[LOS-SK] Los Maraton, 30.9.2017, RDA Cachtice

Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa telra »

ok, ok, a ake farby by vyhovovali?
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

ketchup napísal:Vsetci daltonisti ti z celeho srdca dakujeme. Dufam ze odtiene budu vybrane tak ze to ani diva svina nerozozna :D

Len aby ich nenapadlo napísať zelenou fixkou "červená" a naopak :D
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa telra »

Pohrávame sa s jednou myšlienkou... čo by ste povedali keby sa dal prvý stage streliť voliteľne puška alebo pištoľ? Puška tam voči pištoli bohvieakú výhodu teda nemá... zatiaľ len taký nápad...
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Hmm, a čo tak pri tomto stage favorizovať horšie zásahy pušky? Niečo na spôsob Minor/Major hodnotenia. :idea:
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa telra »

Zbrane nájdené počas riešenia - napr. brokovnica - budú v kondícií 2
nefo
prispievateľ
Príspevky: 127
Registered for: 11 years 8 months

Príspevok od používateľa nefo »

Bujny: hmmmm zaujimavy napad.
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa telra »

Pre tých, čo zabudli, dnes o 12:00 začína registrácia
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa telra »

Uvolnili sa dve miesta
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Pre nas, co sme to minule nestihli - brifing a registracia na mieste (aj ked som uz registrovany cez web) je od rana alebo pre kazdeho v casovom okne konkretneho squadu?

Teda ci mam nabehnut do cachtic uz od rana bileho alebo staci ked pridem pol hodku pred zaciatkom svojho squadu.

Dakovala.
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

Kazdy squad ma svoj briefing takze aplikuj variantu 2
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa telra »

Report od ucastnika z FB:
Dobre to bolo... :)
Nemal som tam kameru, tak skusim sprostredkovat zazitok aspon takto:

Jedinu dlhu situaciu cez 7 stageov riesenu troma roznymi zbranami (puska, brokovnica, pistol) v presne stanovenom poradi je potrebne stihnut v casovom limite max 9 minut. To je zatial pohoda... Lenze na zaciatku si strelec vylosuje modru alebo zltu farbu, ktora oznacuje vlastnych spolubojovnikov v situacii, takze sa strielaju vsetky terce druhej farby, nez je vylosovana a naviac este cierne, ktore su oznavene zbranou. Terce oznacene obrazkom ruky su civilisti a rukojemnici, ktori sa nestrielaju. Okrem toho sa strielaju vsetky kovove terce. Zatial jasne, ze...
Ale okrem toho su tam v jednej casti zombici oznaceni pismenom Z, ktori sa strielaju len do hlavy. A naviac, aby toho nebolo malo, v niektorych stageoch su pismenka, ktore je potrebne si zapamatat a v poslednej situacii odstrielat kovove terce oznacene najdenymi pismenkami.
A to najdolezitejsie - pri presunoch medzi situaciami s nabitou a odistenou zbranou maximalna pozornost na to, kam mieri hlaven, lebo cokolvek mimo povoleny uhol znamena okamzitu diskvalifikaciu...
Clovek sa postavi na start, pipne timer, nastupi adrenalin, tunelove videnie a zacina suboj s nebezpecnymi ozbrojenymi farebnymi protivnikmi, casom a nekompromisnymi pravidlami. Prvu situaciu s puskou zvladam takmer bez problemov, mam len trochu zmatok vo farebnych tercoch, co ma mierne brzdi. Kdesi sa mi tam mihlo pismenko A. Moc nechyba a na jej konci sa so zbranou takmer otacam nespravnym smerom. Este ze mi to dopina, zvrtnem sa spravne a uz aj s prstom mimo spuste upalujem do druhej puskovej situacie, kde cestou minam dalsie pismeno, ktore je napisane na lezato. Po par vystreloch dochadzaju naboje v zasobniku, zahadzujem ho a nabijam novy - plny. Medzitym schytavam proceduru za nekrytie pri prebijani. Namierim a... nieco nie je v poriadku, zbran nereaguje. Zavada... No fasa... Necakam, riesim znovuobtiahnutim zaveru a uz vidim, ze pruser je este vacsi. Slavna SA58 sa snazi narvat dva naboje naraz do komory, ale teoreticky to mohla byt aj moja chyba, mam z nej odstrielane zatial dost malo. Vyberam zasobnik, obtahujem, dva naboje padaju do travy, znovu nabijam a pri tom, ako schytavam dalsiu proceduru za nekrytie riesim situaciu do konca, kde odkladam pusku na urcene miesto.
Bezim do dalsej situacie, schmatnem brokovnicu a uz aj palim po kovovych tercoch. Brokajznu som uz dlho nemal v rukach, takze pri prvych dvoch vystreloch akosi zabudam "zapumpovat" a nabit tak dalsi naboj. Potom to uz ide hladko az po siedmy naboj, ktorym sa vyprazdni zasobnik. Osmy a deviaty vkladam pred vystrelom priamo do komory a uspesne likvidujem dalsie terce. Desiaty ciel je ale chutovka schovana vpravo za oknom, ku ktoremu prichadzam z pravej strany a vlavo je paska, naklanam sa, co ale nestaci, terc je stale mimo mieridiel. Pazba brokovnice mi opusta oporu v ramene a hrozi, ze pri vystrele dostanem dobre do zubov. Uplne az citim, ako stuhli rozhodcovia za mnou. Kaslem na to, dam to z horizontalneho krytu, zubne protezy su vraj velmi drahe. Aj rozhodcom citelne odlahlo a povzbudzuju ma - jasne, daj to zdola...
Odkladam brokovnicu a sprintujem (v ramci mojich moznosti) do dalsej situacie, kde tasim Glocka a likvidujem protivnikov spravnych farieb a male gongy, ktore dnes sice pekne zvonia, ale nejako nepadaju. Poctivo bezim aj na uplny koniec pozriet za kopu pneumatik, lebo skodoradostni organizatori casto do takychto miest umiestnuju dobre schovane ciele. Dnes tam nic nie je, takze zanadavam za zvytocne stratene sekundy a so zbranou v povolenom uhle a prstom mimo spust bezim za dalsim dobrodruzstvom. V dalsej situacii zacina zabava. Postavenie na dosku, ktora oznacuje sttelecku poziciu spusta dvojitu kyvacku okolo rukojemnika. Zasypem lumpov sprskou lugerov a takmer prehliadam dva male kovove terce. Bleskovo su dole a makam na zombikov. Co to s nimi malo byt? Aha, hlava, strielaju sa do hlavy. Do hlavy!!! V tom sustredeni mi unika jeden kovovy drobec a miesto neho riesim klasicky terc, za co nakupujem dve procedury za nespravny postup pri rieseni. Gong ide hned dole, ale uz je neskoro. Dalsi gong sa po prvom zasahu len zazvoni a po druhom sa pootoci. Rozhodca mi krici ze to je ok, ale ja tam v zapale boja pustam este jednu supu. Konecne posledny stage. V rade stoji vela gongov oznacenych pismenkami. Doriti, pismenka... Prve bolo A, tak ho davam hned dole prvou ranou. Druhe bolo... Co do pekla bolo to druhe? Chvilu trapim mozgove zavity, kym mi definitivne dojde, ze si ho nepamatam a ostatne som ani nevnimal... Serem na to, koncim! - oznamujem rozhodcovi a ten mi do scoresheetu pripisuje 3 netrafene terce a hlasi cas nieco medzi 400 a 500 sekund, takze som v limite. Vybijam zbran a odkladam do puzdra.
Mam to za sebou, som zadychany a spoteny, ale vsetci prezili, nedostal som DQ a stihol som to v limite, takze som spokojny. Na umiestnenie to asi nebude, ale uzil som si to kvalitne.
Vdaka organizatorom a rozhodcom, bola to opat kvalitka a tesim sa na dalsie sutaze... :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Súťaže"