Skusenosti s naladenim perkusneho zamku

eager_tereshkova

Skusenosti s naladenim perkusneho zamku

Príspevok od používateľa eager_tereshkova »

Zdravim, ma niekdo z vas skusenosti s naladenim resp vyladenie perkusneho (pistol) zamku (napr Kentucy ) , popripade aky je vseobecny postup.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Všeobecný postup je - ak to klape, do ničoho nevŕtať.
Riešil som problém, kedy kohút neodpálil zápalku, pretože tesne pred dopadom na pistón zabrzdil - bol to "odfláknutý" tvar orecha, spúšťová páka do neho zadrela aj pri úplne stlačenej spúšti, musel som z orecha dosť odbrúsiť a dopracovať správny tvar. Popri tom som preleštil trecie plochy na kohúte (2. ozub), na spúšťovej páke a zrazil hrany a otrepy na orechu, ktoré šúchali po zámkovej doske.
eager_tereshkova

Príspevok od používateľa eager_tereshkova »

Praveze postup je taky , ze musim do toho vrtat, prvy bezpecnostny stupen mi reaguje na spust, co by nemalo robit a potom odpalovaci stupen sa neda poriadne vyladit, nedrzi. Nemas neaky nacrt?
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Prvý bezpečnostný ozub by mal byť skôr zárez, drážka, do ktorej jazýček spúšťovej páky zapadne. Ja som preto aj mierne stenčil obrúsením do klinu koniec spúšťovej páky a prehĺbil ten zárez na orechu. Takže na prvom to teraz drží, aj keby si urval spúšť!!! :twisted:
Náčrt nemám... bral som to iba tak "podľa citu" :wink:
eager_tereshkova

Príspevok od používateľa eager_tereshkova »

Ok a v prvom bezpecnostnom ozube je to citllive aj na spust, alebo nie?
Ja mam problme s tym ze sa mi to neda dostat az na posledny odpalovaci ozub.
Neviem ci treba doladovat zamok v bezpecnostnom, alebo odpalovacom ozube. Alebo je to v podstate jedno ?
inspiring_nobel

Príspevok od používateľa inspiring_nobel »

Rozkres perkusneho zamku na Kentucky najdes tu :
http://www.ardesa.com/en/uploaded/MANUA ... ntucky.pdf
Jediny nastavovaci prvok je skrutka "J". Moja puska mala dvojity chod spuste a touto skrutkou to islo pekne nastavit.
eager_tereshkova

Príspevok od používateľa eager_tereshkova »

jasne dik, na tom bezpecnom zube by nemal predpokladam, fungovat spust..., ci to zalezi od roznych vyrobcov?
inspiring_nobel

Príspevok od používateľa inspiring_nobel »

Preto je bezpecnostny, ze na nom nesmie spust spustit.
eager_tereshkova

Príspevok od používateľa eager_tereshkova »

To je logicke, ale co som mal zbrane od inych vyrobcov tak tam funguvala spst aj na tom prvom zube , a to neviem presne vyladit...ci treba robit aj jemny zasah do vnutra osadenia zamku teda do dreva..
inspiring_nobel

Príspevok od používateľa inspiring_nobel »

Nerozumiem, aky zasah do dreva?
Vyber zamok z pusky, pomaly ho rukou natahuj a spusti a sleduj, co sa v nom deje. Spravis to par krat a musis prist na problem, vsak to nie je atomovy reaktor :)
eager_tereshkova

Príspevok od používateľa eager_tereshkova »

jasne..nieje, to som aj robil, ale ak som vlozil zamok do dreva (v odpalovaccom ozube) tak sa mi sam spustil, takze som musel kusok vybrusit z dreva aby mi zamok isiel do 2 stupna.
Medzi tym sa mi podarilo rozobrat cely zamok a nadaval som ako pohan ked som ho dal dohromady :-).
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

surino napísal:To je logicke, ale co som mal zbrane od inych vyrobcov tak tam funguvala spst aj na tom prvom zube ...
Absolútny šmejd... na prvom zube nesmie žiadny slušný perkusný zámok spustiť pri "normálnom" tlaku na spúšť! Prvý zub má mať uhol podstatne menší ako 90 stupňov. Druhý zub má uhol blízky 90 stupňov a ak tam je nastavovacia skrutka (podľa toho rozkresu), tak sa ňou nastavuje citlivosť spúšte (vlastne sa nastavuje presah spúšťovej páky pri zachytení na druhom zube, teda následne dĺžka stlačenia spúšte z kľudovej polohy až po spustenie).
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

surino napísal: ... a nadaval som ako pohan ked som ho dal dohromady :-).
Tak ako sa darí - strieľaš?
Napísať odpoveď

Návrat na "Perkusné zbrane"