skoda,ja skor na ardesu-len este nie som rozhodnuty, potreboval by som niekoho kto ho ma na info o tej zbrani
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Úprimne povedané, veľa sa toho nenainformuješ... všetko, čo sa dalo, bolo už na týchto fórach povedané/napísané.

...pre potešenie http://www.derringer.de/ :D
Používateľov profilový obrázok
Venet
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa Venet »

Najhorsie na tom setkom je to, ze su len na obrazkoch. :(
Používateľov profilový obrázok
Black Powder
moderátor
Príspevky: 93
Registered for: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa Black Powder »

Ako to, ze len na obrazkoch? Ved tento je v reale:
http://www.derringer.de/repro226.htm
Používateľov profilový obrázok
Venet
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa Venet »

hej hej, neprovokuj. :?
V reale ho mas Ty.
Používateľov profilový obrázok
Black Powder
moderátor
Príspevky: 93
Registered for: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa Black Powder »

Ale ved boli podobne na predaj, aj ked jednoranove, tym nemyslim Philadelphiu. Je kopec peknych derringerov.
Staci pozerat inzeraty.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Tak tento deringer sa mi velmi paci, kto to vyraba a kde by sa dal kupit? Po nemecky neviem, no :?.
Napísať odpoveď

Návrat na "Perkusné zbrane"