LOS-SK - Pravidlá

ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 8 years 4 months

Re: Súťaž LOS 9.4.2016

Príspevok od používateľa ketchup »

rozumiem spravne novym pravidlam ze napriklad x-calibur bude startovat s originalnym 15 ranovym zasobnikom (urcenym na ipsc production) bez uprav kedze gp nerobi predlzenia zasobnika a vystrihnutie obmedzovaca by asi nebola povolena uprava zatial co glock zacne s 17 ranovym plus predlzenie o 2 pretoze to glock vyraba?

Pretekár smie u pištole (Pi) a malej pištole (MPi) použiť na riešenie situácie ako prvý výhradne zásobník dodávaný štandardne k zbrani. Pre zvýšenie jeho kapacity je povolené použiť iba originálne súčiastky (tzn. pätka zásobníka), vyrábané výrobcom zbrane.
nefo
prispievateľ
Príspevky: 127
Registered for: 11 years 8 months

Príspevok od používateľa nefo »

Som rad ze citas pravidla. Pochopil si to spravne aj ked toto pravidlo sa nemenilo
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

super to znamena ze som vsetky doterajsie sutaze strielal v rozpore s pravidlami. mozem len poslednu otazku - aky ma toto pravidlo zmysel? zvyhodnovat vyrobcov zbrani ktori predavaju rozsirene patky zasobnikov oproti tym ktori ponukaju iba cele zasobniky? alebo sa uz niekto ukazal so 100 ranovym bubnom?
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

priznam sa ze som si ani nevsimol ze uz nie su zakazane kolimatory - pekny posun smerom k ipsc open. len nechapem preco su stale zakazane dioptre ktore na rozdiel od kolimatorov pri rychlej strelbe ziadnu vyhodu neprinasaju
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Asi preto, že kolimátory (RMR a pod.) sa pomaly začínajú dostávať aj na CCW segment trhu.

Skryto nosenú zbraň s dioptrom som ešte priznám sa nevidel.
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

takze kolimatory ktore treba zapnut, ktore zavadzaju pri noseni/taseni su povolene lebo sa dostavaju do ccw? kde? kompenzatory a zavazia sa tam nedostavaju? tie zavadzaju menej a pomahaju aj inokedy ako ked clovek potrebuje vystrielat 20 tercov co najrychlejsie. mat obmedzenie na zasobnik dodavany k pistoli a povolit kolimatory kde som este nevidel pistol okrem ipsc specialu ktora by ho mala standardne namontovany je celkom zaujimave. tvarit sa ze ipsc je naprd lebo sa nekryju a spravit skok rovno do openu je tiez funny. to aby si clovek vyhradil pistol len na los kedze na open to chce viac zmien ako len kolimator a na nosenie sa s kolimatorom nehodi
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

Rovnako odstranena manualna poistka nahradena zaslepkou je zakazana.
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

ketchup napísal:takze kolimatory ktore treba zapnut, ktore zavadzaju pri noseni/taseni su povolene lebo sa dostavaju do ccw? kde? kompenzatory a zavazia sa tam nedostavaju? tie zavadzaju menej a pomahaju aj inokedy ako ked clovek potrebuje vystrielat 20 tercov co najrychlejsie. mat obmedzenie na zasobnik dodavany k pistoli a povolit kolimatory kde som este nevidel pistol okrem ipsc specialu ktora by ho mala standardne namontovany je celkom zaujimave. tvarit sa ze ipsc je naprd lebo sa nekryju a spravit skok rovno do openu je tiez funny. to aby si clovek vyhradil pistol len na los kedze na open to chce viac zmien ako len kolimator a na nosenie sa s kolimatorom nehodi
vyhradit pistol na LOS ? No mozno som tomu poruzumel zle, ale prave na LOS by mal clovek ist s pistolou ktoru denne nosi, aby si vyskusal zrealnene situacie a pouzitie zbrane, ktoru ma na denne nosenie a obranu. Aspon tolko moj uhol pohladu na LOS. Nepojdem tam s IPSC zbranou a IPSC puzdrom, ked ho nemam denne na opasku, naco by som to robil. Kolimator nenosim na zbrani, ak by som nosil, tak ho nemusim davat dole, fajn :-)
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa telra »

<edit yarco> Predchádzajúce príspevky boli presunuté z inej témy, toto bol pôvodne prvý príspevok tohto vlákna.

Rozhodol som sa vytvoriť tému k pravidlám LOS, najma ked zmena ohladom kolimatora vzovlala polemiku.
Docasne tu, do buducnosti planujem na stranke http://www.los-sk.sk umoznovat diskusie priamo k jednotlivym bodom pravidiel
Nebol som pri rozhodovani, tak neviem povedat presne ake boli dovody.

Tu by som rad uvital pripomienky, napady, nazory a feedback.
Treba si tiez uvedomit ze pravidla nie su nemenne a co sa raz prida moze aj odist. Ak sa ukaze ze nieco nefunguje, tak sa to zmeni. treba to len odkomunikovat. Neda sa zmenit nieco o com nevieme ze to ludia chcu zmenit
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

ketchup:
Pýtal si sa prečo kolimátory, ja som poskytol aj inú odpoveď než tebou stále opakovaný Open.

Áno, minikolimátory sú na vzostupe, i keď netvrdím že rovno teraz aj u nás na Slovensku. Napr. pre ľudí so zrakovou vadou znamenajú výraznú pomoc.
Ak si si nevšimol, na open sa používajú úplne iné kolimy montované na rám, nie minisklíčka montované na záver. Hoď si do gúglu napr. "mini red dot for pistol" a rozdiel bude myslím zrejmý.
Ja som o rozmachu tebou spomínaných dioptrov, závaží a kompenzátorov v CCW segmente (t.j. skryté nosenie zbrane) zatiaľ nepočul, ty možno áno. Ale je zaujímavé, že aj keď si podľa všetkého minikolim na závere ešte neskúšal, rovno vieš, že sa na nosenie nehodí a zavadzia. :roll:
ketchup napísal:tvarit sa ze ipsc je naprd lebo sa nekryju
Toto máš odkiaľ?

Pravdupovediac nie úplne chápem, o čo ti ide.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

GP uz ponuka predlzenie zasobnika a tym zvysenie jeho kapacity. :wink:
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

Miro389 napísal:GP uz ponuka predlzenie zasobnika a tym zvysenie jeho kapacity. :wink:
na stranke o tom nie je ani zmienka - ani medzi doplnkami ani nahradnymi dielmi
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

yarco napísal:ketchup:
Pýtal si sa prečo kolimátory, ja som poskytol aj inú odpoveď než tebou stále opakovaný Open.

Áno, minikolimátory sú na vzostupe, i keď netvrdím že rovno teraz aj u nás na Slovensku. Napr. pre ľudí so zrakovou vadou znamenajú výraznú pomoc.
Ak si si nevšimol, na open sa používajú úplne iné kolimy montované na rám, nie minisklíčka montované na záver. Hoď si do gúglu napr. "mini red dot for pistol" a rozdiel bude myslím zrejmý.
Ja som o rozmachu tebou spomínaných dioptrov, závaží a kompenzátorov v CCW segmente (t.j. skryté nosenie zbrane) zatiaľ nepočul, ty možno áno. Ale je zaujímavé, že aj keď si podľa všetkého minikolim na závere ešte neskúšal, rovno vieš, že sa na nosenie nehodí a zavadzia. :roll:
ketchup napísal:tvarit sa ze ipsc je naprd lebo sa nekryju
Toto máš odkiaľ?

Pravdupovediac nie úplne chápem, o čo ti ide.
20 minut tu pisem prispevok aby som on nakoniec prisiel tak aspon kratko - kolimatory poskytuju neskutocnu vyhodu nielen ludom so zrakovou vadou - nemusis riesit zrovnanie mieridiel mas iba jednu bodku. takisto mozes pri strelbe mat obe oci otvorene. strielal som len kolimatorom na montazi na prednej liste ale s mieridlami sa to neda ani porovnat - preto su vsade v zvlast kategorii a nikto sa netvari ze su sucastou ccw - na strelnici ani inde som ich u nikoho nevidel. aj ten mini kolimator ma bodku to ze celkovo ma mensiu projekcnu plochu ako obmedzenie fakt neberiem. rad si pozriem natahovanie zaveru kolimatorom o stol a podobne akcie.

zavazia, kompenzatory a dioptre boli pouzite ako hyperbola na poukazanie nezmyselnosti kolimatorov v los - ak to nechapes asi sa nemame o com bavit.

nekrytie pri ipsc ako hlavny rozdiel oproti los mam cuduj sa svet z debat pri sutazi. blbe je ze aj s krytim nas ipsc strelci prestrielaju aj o polnoci...

o zasobnikoch, pocte tercov a revolveri, poistkach to rovno vzdavam evidetne to nema zmysel. pokial budu aj nadalej ludia podvadzat videami/ popisom situacie dopredu tak kolimatory budu to najmensie zlo.
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Registered for: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

ketchup ku Tvojim problemom len jedno: začni chodit na Los zabavit sa, budeš mat menej starosti :)
ps: s IPSC strelcami sa neporovnavaj strielaju a trenuju nasobne viacej ako bežny navštevnik Losu.....
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

preco problemom? :) chodim tam pokecat a zastrielat si zatial to obe veci splnuje aj ked z fair play casti osadenstva mi je obcas trochu smutno. proste kolimatory su podla mna neskutocny ulet a ludia co to nosia na obranu sa tipujem rataju v promile vsetkych strelcov.

praveze rad porovnam svoje vysledky s ipsc strelcami pretoze nutia cloveka rast. jedno co ma mrzi ze sa neda sledovat clovek ktory vyhra kvoli tajnosti stageov aby clovek co to okukal a zlepsil sa...
Napísať odpoveď

Návrat na "Súťaže"