Maxiball 370 gr....upchavku ci nie ?

eager_ptolemy

Maxiball 370 gr....upchavku ci nie ?

Príspevok od používateľa eager_ptolemy »

poradte mi prosim...mam inline-ku evolution .50 a kupil som streli maxiball 370 gr. neviem ci sa tieto strely zaryju do drazok pri vystrele alebo treba dat pod nu upchavku..(filc,krupica a pod.)
inspiring_shockley

Príspevok od používateľa inspiring_shockley »

inlinka je o tom, ze sa strela zaryje do drazok......mas o tom pochybnosti? (nepoznam tu strelu - ma maly priemer alebo pod?)
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Sako: ak ti idú tie maxibally do čistej hlavne volne tak majú malý priemer a to je zle, pretlač si cez lauf olovenú gulu z čistého olova a pomeraj. Ideálne je keď ich musíš do hlavne naklepnúť cez štartér rukou, osobne do pušky ucpávku ani krupicu nesypem, nabíjam priamo na prach.
eager_ptolemy

Príspevok od používateľa eager_ptolemy »

no strelu nabijam samozrejme cez starter...a nepovedal by som ze ide lahko..( ale lahsie ako ked som daval gulu a flaster)...len sa mi nevidi ako to lieta...vsetko dole aj ked zdvihnem pusku - akoby ta strela padala.....strielal som na 50m s 3,5 gramami vesuvitu a strela ma 370gr. ....ze by bol problem v prachu ????
inspiring_hellman

Príspevok od používateľa inspiring_hellman »

Nejako nechapem tvojemu problemu...na 50m je snad jasne ze 25g strela bude lietat nizsie, na to su nastavitelne mieridla. :wink: ci mas iny problem?

Podla mna je 3,5g dost aj na 50m, a ci davat pod strelu nieco? Vyskusaj...ja by som dal aspon 1-2 toaletaky, len ich treba potom zbierat...

Inak su uz namazane strely?
eager_ptolemy

Príspevok od používateľa eager_ptolemy »

..no takto..myslel som si ze ta strela pada preto ze sa nedostatocne zaryva do drazok a tym unika privela tlaku popri nej..a tie maxiballi som namazal vcelim voskom a bravcovou mastou 50:50...

doteraz som strielal len gule cez flaster a lietalo to dobre...tieto maxiballi lietaju stale dole nech mierim akokolvek vysoko...mozno chyba bude v strelcovi...haha :wink:
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

...skús dať terč nižšie! :wink:
inspiring_hellman

Príspevok od používateľa inspiring_hellman »

No ked strielas na terc a potom nad terc a diera je stale rovnako v teci, tak to nebude zbranou 8) ...

Inak nemozes cakat, ze maxi-ball (24g) bude lietat rovnako ako gula (cca 11g) ... vykon bude mat rovnaky (pri rovnakom nmozstve prachu), len bude letiet pomalsie a skor bude padat.

Vyrobcovia mavaju trochu ine rozmery hlavni, takze moze byt ze pri rovnakom kalibri maju dve rozne hlavne inu hlbku drazok, ci dostatocne tesni sa da pozriet aj tak, ze iba natlacis strelu do hlavne bez dnoveho sruba a pozries proti svetlu ci nepresvita okolo strely svetlo. Samozrejme bez maziva... ked nahodou presvita, tak ak by sa strela zarezavala rovnomerne, po celom obvode rovnake drazky v strele, tak pri pouziti ucpavok by to nemuselo este ovlivnot presnost.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

sako: nestrhávaš ?
eager_ptolemy

Príspevok od používateľa eager_ptolemy »

:D ....ano strhavam...dnes som bol na strelnici a spust mi isla kuuuurva tazko....takze asi to bol problem.... :D ..asi tam bolo vela bordelu....vycistim namazem a malo by to byt ok.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

no a ešte pre istotu skús strielať s podopretou puškou... predsa len 370gr. projektil dá trochu večší kopanec ako gulička vo flastri... pri večších navážkach tiež občas bágrujem :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Perkusné zbrane"