Asociacia Presnej Strelby SR (APSS)

sentinel
prispievateľ
Príspevky: 178
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa sentinel »

Mesi píše: "Sentinel pekné že sa oháňaš stanovami ale takéto postupy nevedú k ničomu pozitívnemu a akurát podporujú rozklad"

Problém nie je v tom že ja upozorňujem na porušenie stanov. Problém je že k porušeniu stanov vôbec došlo. Aby sa takéto niečo už nezopakovalo malo by okamžite jednať vedenie APSS. Vedenie APSS je samozrejme päťčlenné Prezídium APSS ktoré má mandát od valného zhromaždenia. Ak by prezídium nemalo záujem na riešení tejto situácie, má konať valné zhromaždenie aby bolo zabezpečené fungovanie APSS a nedošlo k rozkladu. Ak nefungujú tieto kontrolné a zastupujúce orgány, tak potom je už "chorý pacienť" v rozklade. Ja netuším či koná prezídium, zatiaľ sa do tejto diskusie zapojili iba členovia ktorý pomáhali s organizáciou súťaží.

Stanovy sa schvaľujú ministerstvom vnútra pri založení občianskych združení, aby boli jasne definované vzťahy, povinnosti a práva členov a poslanie združenia. V stanovách je popísaný systém kontroly a vedenia organizácie. Práve na takýto účel. Aby nedochádzalo k svojvoľným zmenám v systéme a účele fungovania združenia jednou alebo dvomi osobami a aby sa zamedzilo škodám aké vznikli v APSS.

Chcel by som ešte upozorniť, aj keď to tak nevyzerá. Ja nekritizujem Lovca. Iba diskutujem tu na fóre a hľadal som odpovede na otázky ohľadne riešenia problémov v spojitosti s kolapsom organizácie súťaží pre rok 2017 pod hlavičkou APSS. pri tom vychádzam zo stanov ktoré takúto problematiku upravujú. Tam je jednoznačne zákonné riešenie napísané.

A ako som už spomínal niekedy je lepšie preprať špinavú bielizeň verejne. Inak sa nič nezmení.
friendly_mcnulty

Príspevok od používateľa friendly_mcnulty »

Úplne so všetkým čo napísal Sentinel súhlasím a aj sa s tým stotožňujem. Stanovy a úlohy Apss boli pekne pošliapané, tak takto rozvoj a podpora streleckého športu by určite nemala vyzerať a riešiť teraz členstvo je viac než smiešne.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Je to pekné, všetci sme sa pobavili, najmä obecenstvo. Keď budem mať pocit, že téma je nudná a naše (dlhodobo dočasne zvolené, aby som použil správnu terminológiu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ) šéfstvo mi to dovolí, tak sem pricapím nejaké print screeny, nech sa pobavia aj susedia.

Pokiaľ si člen a máš zaplatené členské, tak napíš na emailovú adresu apss.schranka@gmail.com
Nechaj na seba kontakt a niekto ťa bude informovať o situácii - skutočnej, nie o tých zmätených výplodoch. Hrubým odhadom na to stačia tak tri-štyri vety. Pretriasať to tu skutočne nebudeme a namiesto vyfabulovaných nezmyslov sa budeme venovať nášmu hobby. Zainteresovaný ľudia - rozumej členovia a strelecká verejnosť, či už naša alebo zahraničná - nejakým záhadným spôsobom sami od seba prekukli, že kde je "dlhodobo dočasne poverený" problém zakopaný. Aj bez vysvetľovania v rozsahu dvoch strán A4. :wink:

P.S. Rozvoj a podpora streleckého športu?! Váľam sa od smiechu. To je fór minimálne takého kalibru ako "výsadba chránených biotopov" - fakt sme sa narehotali. Pozdrawiam. :mrgreen: :mrgreen:
Obrázok


*************************************************************************************************************************************************************************************

Aby som sa vrátil k veci a k téme, v piatok a v sobotu APSS v spolupráci s RDA zorganizovala tréning a súťaž v presnej streľbe podľa modifikovaných pravidiel F-Class, konkrétne podkategória F-Open. Strieľali sme na vzdialenosti 100-500m, na papierové terče, ktoré sú odvodené od tých pôvodných amíckych, používaných na 1000 yardov.
Najprv síce terče vzbudili všeobecné veselie, dokonca až do takej miery, že jeden náš pretekár vsádzal na otvorené mieridlá a Sa. vz.58, avšak niet nad praktickú skúsenosť. Už na dvestovke sme poniektorí ronili krvavé slzy... Niekto si to predkompenzoval na stovke, niekto dobiehal vlak až na pol kile, rozdiely vo výsledkoch boli však enormne tesné. Počasie bolo až takmer nechutne priaznivé, osobne by som ocenil vietor aspoň 5-6 m/s zo štvrtej hodiny... :twisted: Mirage prakticky žiadna, pod mrakom a dažďu sme utiekli z lopaty v poslednej minúte. Vzduch bol pekne priezračný a v primeranom puškohľade sa dali zásahy na pol kila pekne čítať - aj vďaka modifikácii terčov (ešte raz ďakujem sám sebe - falošná skromnosť musí ísť proste bokom :lol: ). Aj organizátori preteku mali zjavne dobrú náladu, žiadne DQ nepadlo. :arrow: :twisted:
Podľa reakcií pretekárov (a pre mňa osobne) je to veľmi zaujímavý smer, ktorý budeme ďalej rozvíjať.
friendly_mcnulty

Príspevok od používateľa friendly_mcnulty »

stanovy Poslanie bod: 2.1, ja som ich nepísal, ale ďakujem za tvoj postoj, že stanovy a poslanie Apss sú ti na smiech. Touto odpoveďou som sa dozvedel všetko čo ma trápilo, takže ďakujem a prajem úprimne veľa úspechov.
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Registered for: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

Myslím, že by bylo dobré řešit problém zočivoči ne na foru.
Pokud má někdo chuť a možnosti situaci vyřešit, tak ať činí.
Nejlíp by bylo zde diskusi ukončit
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Jano73 napísal:No dlhšie som tam nebol a nestíham sa čudovať. Ale už predtým mi bolo divné, že niekto stiahol výsledky aj registrácie na LR 500-1400m a podľa môjho názoru ten pán v APSS nemal čo robiť, lebo nikoho zo súťažiacich nezaujíma riešenie si jeho komplexov. /pre upresnenie: myslel som toho pána čo nahadzuje výsledky a stara sa o chod stránky/
Ty si pri tom bol? Ty poznáš osobne "toho pána" keď o ňom robíš súdy? Alebo len papagájuješ kaleráby?
friendly_mcnulty

Príspevok od používateľa friendly_mcnulty »

Nie ja som pri tom nebol a toho pána nepoznám, ale nevidím dôvod aby vymazal výsledky a termíny súťaži, ktoré sa konali pod hlavičkou Apss. Tým že dostal prístupové hesla mu bola zverená dôvera a záleží či tu dôveru nezneužil pri riešení svojho sporu s organizátorom. Ak to tak bolo, poškodil tým najme ostatných súťažiacich, ktorí si museli hľadať výsledky po rôznych stránkach a určite tým poškodil dobré meno Apss.
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Sentinel, plne rešpektujem tvoj nárok mať na vec názor, nesúhlasím s praním špinavého prádla na verejnosti ale budiš.

V prvom rade ma prekvapuje že nevieš kto je prezídium a koľko má členov. Žiadne občianske združenie, ktorým APSS je, nemá zákonnú povinnosť zverejňovať zápisnice valného zhromaždenia. Je to interná záležitosť klubu a ako sa s tým vysporiada. Keby si chcel, dávno vieš, kto je v prezídiu, koľko má APSS členov a ako a kedy sa za čo hlasovalo. Sťažovať sa v tomto smere môžeš len sám na seba a vlastný nezáujem.

Uniká mi aj tvoja súvsťažnosť k aktuálnej situácii a pár dňovému výpadku výsledkov na stránke na prelome mesiacov Apríl/Marec. To čo sa stalo na jar tohoto roku, bez ohľadu na dôvody prečo, sa stalo pred 4 mesiacmi. Kde si bol do teraz? Ideš vehementne kritizovať situáciu 1/4 roka starú? A hľadáš tu akú odpoveď?

Vieš co? Som úprimne rád že máš jasno v tom, akú nenapraviteľnú ujmu utrpela strelecká verejnosť keď neboli pár dní výsledky na stránke. A aj vieš ako treba naložiť s vinníkmi. Poďme sa spoločne pozrieť do nedávnej minulosti. Píše sa rok 2016 a na starej stránke APSS je kalendár súťaží, nieje možnosť sa prihlásiť (lebo všetci dobre vieme, registrácia prebiehala na kapote auta ráno pred pretekom), a výsledky súťaží sa objavú na webe skôr sporadicky než aby to bolo pravidlom. V tedy ti to nevadilo? To nebolo porušenie bodu 2.1?
Ja osobne som bol pritom keď ti organizátor preteku odovzdal jedny výsledky a tie sa dodnes neobjavili ani na starej a ani na novej stránke. A keďže veľmi dobre poznáš kto, komu, kedy a za akých okolností výsledkovú listinu odovzdával/preberal, dúfam že budeš rovnako dôsledný v perzekúcii a represii, a nielen seba.

Ešte jedna otázka na záver, pre teba a jana73. Nech už sa na jar 2017 stalo čokoľvek, či už máte alebo nemáte relevantné informácie k tomu aby ste boli objektívny v posudzovaní dopadov a vynášaní súdov, je toto dostatočný dôvod aby IZ zariadil zrušenie zmluvy medzi VTSU a APSS a argumentoval tým že však neboli výsledky? Kto poškodil streleckú verejnosť viac? Admin stránky lebo neboli na webe niekoľko dní výsledky alebo IZ zariadením zrušenia zmluvy?

Ak máš akékoľvek pochybnosti ohľadom skutočného stavu, obráť sa na prezídium, bude ti ako členovi poskytnutá k nahliadnutiu všetka komunikácia k danej problematike, a osobne si môžeš prečítať kto, čo a kedy komu napísal a kto od koho čo požadoval. Budeš veľmi prekvapený.
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Jano73 napísal:Nie ja som pri tom nebol a toho pána nepoznám, ale nevidím dôvod aby vymazal výsledky a termíny súťaži, ktoré sa konali pod hlavičkou Apss. Tým že dostal prístupové hesla mu bola zverená dôvera a záleží či tu dôveru nezneužil pri riešení svojho sporu s organizátorom. Ak to tak bolo, poškodil tým najme ostatných súťažiacich, ktorí si museli hľadať výsledky po rôznych stránkach a určite tým poškodil dobré meno Apss.
Jano, súťaže sa nekonali pod hlavičkou APSS ale BOLI to súťaže APSS kde bol IZ poverený na valnom zhromaždení ich organizáciou. Prístupové heslá mal aj IZ pretože povedal že všetko je na k... a na p... a bude si to robiť sám. Lenže to nedokázal. A ak ťa zaujíma prečo neboli pár dní na webe výsledky, píš PM, sem na verejné fórum to nepatrí.
friendly_mcnulty

Príspevok od používateľa friendly_mcnulty »

Ja sa už nechcem hrabať v tom, kto čo a prečo urobil, mne je len ľúto, že je na Slovensku len pár ľudí ktorých by mal tento šport spájať a výsledkom je pravý opak.
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Výsledky klubovej Mini F- Class aktualizovane na webe APSS.

http://www.apss.sk/wp-content/uploads/M ... 082017.pdf
sentinel
prispievateľ
Príspevky: 178
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa sentinel »

Kall tu už asi nie je čo riešiť. Udalosti už pokročili dosť ďaleko na to, aby sa dali veci zvrátiť, bohužiaľ.

Steyr_HS:
Ja som tu už spomínal päťčlenné prezídium v predchádzajúcej diskusii Sob Aug 19, 2017 10:12 pm. Možno si len nedával pozor.
A ja som netvrdil že zverejňovanie prezídia je zákonná povinnosť, iba som vravel že by to tak mohlo byť. Každý by vedel na koho sa treba obrátiť. Ale to by museli byť tie informácie najprv na stránke APSS uverejnené. Občianske združenia - športové kluby to tak mávajú.
A nezáujem z mojej strany? Kým som nemal deti, bol som na každom taktickom aj LR preteku. Aj na schôdzach ak som o nich bol informovaný. Ale keďže mám od r 2015 rodičovské povinnosti, tak som musel do určitej miery obmedziť všetky záujmové činnosti. a neide iba o streleckú činnosť. To vieš, manželka na materskej.

A moja vzťahovačnosť k aktuálnej situácii? Ten "náhodný" výpadok stránky nastal až po konflikte organizátora LR a "jednej osoby". A Zaujímavé je, že na stránke bol výpadok, ale iba LR preteku a výsledkov LR preteku. Taktika výpadok nemala. Ale taktiku neorganizuje organizátor LR takže asi preto sa výpadok tejto časti APSS na stránke vyhol. V princípe sa mňa ten náhodný "výpadok" na stránke netýkal, lebo som sa vedel obrátiť na organizátora a overiť si informácie. Bohužiaľ to takto museli robiť aj zahraničný účastníci, čo dobrému menu APSS moc nepomohlo. Takže kritika v tej dobe mi nestála za reč. Pretek aj trénig sa konal. Bohužiaľ veci ktoré sa postupne nakopili, v niekom vyvreli a ten zneužil dôveru mu zverenú a urobil svojvoľné rozhodnutia čo sa týka informácií o pretekoch a výsledkoch na stránke. Aj to by mi mohlo byť jedno, lebo som sa tých podujatí zúčastňoval práve kvôli tomu že som mal radosť zo streleckej činnosti. Konkrétne aj z rozvoja streleckého športu. Aj keď sa tu tomu Lovec vysmial. Presne toto je to, kvôli čomu sme tam chodili. Nie nejaká trápna výsledková listina, ale atmosféra, rozvoj vlastných schopností a aj podpora zo strany organizátorov a VTSÚ. Rozumej podporou od VTSÚ prenájom priestorov, a podporou organizátora to, že za tie roky čo sme tam strieľali zabezpečil vybudovanie spevnenej betónovej palebnej čiary, vybudovanie záchytných valov za gongami, obsluha terčov.

A tá nepraviteľná škoda nevznikla "náhodným čiastočným výpadkom" na stránke, ale tým čo nasledovalo. A dôsledok toho všetkého je momentálne neskutočne bohatý kalendár streleckých podujatí pod hlavičkou APSS. Čo sa týka výpadkov alebo nefunkčnosti starej stránky APSS v roku 2016 s tým ja nič nemám. Ja som nikdy nebol administrátor. Ani by som ním byť nechcel. A výsledky preteku ako si už písal sa robili na kapote auta. Každý kto sa zúčastnil si ich odfotil a vedel kto ako dopadol. A áno, rok 2015 aj 2016 som ja preberal výsledky od organizátora, a nosil som ich tretej osobe do Bratislavy ktorá zabezpečovala ich nahadzovanie na stránku. Ja som nikdy nemal prístupové heslá na stránku, ani som ich nikdy nechcel ani nezneužil.

Postrehol som jednu vec. Hovoríš tu o mojej súvťažnosti k tejto veci, ale ja som tu nikoho konkrétne neobvinil, ani som tu nevypenil. Iba som popísal veci ktoré nastali, a našiel som rozpor v konaní ľudí so stanovami APSS. Ak by sa podľa stanov konalo, nemusela nastať takáto situácia. A keby mala byť zjednaná náprava podľa stanov je tam napísané čo s tými čo porušili stanovy.
Naposledy upravil/-a sentinel v 23 Aug 2017, 22:57, upravené celkom 1 krát.
sentinel
prispievateľ
Príspevky: 178
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa sentinel »

Ale aby to nevyzeralo, že iba kritizujem, poviem niečo aj na obhajobu ľudí ktorý toto spustili. Ako sme tu už rozoberali, všetci vieme že tie naše stránky APSS neboli bohvie ako urdžiavané a funkčné. Je pravdou že poľské preteky Longshot, Sniper Nowa Deba ktorých sa zúčastňujeme majú premakanú organizáciu aj stránku. Aj mne by sa páčilo mať to tak zorganizované, bolo by to pre nás dobré meno. A organizátori z APSS urobili dobre že sa rozhodli v tomto smere napredovať. Len je chybou, že sa s týmto neobrátili na prezídium, alebo na valné zhromaždenie aby na to mali mandát, a predišlo by sa tomu čo sa stalo. Ja viem že to naše prezídium je tak "otvorené" novým veciam. Ale možno by to takto prešlo. A ak by organizátori nepochodili na prezídiu mali ísť cestou valného zhromaždenia. Ak je teda problém s dočasne trvalým vedením ako píše Lovec, trebalo vyriešiť toto valným zhromaždením a nič z toho čo sa stalo sa stať nemuselo. Všetci čo sú v organizácii zainteresovaní sa poznajú, a vedeli o sebe navzájom čo sa dá od koho čakať. Trebalo sa vyvarovať urýchlených rozhodnutí a zmien a mohli sme budúci mesiac strieľať LR500-1400m a Ligu s taktikou a budúci rok Slovenský Longshot. Na druhú stranu takto ušetríme :-(
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Keby si mi zavolal, tak si nemusel zbytočne drať klávesnicu, pretože to aj tak nie je tak, ako popisuješ - ani v najmenšom.
A mohol by som ti rovno zacitovať z tej emailovej komunikácie dotyčného bývalého člena, potom by si sa tomu proklamovanému "rozvoju streleckého športu" zasmial rovnako ako ja.
S prezídiom a jeho členmi nie je, čo sa týka operatívnosti v rozhodovaní ani najmenší problém, komunikácia je bezproblémová.
Veci, ktoré som predtým dal do úvodzoviek pochádzajú zo vzletných vetných skladieb, ktoré sme dostali emailom.
Číslo máš, môžeš mi zavolať kedykoľvek.
veritas
prispievateľ
Príspevky: 288
Registered for: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa veritas »

Zdarec APSS!

No horuce hlavy snad vychladli... Zhanam par otazok, neviem na koho sa obratit. Asi by to zaujimalo aj dalsich strelcov. Myslim ze na VTSU si uz tak skoro nestrelime (kto za to moze - nemoze ma momentalne nezaujima). Na stranke pribudli tri terminy sutazi,z toho dve F-Clas, taktika co?

Chlapi ake je dalsie smerovanie APSS? Co s ligou? Ake bude vyhodnotennie doterajsich pretekov, resp. ake budu - nebudu M-SR? Kedy, kde? A do dalsieho roka ake su planovane sutaze a kde?

Ja osobne si myslim, ze uz je nacase, aby sa kompetentni vyjadrili verejne co je vlastne v plane a tak dalej. Donekonecna nemoze byt hluche obdobie a ja co som obvolaval chalanov tak nikto nic nevie. Ako teda dalej?
Napísať odpoveď

Návrat na "Súťaže"