Dovoz z USA

friendly_shockley

Dovoz z USA

Príspevok od používateľa friendly_shockley »

Zdravim vsetkych. Ma niekto skusenosti z dovozom In-line predoviek z USA?
friendly_pare

Príspevok od používateľa friendly_pare »

.....v pohode. objednaj, zaplat, cakaj. ked ma predajca licenciu na vyvoz, tak ti ju aj posle. Len neviem co na to pani na colnici vdaka sucastnemu zneniu zakona, ktory zakazuje aj zbrane kat.D, ich niektore sucasti a strelivo do nich nakupovat na dialku (e-shop) :roll:

este pridam najnovsi zazitok - objednaval som nejake doplnky k flinte (hawken) a colnik kukal na dodaci list, poziadal ma o preklad nazvov jednotlivych poloziek a potom sme to isli pozriet. Upozornil ma, ze ak je tam 1 polozka spadajuca do zakazanej kategorie (zbran, hlavna sucast,....) ide balik cely naspet odosielatelovi......................
friendly_shockley

Príspevok od používateľa friendly_shockley »

Vdaka za odpoved. Asi teda nemas bohvie aku dobru skusenost. Ja kupujem v USA kladkove luky a zatial som problemy nemal. Pravda je ale aj to ze ked colnik otvori krabicu a kukne na neho cal. 50 tak sa bude tvarit urcite inac ako ked na neho pozera take nieco ako je kladkovy luk... :lol: :lol: Asi to je vsetko v ludoch a to ako sa asi k tomu colnik postavi. Ty si ako nakoniec dopadol? Podarilo sa ti dostat zbran k sebe?
friendly_pare

Príspevok od používateľa friendly_pare »

skusenost je dobra, colnik postupoval podla zakona a bol maximalne korektny a slusny. ziadne blbe reci, ked mal pochybnosti o niecom, spytal sa. ale zakon o zbraniach vyslovene zakazuje dovoz strelnej zbrane (aj kat.D) bez zbr. licencie. Skus pozriet znenie. Takisto hlavne sucasti, strelivo...... a zakazuje uzatvarat zmluvu na dialku, tj. objednavat z e-shopu, jedine ak si ju prides fyzicky vyzdvihnut. kladkovy luk, pokial nepresahuje napinaciu silu, je kat.D, ale nie je to strelna zbran, co predovka je.
kupoval som len doplnky (flastre, mazadlo, pistony, kliešte na strely,....), nie flintu. tu uz mam :lol:
friendly_shockley

Príspevok od používateľa friendly_shockley »

Stale sa zaoberam myslienkou kupit pusku z vonku. Asi ale ako tak sa dostavam do problematiky tak zistujem ze je to dost velky problem. Podla mna su ceny na slovensku dost prehnane a tak stale hladam ine moznosti. Najlepsie by bolo si osobne pricuchnut u niekoho co ma BP zbran ale v mojom okoli neni nikto ku komu by som sa priplichtil. Co uz. Aj tak ti dakujem za informacie.
friendly_pare

Príspevok od používateľa friendly_pare »

ceny na slovensku su neni prehnane, su pritiahnute za vlasy. asi im teraz stuplo sebavedomie, ked vedia ze je problem doviest zbran zo zahranicia. ked si pozries ceny u Brymovej, alebo niekde v nemecku, tak sa nasinec nestaci cudovat. mne kedysi ujo z deasu ospevoval komisny hawken woodsman od ardesy za 250E a v nemecku som ho nasiel za 196E novy :roll: skus ak mas nejakych znamich v CR, nech ti objednaju........domov to dovezies, ln si spravis vylet...........
odkial si, ja tiez len zacinam a nikoho nepoznam, tak by sa mozno zisiel partak na strelnicu (trubka_01@centrum.sk)
friendly_shockley

Príspevok od používateľa friendly_shockley »

Som z Nr kraja. Uz pracujem na Vorteku od Ardesi... Rad by so s niekym skocil na strelnicu a pozrel sa na vsetko z blizka.
Napísať odpoveď

Návrat na "Perkusné zbrane"