[LOS-SK] Los Maraton, 15.10.2016, RDA Cachtice

DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa DeSade »

Zhrnúc absolvované rozhovory účastníkov pridám kritiku:
- ako nultý ročník zameraný na odskúšanie organizácie a preverenie formátu súťaže OK,
- hodinový sklz na začiatku ale mohol byt oznámený aspoň na FB či hromadným mailom,
- nápaditosť veľkého stagu celkom dobrá, i keď lineárna, ja osobne som čakal možnosť alternatívy,
- stage s brokovnicou podľa mňa úplný prepadák čo po taktickej aj technickej stránke veci: viem o troch súťažiacich čo sa im tá turecká baklava zasekávala. Priehľadná IPSC clona použitá ako imitácia bariéry bol ďalší rozpačitý prvok.
- uloženie indícii tiež nie celkom šťastné keď ich súťažiacemu predo mnou vietor odfúkol na iné miesto. Možno nabudúce uloženie do krabice alebo etc. by pomohlo vytvoriť rovnaké podmienky pre všetkých súťažiacich.
- posledný stage s demaskovaním agenta by si zaslúžil tiež viac tvorivosti než len vytvorenie davu,
- čo sa vám ale podarilo dokonale je otravovať mňa tou bzučiacou lietajúcou kosačkou počas celého riešenia situácie.
Čakal som viac, myslím, že máte na viac a preto budem k vám na preteky chodiť a neustále vás drbať a pobádať k zlepšovaniu, chválospevy nechám na iných.
Čaute
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Rasto napísal:A mas pravdu, je lepsie sa nechat postrelit od dakoho znameho :-)
Rasťo, aký vidíš zásadný rozdiel medzi tým, keď sa IPSC/LOS strelec vracia so zbraňou v ruke po celej dĺžke stejdžu a keď pritom navyše prebehne do susedného valu (*)?
Len menší priestor na chybu alebo nejaký fail?

(*) Za predpokladu, že stále má v uhle viac ako 180° pred sebou nejaký val (bližší alebo vzdialenejší) a v tom uhle samozrejme nik živý nestojí. Použité valy v Čachticiach boli navzájom postavené do oblúka.
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa telra »

" nápaditosť veľkého stagu celkom dobrá, i keď lineárna, ja osobne som čakal možnosť alternatívy,"
Ja sa uz asi rok snazim navrhnut nelinearny stage, a nedari sa mi to, zaujimalo by ma ako si to priblizne predstavujes ty.
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa mrzo »

Ja som bol rad, ze to nebolo prekombinovane, ked to bolo take dlhe. 100 ludi 100 chuti...
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

yarco napísal:
Rasto napísal:A mas pravdu, je lepsie sa nechat postrelit od dakoho znameho :-)
Rasťo, aký vidíš zásadný rozdiel medzi tým, keď sa IPSC/LOS strelec vracia so zbraňou v ruke po celej dĺžke stejdžu a keď pritom navyše prebehne do susedného valu (*)?
Len menší priestor na chybu alebo nejaký fail?

(*) Za predpokladu, že stále má v uhle viac ako 180° pred sebou nejaký val (bližší alebo vzdialenejší) a v tom uhle samozrejme nik živý nestojí. Použité valy v Čachticiach boli navzájom postavené do oblúka.
Neporovnavam IPSC a LOS co sa pravidiel tyka, lebo by to u ipsc urcite nepreslo.
Sam vies, ako sa naraba pri ipsc s kratkou pri cuvacke tych par metrov.
Taketo nieco je mozne tak na Lesti kde mas balistiku 360°.
Hlavne je, ze ste sa zabavili a nikomu sa nic nestalo.
Ked budu zverejnene tie zabery z kosacky :-) budeme mudrejsi.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1315
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Mato
Napriek tomu ze jeden s tych zaseknutych brokarov som bol ja, tak sa nestazujem. Kazdy mal moznost strielat svojou broknou a puskou.
Kedze sme strielali erarom, tak sa v podstate nemozem stazovat. 58ma bola presna a fungovala spolahlivo a brokovnica (nie Vladova) sa sice sekla, ale podarilo sa mi ju po chvilke presvedcit. A ti co ju nepresvedcili to mohli spokojne dostrielat pistolou. Na to aky format preteku to bol, to bolo fajn. Dalo sa to urobit aj zlozitejsie, aj narocnejsie, ale to by potom muselo byt menej strelcov, aby sa to stihlo. Vzhladom na cas a moznosti strelnice to bola dobra sutaz. A drobnosti sa daju doladit buduci rocnik. Ja som sa bavil a myslim ze aj vacsina ostatnych.
Ale zasa treba aj kritiku, nech ma Vlado s Monikou motivaciu na vymyslanie novych specialitiek co nas vymucia. :-D
nefo
prispievateľ
Príspevky: 127
Registered for: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa nefo »

takze, od viacerych som pocul ze sa jedna brokna sekala. priznavam ze bola moja a na zaklade tychto reci som ju nasledne v nedelu kontroloval a skusal a mne sa nesekala. cize nevyskytol sa ziadny problem pri plneni zasobnika, nevyskytol sa ziadny problem pri vystrele, nevyskytol sa ziadny problem pri podavani dalsieho naboja do komory a ani pri vyhadzovani prazdnych ci plnych nabojov.
Dalej si to uz upracte podla seba.
nefo
prispievateľ
Príspevky: 127
Registered for: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa nefo »

aha a este DeSade, nabuduce v ramci poskytnutia vsetkym pretekarom rovnake podmienky dovolim si navrhnut aby si vsetkym poskytol tvoju brokovnicu a nebude sa nikomu sekat.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa DeSade »

Rasťo, zbytočne tu démonizujes niečo, čo prebehlo korektne.
Sám dobre vieš, že aj v takom Egeri na 3gune sa presne takto vybiehalo zo stejdžu/valu. Tam bolo dokonca povolené mieriť pánu Bohu do okien. Naopak, týto chalani síce poväčšinou lajdavo(v očiach pokročilejšieho IPSC strelca) strielajú ale bezpečným spôsobom lebo si uvedomujú svoje limity. Koniec koncov skutková podstata DQ je rovnaká pre IPSC a LOS.
@telra: napr. taký nepovinný hod granátom do vymedzeného priestoru pred začiatkom streľby. V prípade, že trafíš vymedzený priestor, nemusíš do neho vstupovať a riešiť terče v ňom a ideš riešiť ďalšie terče. Prípadne sa po zvážení situácie rovno rozhodnúť, že v hode granátom nemám šance a rovno vstupovať do priestoru a riešiť terče konvenčne.
Toto som čerpal z dedinského xtrem preteku v RS, napr.
@MrBlue: nemôžem povedať, že by som si nestrelil s chuťou ale nesúhlasím: strelnica poskytuje viac čo sa z nej dá vyťažiť. Sú tu ale iné otázky: otázka peňazí určite prvoradá a potom možno ako to Jaro povedal: "to by bola súťaž pre ešte menej ľudí". Ja vravím, nech je.
Podľa mojich info si teda už 4. čo sa mu tá haraburda moslimská zasekla.
@nefo: nebud vzťahovačný. Ja som stejdže nevymýšľaľ preto ako platiaci účastník nevidím dôvod na niečo takéto. Na toto sú sponzori preteku. Ale aj keby, tak asi broková dvojka by toľko ľudí nepotrápila...
nefo
prispievateľ
Príspevky: 127
Registered for: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa nefo »

kludne mozes sponzorsky poskytnut brokovnicu rovnako ako ja. a nie som presvedceny ze je chyba v brokovnici ked mne sa neseka, tak isto sa nesekla cca 50 strelcom v lete a problemy robila tuto sobotu trom strelcom ktory z neakeho dovodu nemali k dispozicii vlastnu.
mozno sa mylim ale vo mne to budi dojem ze skorej ako v zbrani bude roblem medzi pazbou a zemou.
nic v zlom chalani
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa telra »

všetci sa upokojíme. kritiku berieme a vážime si ju rovnako ako pochvalné komentáre (ok, pochvalné možno trochu viac), v každom prípade, bol to nultý ročník a uvedomujeme si, že je čo zlepšovať. ďakujem ešte raz za bezproblémový priebeh, trpezlivosť a vašu účasť a budeme sa snažiť byť zo súťaže na súťaž lepší.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 5 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Pumpa nema rada nezne rucicky, pumpa sa nabija na hulvata. Zrejme tam bol pes zakopany. Ja osobne by som bral aj dlhsi pretek ako 7 stage-ov, povinnu strelbu v leze, aj v klaku, viac fyzickej namahy pred strelbou. Len ci by sa to dalo este nazvat LOS.
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa mrzo »

Viac stagov. Viac fyzickej namahy… :shock: Smrt nam viactonaznikom rovno nie? :D
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa telra »

Pozor na zelania..... maju zlu vlastnost sa naplnat :twisted:
friendly_heyrovsky

Príspevok od používateľa friendly_heyrovsky »

Aj ja mam tu moslimsku haraburdu,aj sa hanbí kde ju vyrobili ale ona za to nemôže a ešte sa mi ani raz nezasekla.
Bol som svedkom na jednom lose že sa iné svetové značky sekali a Turek pálil kolo išlo.
Pokial niekto nevie riadne obtahovat je to jeho osobná sračka.
Napísať odpoveď

Návrat na "Súťaže"