LUGER match 3 a ŠKP puška 4

Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Nevadi, zoberte si horske bicykle :-) a to berte ako fakt.
Aspon bude konecne "puskovy pretek" na slovensku :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
mykymiki
prispievateľ
Príspevky: 275
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa mykymiki »

Skoda ze ja to mam viac ako 4200 ale kilometrov...to nedobicyklujem a ani nedopadlujem... Uz nech som doma... Inak dnes na okolite Kabulske, skoro 5000m vysoke hory, padol sneh...na to ze posledny sa roztopil na konci jula... co uz.

M
pretorian
prispievateľ
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa pretorian »

Super tesime sa, ked to bude aj o nieco viac trvat. A nastavte tie zeleza ako spominal Abakan nech sa lugristi vymorduju.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Ten bajk je moj napad. To len aby sa nezabudlo:)
Tesime sa.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa cubitko »

pretorian: usmevne ale nie az tak velmi :) To chces , aby som volal kalibraciu zakazdym ked mi cinkne poper a nepadne? Poper musi byt nakalibrovany na faktor 142.5 - 157.5
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Pretorian mohol by si mi povedat rychlost a hmotnost tvojej .223 strely?
Pretoze ti garantujem, ze nedosiahnes moj lugerovy faktor 172, tak sa tu prestan dusovat a usetrenu energiu venuj nauceniu sa strielat :lol:
pretorian
prispievateľ
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa pretorian »

Luger je pistolovi kaliber a nech to faktorujes jak chces na ziadnej sutazi u nas ti to nikto merat nebude tak smelo dalej medzi kosami. Co to nedotiahnes do madarska kde sa nestriela na cca 20 metrov.
Preto sa snazim moc nechodit na sutaze tipu na 20 metrov a vsetko na papier.

Co sa tyka toho jake strely pouzivam a ako rychlo idu tak akurat ako tvoj luger.
pretorian
prispievateľ
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa pretorian »

Zaujimave ako sa lugristi ozvali.
V pohode Rasto asi som bol malo diplomaticky je to pekna flinta nescel som ta nasrat. Trenovat velmi nemam kedy budem rad ked si tam stihnem prist puknut.
A co keby sme si vzali vsetci kosy alebo ak ako duros do cachtic to by bola total fer sutaz ci?
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Kosu som mal v Komarne a dostal som od prveho (ten isty ako v Cachticiach) 3%.
V Cachticiach mi ten isty chlap dal 10% a to som mal lugera, akurat, ze som ho bol v ten den o 0830 prihlasovat a vobec som ho nemal vziteho.
Ja som si tu pusku nekupoval do madarska, ale na slovenske sutaze do 100m a tam mi snad bude robit radost.
58 je do boja.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

cubitko napísal:pretorian: usmevne ale nie az tak velmi :) To chces , aby som volal kalibraciu zakazdym ked mi cinkne poper a nepadne? Poper musi byt nakalibrovany na faktor 142.5 - 157.5
v Za Ta Radolec starsi s prehladom posle do prdele, ako toho cechacka minuly rok.
Používateľov profilový obrázok
mykymiki
prispievateľ
Príspevky: 275
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa mykymiki »

Chlapi co tu riesite daky flame luger versus puskovy naboj...

toto je IPSC a ma svoje pravidla, kde sa hodnoti sila, rychlost a presnost.
takze ak zbran splna vsetko co ma...nech sa paci, sterelec vitaj na zavode...

Je to v konecnom dosledku na rozhodnuti strelca. Ak mame na slovensku len sutaze max do 100m, len dobre pre lugristov. Keby sme boli norsko alebo amerika tak aj sapik ak by aj bol hned hodnoteny major ma problem kvoly balistike a presnosti.

A v konecnom dosledku aj tak zalezi najviac na strelcovi....v Bulharsku na majstrovstvach europy som vyhral jeden stage a to o 10 % tusim a to som pri vyslednom case okolo 12s este 1,5 s doslreloval jednu ranu. A pritom to mal byt pre moju zbran teoreticky najnevhodnejsi stage. Bolo to vsetko na velmi male vzdialenosti, otacanie sa napravo, nalavo napravo nalavo za chodze - ja som mal musketu...samopal s 22 palcovou hlavnou, proste najneobratnejsia zbran na celom zavode...


Este trochu elaboracie k tej sile. V IPSC je zakomponovana v hodnoteni dvoma sposobmi. prvy je ze ak si v hodnoteni major, mas lepsie body. Druhy aspekt su prave hlavne velke popre - silnejsi naboj ho skor zhodi(napriklad pri kyvke setris cas) ale taktiez velky poper pri silnej zbrani padne aj po zasahu mimo kalibrovacej zony(do nohy).

K tej kalibracii, myslim si a poukazoval som na tento fakt uz davno v minulosti aj na medzinarodnom fore, ze sa jedna o oblast, kde je velky a stale nedorieseny priestor na neobjektivitu pri hodnoteni. IPSC o tom vie a aj preto odporuca na velkych zavodoch dopredu padajuce popre. Jedna sa o nasledujucu vec (ratal som to par rokov dozadu, takze si to nepamatam uplne presne, ale aspon priblizne. jedna sa o strelbu pistolou na velky poper):

a) kalibracnou zbranou ktora je presne na spodnej hrane tolerancie (125-5% =117,5 faktor) poper padne aj po zasahu na spodny okraj kalibracnej zony => takze na zhodenie popra staci ho trafit na vrch nabojom s PF nieco okolo len 90.

b) pri kalibraci trafim popra s najsilnejsim nabojom co bolo 132,5 (mam dojem ze dnes je to uz max 125) na vrch kalibrovacej zony a poper ledva padne. legalne je vsetko OK. Avsak momentalne je na zhodenie popra pri zasahu do spodu kalibracnej zony treba PF takmer 160!!!

Ako vidno, tie rozdiely su celkom brutalne. Aj preto doslova nenavidim, ked sa niektory organizatr rozhodne postavit niektore popre "natazko". vzdy to viedlo k postupnemu posunu popra...mnohym kalibraciam...opravam...nespokojnym strelcom a podobne. Nie raz som to videl v komarne ale aj v znojme a podobne. len priklad jednej scenky na vacsom zavode - strelec strafil popra nie raz, kalibrovalo sa, poper po zasahu do hornej casti vahavo padne. smola....ide dalsi strelec, tri rany do popra, kalibracia, to iste v modrom, poper tesne padne. Hned dalsi teda uz treti strelec znovu striela do popra niekolko ran. zas kalibracia, nastastie tento krat poper nepada. trochu ho prestavia a poper funguje asi desat strelcov a postupne sa zas posuva dopredu a cele sa to zacina opakovat znovu dokola......proste kvoli hluposti pokazeny dojem zo sutaze.

M
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Inak sme sidce tazko OT, ale som zvedavy kolko strelcov na ME bude v standarte strielat s 6,5 Grendelom alebo 6.8 SPC.

Ked som si pozeral balisticke tabulky pre 6.8 spc, pri vyske muchy 6 cm bude pri nastreleni na 250m balistika vyzerat priblizne takto

Vzd[m].........Prevysenie [cm]
100................. 8.5
150................. 10.25
200................. 7.5
250................. 0.0
300................. -12.5
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Kolko stage sa bude v Egri strielat na taku dlhu vzdialenost?
Používateľov profilový obrázok
mykymiki
prispievateľ
Príspevky: 275
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa mykymiki »

No predpokladam, ze vela strelcov nie, kedze valne zhromazdenie NESCHVALILO znizenie PF z 320 na 280 (banda jedna nepodarena). Teda aspon take su moje informacie.

Celkom by ma zaujimalo, preco sa Slovensko nepridalo ku krajinam (je ich 5), ktorym umoznili toto znizenie takpovediac na skusku.

Ono aj z 6.5 grendel aj 6.8 je trochu problem standardne dostat 320+. O 6.5 grendel som uvazoval celkom vazne, ked som robil samopal na minule majstrovstva europy...

MM
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Tak ja som automaticky predpokladal, ze faktor na major bude 280... to su s prepacenim hovada a na to, preco nemame vynimku sa Sana spytam.

Tych 320 je aspon podla vyrobcom dokladovanych parametrov pri 6,8 uplne na hrane. klesne teplota, daju ta na chrono a si v minore.
Napísať odpoveď

Návrat na "Súťaže"