Asociacia Presnej Strelby SR (APSS)

veritas
prispievateľ
Príspevky: 288
Registered for: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa veritas »

No teraz som si pozeral stránky apss stále tam nie je žiaden oznam. Kua to čo je toto za prístup.. Myslím že niekto kompetentný by sa už mal k tomu vyjadriť. Nech sa nešíria fámy. Čo som počul tak tento stav vraj trvá tri dni. To nech mi nikto nehovorí že za tú dobu nie je nikto schopný dať relevantné informácie o aktuálnom stave veci!
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Hoši, zatiaľ len v skratke.

- Situácia je vedeniu APSS známa a rieši sa
- APSS zatiaľ z VTSÚ nedostalo žiadnu oficiálnu informáciu - tieto veci majú svoju formu a náležitosti
- Stanovisko APSS bude uverejnené na stránke a aj tu na fóre až v momente, keď dostaneme oficiálnu informáciu

Zatiaľ vďaka za trpezlivosť, v krátkej dobe budeme podrobnejšie informovať.
sentinel
prispievateľ
Príspevky: 178
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa sentinel »

Problém asi nebude iba v tom "hrabivom" pánovi. Chodím na tieto súťaže roky, a aj som pomáhal pri organizácii a nikdy som od nikoho nič nežiadal. A nie som jediný. Nejako sa ale za poslednú dobu nakopili a vystupňovali problémi okolo nahadzovania výsledkov na stránku, tak isto niekto zo stránky nedávno vyhodil kalendár LR 500-1400m a aj výsledky. A ten "hrabivý" pán ako ho nazývate, ani nemá prístupové heslá na stránku. Ak by ich mal, tak by určite boli zprístupnené termíny LR 500-1400 súťaže aj výsledky. Tak sa možno treba pozrieť aj iným smerom. Ten "hrabivý" pán mi je kamarátom, ale ľudia ktorý sú momemtálne angažovaní v činnosti apss mi boli doteraz kamarátmi tiež. Nechcem sa kamarátiť s jednými a s druhými nie, lebo to tým prvým nevyhovuje. Ak mal niekto nejaký spor, tak ho mal v každom prípade prediskutovať medzi zainteresovanými stranami ako prvú z možnosti. A pri takomto spore ktorý môže mať za následok ovplyvnenie chudu niečoho čo funguje treba myslieť aj na dôsledky našich rozhodnutí. Ak o niečom rozhodne vedenie apss, a týka sa to členov a činnosti, v tom prípade mali rozhodnúť členovia vetčinovým hlasom a nie rozhodnutím jednej, dvoch alebo troch osôb. A kto je vlastne teraz vedenie APSS? Ak ľudia nedostanú rozum, bude menej možností na strieľanie ako do teraz. A niekedy je možno lepšie preprať špinavú bielizež verejne, tak aby vedeli všetci zainteresovaný komu a o čo ide. Možno by sme boli nakoniec prekvapený kde naozaj problém vznikol, kto ho spôsobil a prečo. Som zvedavý či sa tieto informácie dostanú k zainteresovanej verejnosti.
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

APSS je organizacia posobiaca v prostredi zákonov Slovenskej republiky a zaroven sa riadi vlastnymi stanovami. APSS riadi prezídium v ramci vlastnych stanov. Rozhodnutia prezidia pisomne dokumentovane a na poziadanie budu spristupnene kazdemu právoplatnému clenovy APSS. Rovnako kazdy z clenov prezidia vie podat vysvetlenie pre kazde rozhodnutie vykonane prezídiom.
Takze ak chcete nieco vediet pytajte sa tych ktory su kompetentny a dostanete kompentne odpovede. V pripade vzniknutých okolnosti nemame ziadne pravoplatne rozhodnutie-alebo infomaciu ktoru by sme mohli zverejnit na fore alebo na stranke. Ak tuto informaciu budeme mat OVERENU bude okamzite zverejnena. Zaroven vas ziadam aby ste tu na fore nesirili desinformacie a flame. V opacnom pripade upozornim admina fora na jednanie odporujuce kodexu fora a necham temu zamknut.

Dakujem
AKI
millos
prispievateľ
Príspevky: 398
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa millos »

AKI: len co mam povedat dvom Rakusanom, vyvolavaju mi, ktori sa chystaju na kilo, bude, nebude...? Pise sa tu o dezinformaciach, famach atd...Apss neobdrzalo ziadnu pravoplatnu vypoved alebo rozhodnutie o zruseni zmluvy, je stiahnuta registracia, terminy...ludia sa pytaju, su zvedavi, nikto im nepovie priamu odpoved, tak sa dedukuje, kombinuje...je kopec chlapcov, ktori nevedia na koho sa obratit a potom idu do eteru "zarucene informacie." Ako pisal Veritas, cas bezi, snad sa to rychlo uzavrie, nech to uz kazdy vie, ci si strelime tento rok alebo nie. Dufam, ze sa spolu skoro stretneme cela komunita a dame nejaky "zlty mok" z Plzne.
friendly_mcnulty

Príspevok od používateľa friendly_mcnulty »

Aki: Myslím si že odpovede si nezaslúžia len členovia APSS, ale aj všetci súťažiaci, ktorý čakali na výsledky pretekov, ktoré sa konali pod hlavičkou APSS a následne si ich museli hľadať po rôznych stránkach. Mňa by len zaujímalo, či ten človek ktorý si dovolil stiahnuť tie výsledky bol niekym poverený, alebo konal svojvoľne? A keď je to základ celého problému čo spustil tento stav, tak mu môžeme len pogratulovať a poďakovať.
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

Spustacom tejto tragikomedie nie je umiestnovanie vysledkov na stranke.
Umiestnovanie vysledkov LR bolo vzdy komplikovane lebo chodili vo formate pocmaranych papierov ak vôbec prisli.
Vsetko co sa dialo na stranke bolo s vedomim vedenia. Alebo POVERENIA organizatora. Koniec koncov pristup na stranku mal aj nas horeuvedeny byvali clen. (Je k tomu mailova komunikacia kde boli preposlane pristupove hesla) Len to asi nevedel pouzivat. :roll:
friendly_mcnulty

Príspevok od používateľa friendly_mcnulty »

Aki: ďakujem za odpoveď, ale myslel som výsledky zo začiatku roka, ktoré tam už boli a následne boli vymazane.
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

chlopi vy tu mate problem s pochopenim citaneho textu.
Odpoved Janovy73:
O zmenu si zaziadal organizator LR a ja som to adminovy odklepol.
sentinel
prispievateľ
Príspevky: 178
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa sentinel »

Čo by sa vyriešilo uzamknutím fóra? Ľudia chcú informácie ku ktorým sa nevedia dostať a tu na fóre o nich diskutujú. Nevidím dôvod na uzamknutie. Ak je zmluva medzi APSS a VTSU zrušená, alebo vypovedaná tak s tým už nikto nič neurobí. Je to vojenský priestor. Platí tam osobitný režim na vstup. Vstupovať sa tam smie len v tedy keď to je dovolené a neprebieha v priestore žiadna vojenská činnosť. Ministerstvo obrany ani VTSU nemusia nikomu zdôvodňovať prečo je vstup do objektu zakázaný. Stačí akákoľvek činnosť vojenských zložiek, a bude uprednostnená pred civilnou súťažou aj keď medzinárodnou. Ak nad súťažou neprevzal patronát minister vnútra, obrany alebo školstva tak výpoveď bude asi konečná.
Chcem ešte pripomenúť že toto fórum je o diskusii. Ak sa do diskusie vložia fakty, podklady tak je to veľké plus. Ale toto fórum nie je vedecký kongres a môžu sem prispievať všetci, aj odborníci z oblasti zbraní, odborná verejnosť aj úplný laici. Ak neporušujú zákony, nikoho neurážajú a nepáchajú svojimi príspevkami trestnú činnosť nevidím dôvod prečo by nesmeli napísať príspevok alebo komentár k nejakej téme. A nie je zbytočné poskytovať informácie o apss samostatne každému záujemcovi zvlášť? Veď tieto informácie nechcú iba členovia APSS ale všetci čo sa zúčastňujú na súťažiach. A to sú strelci zo Slovenska, Rumunska, Maďarska, Rakúska, Čiech, Poľska, Nemecka a Holandska. To chcete každému zvlášť posielať nejaké informácie? Informácie treba dať tam kde ich všetci nájdu.
A ešte k tomu prezidiu APSS. Nemali by byť robené schôdze? Členovia apss volia osoby do prezídia na zvolanom valnom zhromaždení, nie na nejakej schôdzi. O zvolaní valného zhromaždenia by mali byť informovaný všetci členovia apss 30dní pred samotným zhromaždením. Nespomínam si že by sa v poslednej dobe niečo obdobné konalo. V prípade zvolania schôdze alebo valného zhromaždenia by sa veci riešili verejne a každý by vedel čo sa vlastne deje.
Naposledy upravil/-a sentinel v 18 Aug 2017, 14:33, upravené celkom 1 krát.
friendly_mcnulty

Príspevok od používateľa friendly_mcnulty »

Aki ďakujem za vysvetlenie, lebo z prvej odpovede mi nebolo jasne kto požiadal o vymazanie výsledkov, aj keď sa mi to vidí nejaké pritiahnuté za vlasy, aby si Váš bývali člen žiadal stiahnutie výsledkov a tým poškodil sam seba, ak si tým organizátorom myslel I.Z.
sentinel
prispievateľ
Príspevky: 178
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa sentinel »

AKI píše: citujem "O zmenu si zaziadal organizator LR a ja som to adminovy odklepol."

Pripadá mi to nie úplne logicky v poriadku aby sa ozval organizátor preteku a požiadal, aby boli vymazané všetky výsledkové listiny, a následne aj kalendár LR pretekov na zvyšok roka 2017. Veď ten organizátor už vlastne nie je členom APSS ani Prezídia APSS a takéto rozhodnutie nie je v záujme APSS.
Zaujímalo by ma kde boli funkcionári prezídia keď dovolili niečo také čo poškodí APSS. Veď je v záujme všetkých strelcov aby súťaže bežali minimálne tak ako je to naplánované. A keďže APSS združuje strelcov, je aj v jej záujme aby preteky bežali ďalej. Prezídium APSS je orgán ktorý APSS zastupuje a rozhoduje v takýchto veciach. Ako je možné, že takúto žiadosť o odstránenie výsledkových listín a termínov pretekov LR 2017 niekto z prezídia schválil a vykonal? Veď ten kto o toto požiadal nemohol byť úplne v poriadku. APSS si práve pre takýto prípad na valnom zhromaždení volí členov prezídia, ktorý majú rozhodnúť a zakročiť v prípade že sa niekto z členov zblázni. Kde boli tí funkcionári prezídia? Na zodpovednosť treba brať aj toho kto o také niečo požiadal, ale hlavne tých, čo niečo také schválili a vykonali. Ak o tom rozhodlo prezídium, tak by malo byť zvolané valné zhromaždenie a mala by byť vyjadrená dôvera takýmto funkcionárom prezídia, prípadne by malo byť zvážené ich zotrvanie na funkciách prezídia. A ak takéto rozhodnutie prezídia nie je v záujem APSS malo by sa prehodnotiť aj zotrvanie takýchto osôb v členskej základni APSS. Je predsa v záujem všetkých členov a aj strelcov zúčastňujúcich sa na súťažiach aby APSS fungovala bez takýchto komplikácií.

Keď tak nad tým premýšľam, APSS nie je súčasťou žiadneho utajovaného štátneho aparátu, ani bezpečnostných zborov. To znamená že by mohli byť funkcionári prezídia verejne známi. Keďže sú zvolený, a na zvolenie je potrebný ich súhlas a záujem organizovať, riadiť a dozerať na túto organizáciu, týmto svojim záujmom o pozíciu v prezídiu APSS by mali byť verejne známi a vedený na stránke APSS ako najvyšší funkcionári zastupujúci APSS. Malo by byť aj uvedené kedy sa konalo valné zhromaždenie na ktorom boli zvolený, koľko hlasov na zastupovanie dostali a koľko bolo prítomných hlasujúcich členov. A malo by byť zrejmé, akou veľkou členskou základňou APSS disponuje, koľko ľudí prispieva na jej činnosť členským poplatkom a kto nejako ináč. Keďže by boli zverejnený prezident, 1viceprezident možno druhý viceprezident, tretí viceprezident, ekonóm alebo právnik vedelo by sa hneď kto čo odsúhlasil a domrvil a kto s čím nakladá. A tu na fóre by sme nediskutovali o neznámych hypotézach kto čo schválil. Vedeli by sme že prezidentom je ten, viceprezidentom je ten a nie je potrebné ani meno tu na fóre spomenúť aby sme vedeli o kom je reč. Hneď by bolo jasné kto je prezídium a kto má od koho aké poverenia. A keďže by sme vedeli aj o tom akú veľkú členskú základňu APSS má, tak by sme vedeli akou veľkou dôverou disponuje prezídium. Vedeli by sme či APSS má 10, 100, alebo 1000 členov a z hlasovania valného zhromaždenia by bolo hneď jasné koľko ľudí z celkové počtu členov dalo mandát prezídiu.

V terajšej situácii nikto okrem prezídia nevie ako zvolať valné zhromaždenie na prejednanie takýchto problémov. Ak by hypoteticky niekto "ovládol" prezídium tak sa v terajšej situácii členská základňa nevie brániť. Dokonca ak sa po zvolaní valného zhromaždenia prezídiom nenazbiera potrebná polovica členskej základne, môžu na valnom zhromaždení rozhodnúť prítomné osoby nadpolovičnou väčšinou. Prezídium má päť členov a podľa stanov stačí ak rozhoduje nadpolovičná väčšina prítomných členov.
Prezídium je uznášania schopné ak je prítomná nadpolovičná väčšina členov prezídia.
Rozhodnutie APSS je prijaté, ak zaň hlasovalo viac ako polovica prítomných členov prezídia.To znamená že ak z prítomnej nadpolovičnej väčšiny troch ľudí dvaja zahlasujú za nejaké rozhodnutie, tak vlastne dvaja ľudia môžu rozhodovať o veciach APSS bez kontroly, preto že kontrolné valné zhromaždenie môžu zvolať iba oni.


A mimochodom vyhodením výsledkových listín a kalendára pretekov LR 2017 zo stránky APSS došlo k porušeniu Stanov APSS kde v článku II bode 2.1. sa hovorí o poslaní a cieľoch združenia APSS nasledovné:

Poslaním združenia APSS je napomáhať rozvoju streleckého športu a vytvárať podmienky pre športové vyžitie členov APSS, sponzorov APSS a ďalších partnerov. Organizovať a zabezpečovať športové, spoločenské a výcvikové akcie. Svojou činnosťou propagovať zmysel presnej streľby na veľké vzdialenosti ako športovej disciplíny, viesť svojich členov k bezpečnému a zodpovednému zaobchádzaniu so strelnými
zbraňami.

Ťažko si niekto predstaví ako pomoc streleckému športu zneprístupnenie výsledkových listín, a "utajenie streleckej športovej činnosti " pred samotnými strelcami. A keďže neboli informácie o pretekoch LR2017, ťažko tým niekto napomáha rozvoju streleckého športu.
Stanovy - Článok III. upravuje členstvo práva a povinnosti a hovorí nasledovné:
Člen APSS je povinný:
3.7.1.
Dodržiavať stanovy APSS a plniť rozhodnutia prijaté jeho orgánmi a správať sa podľa morálnych zásad.

Keďže stanovy ako som už spomínal boli porušené, a je povinnosťou každého člena dodržiavať stanovy malo by sa podľa stanov konať.
Článok III v bode 3.8. upravuje zánik členstva:
Členstvo v APSS zaniká:
3.8.2.
Vylúčením
Článok 3.9 hovorí:
Člen môže byť vylúčený z APSS, pokial' sa závažným spôsobom alebo opakovane previnil proti stanovám APSS.
O vylúčení rozhoduje prezídium APSS.

Preto si myslím, že prezídium APSS by malo konať proti tomu kto vyhodil zo stránky APSS kalendár pretekov a aj výsledkové listiny. Naštrbuje to dôveru v APSS a je to v rozpore so samotnými stanovami. Teoreticky by prezídium uvedené osoby nemuselo vylúčiť, ale určite by minimálne z morálneho hľadiska malo byť prijaté opatrenie, aby uvedené osoby už takéto neuvážené kroky poškodzujúce povesť APSS nemohli opakovať.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Jednoduchá otázka: Si členom APSS so splnenými povinnosťami voči Asociácii? Očakávam jednoduchú odpoveď áno/nie.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Tieto veci by ste si mohli riešiť doma v kuchyni.

Sentinel pekné že sa oháňaš stanovami ale takéto postupy nevedú k ničomu pozitívnemu a akurát podporujú rozklad
sentinel
prispievateľ
Príspevky: 178
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa sentinel »

Čo má spoločné moje členstvo alebo nečlenstvo so vzniknutou situáciou? Na to aby som si prečítal zverejnené stanovy na verejne prístupnej stránke nemusím byť členom ani mať splnené členské povinnosti. Streleckých súťaží APSS sa zúčastňujú strelci, ktorý sú členmi APSS a aj strelci ktorý členmi nie sú. Tým pádom sme poškodený všetci účastníci súťaží, aj členovia aj nečlenovia. A samozrejme APSS. Nikdy som za moje členské príspevky nepýtal ani potvrdenia, ani nežiadal žiadny preukaz člena. Aj keď sa necítim byť takým členom APSS ako poniektorý vo vedení, mám vyplatené členské a napriek tomu nebojujem o potvrdenie môjho členstva. Ja sa cítim byť iba účastník súťaží LR, ktorý pomáhal pri organizácii pretekov a prispel svojim členským príspevkom na organizáciu týchto pretekov. Samozrejme som prispel aj platením štartovného a tréningového poplatku, ak mi tento nebol hlavným organizátorom za pomoc pri organizácii odpustený alebo vrátený.
Napriek tomu, že členské vyplatené mám mi prišla pred pár dňami výzva na vyplatenie členského poplatku. Tá výzva mi prišla v dobe, keď už pravdepodobne APSS vedela, že termín pretekov LR2017 a taktickej ligy 2017 sú zo strany VTSÚ zrušené alebo obsadené vojenskou činnosťou. O vzniknutej situácii ma informovali ďalší dvaja členovia APSS, a ani jeden z nich nebol ten organizátor LR2017 ktorý údajne požiadal o vymazanie výsledkových listín a kalendára pretekov 2017. Nebudem tu spomínať mená tých členov preto, že mám taký pocit, že by títo právoplatný členovia mohli byť nejakým spôsobom perzekuovaní zo strany vedenia stratou členstva, alebo vylúčením zo súťaže napriek tomu, že by to bolo v rozpore so stanovami.

Ak má niekto vydaný preukaz člena a použil ho na polícii ako potvrdenie o členstve v streleckej organizácii za účelom vydania zbrojné preukazu na športové účely, stačí aby táto organizácia tohto člena vylúčila zo svojich radov, a oznámila polícii jeho vylúčenie. Ak by takýto vylúčený člen nemal členstvo aj v inom streleckom klube, prišiel by o zbrojný preukaz vydaný na športové účely a bol by vyzvaný políciou na odovzdanie zbraní kým nenadobudne opätovne zbrojný preukaz na športové účely. Ak by si iné členstvo a zbroják z nejakého dôvodu nevybavil, do roka by musel previesť pušky na inú osobu. Inak by mu prepadli v prospech štátu.

Keby som bol členom vedenia APSS, tak by som sa hambil za kolegov alebo organizátorov, ktorý vedia o problémoch s obsadením pôvodných termínov na LR2017 aj na termíny ligy2017 a napriek tomu do nedávna spracovali a ponechali funkčnú registráciu na súťaže, o ktorých už vedeli že sa neuskutočnia v priestoroch VTSÚ. Dokonca touto registráciou bola podmienená účasť na súťaži a tréningu.
Ale zas v princípe je dobré že boli zmenené propozície, lebo v nich bolo uvedené že je povinná registrácia minimálne týždeň pred súťažou a je potrebné vyplatiť štartovné prostredníctvom bankových prevodov na Iban účet. To je poučné, lebo ak si niekto zabezpečí registráciu do súťaže a tréningu dopredu, a v deň odchodu na tréning alebo súťaž mu v práci povedia že musí ísť do práce, alebo bude mať na to osobné dôvody pre ktoré sa zúčastniť nemôže, tak dorazí aspoň štartovné. Ak sa tieto informácie dozviete v deň preteku tak nárok na vrátenie štartovného nemáte.

Je mi ľúto toho, že kolegu Lovca nezaujíma konkrétne závažné porušenie stanov ktoré spôsobilo patovú situáciu. Veď porušenie stanov vyhodením výsledkových listín a termínov súťaží poškodilo dobré meno APSS. Nemusíte sa trápiť mojim členský, ja som iba prispel na činnosť a napĺňanie poslania APSS podľa stanov a nič za to nežiadam. Ani potvrdenie členstva, a nemám ani ambície byť vo vedení APSS.

A kto je vlastne to vedenie APSS? Bavím sa tu síce s Lovcom o mojich záväzkoch voči APSS, ale záväzky má aj APSS v zmysle stanov voči ostatným členom:

Stanovy APSS článok II bod 2.1.
Poslaním združenia APSS je napomáhať rozvoju streleckého športu a vytvárať podmienky pre športové vyžitie členov APSS, sponzorov APSS a ďalších partnerov. Organizovať a zabezpečovať športové, spoločenské a výcvikové akcie. Svojou činnosťou propagovať zmysel presnej streľby na veľké vzdialenosti ako športovej disciplíny, viesť svojich členov k bezpečnému a zodpovednému zaobchádzaniu so strelnými zbraňami.

Táto diskusia sa tu rozvírila kvôli zrušeniu termínov súťaží APSS v priestore VTSÚ a momentálne rozoberáme moje členské záväzky voči APSS.
Komu a prečo vyhovuje odbočenie od témy problematiky riešenia vzniknutej situácie zrušenia pretekov a presmerovanie na moju osobu? Veď ja od APSS nič nežiadam a moje záväzky nie sú predmetom riešenia tejto problematiky. A moje záväzky voči APSS neboli dôvodom tejto situácie.
Lovec nebolo by v záujem APSS a streleckej verejnosti lepšie zistiť, kto vlastne poškodil APSS a strelcov vyhodením výsledkových listín a kalendára pretekov zo stránky, prijať opatrenia a vyvodiť zodpovednosť voči tomu, kto takto porušil stanovy? To je to hlavné čo treba vyriešiť aby sa znovu strieľalo. Myslím si že málo ľudí zaujíma či som ja pri prevode členského poplatku uviedol správne vami pridelený variabilný symbol, alebo do správy pre prijímateľa uviedol iba moje meno.
Naposledy upravil/-a sentinel v 20 Aug 2017, 00:45, upravené celkom 2 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Súťaže"