[LOS-SK] Pohárové kolo LOS-SK 27.5.2017, Prešov

bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 6 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Ravenn napísal:LOS pretek ako taky ma jeden velky problem - sutaz ...
Trochu súťaživosti nieje na škodu, no myslím, že väčšina príde sa proste zabaviť, otestovať svoje schopnosti, pokecať z ľuďmi podobného razenia a zanadávať na záludnosť situácií :D Ale vážne. LOS zaradením samonabíjacej pušky dáva možnosť strelcom otestovať ako dobre svoj kvér ovláda a do budúcnosti dúfam aj isté oficiálne pokrytie "potreby vlastniť zlú samonabíjaciu zbraň s ešte horším vysokokapacitným zásobníkom na športovú činnosť". Takéto krátkozraké obmedzenia robia len zlú krv a hádžu polená pod nohy.

S tými "kompenzátormi", to je ale smiech cez slzy. Ako by každý mal len 58-čku a iné pušky s nejakým druhom "kompenzátora" na konci hlavne nejestvovali.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Mesi napísal:Ale to je pri každej súťaži.... Vždy sú takí čo sa snažia vydrbať so systémom.
Presne tak.
A jednoduchšie sa vždy vydrbáva pri disciplínach, ktoré obsahujú vyššiu mieru subjektivity pri hodnotení a ktoré sa snažia zahrnúť aj ťažko merateľné a kvantifikovateľné prvky - krytie, taktika, výstroj, priblíženie sa reálnej situácii a reálnej výstroji atď atď. ... V tomto majú chalani, čo tvoria resp. vynucujú pravidlá IPSC, o niečo ľahšiu úlohu než pri LOS-ke, i keď tie športy majú veľa spoločného. Ak by sa malo niečo ako LOS-ka niekedy strieľať na úrovni dnešnej IPSC, bolo by to podľa mňa peklo z pohľadu pravidiel aj z pohľadu rozhodovania. Ja by som to robiť nechcel.

Môj názor na toto sa zatiaľ nezmenil - ak sa má LOS i naďalej zachovať v dnešnej, nazvem to "zážitkovej" podobe, nesmie sa nijako výrazne zatraktívniť v porovnaní s dneškom. Žiadne hodnotné ceny pre víťazov, žiadne veľké a prestížne turnaje. Je mi jasné, že takto napísané to asi znie dosť divne - tak spiatočnícky, neprogresívne.
Ale ceny a "sláva" priťahujú typy, pre ktoré je prioritou víťaziť, nie baviť sa. A tých ak začne chodiť nadkritické množstvo, je to začiatok konca tej súťaže, ako ju poznáme dnes.
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

yarco obavam sa ze nakukaci na stage a ich progresivnejsi kolegovia kde prvy zo skupiny spravi video a zvysok si ho prezrie pred nastupom na stage boli aj pred cenami a turnajmi. vydrbavanie s tajnym stageom len na zaklade toho kolko ran strelil predchadzajuci sutaziaci nie je uplne lahke.

co sa tyka strielania jednorucneho stage obojruc ruku hore komu sa to este nepodarilo a nedostal krasny pridel procedur za kazdu ranu - nikto nestriela tak rychlo aby +3 sekundy za vystrel vykompenzoval.

ruku na srdce dobry ipsc strelec uprace cele pole sutaziacich los kedze jeho ovladanie zbrane je na uplne inom levele.
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa telra »

Pani, dobre rano len bodovo:
1) optika, puska, brokovnica - treba si uvedomit tieto veci.
  • preteky usporiadavaju kluby, v pripade presova PPSSK, v pripade cachtic BTN
  • kazdy klub ma skusenosti s kombinaciou zbrani ine
  • asociacia ako taka nema upresnene pravidla ani odporucanie v tomto smere (co sa asi bude menit)
2) podvadzaci - toho IPSC strelca si pamatam, dodnes lutujem ze som mu nedal DQ. Ako rozhodca som zacinal, takze pristup/postoj bol inde (myslim ze to bol dokonca moj prvy rozhodcovsky pretek)

3) ak si niekto chce prist strelit nesutazne, je tu vzdy divizia NePi. Otazka je zase moralka sutaziacich
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

ketchup napísal:yarco obavam sa ze nakukaci na stage ... boli aj pred cenami a turnajmi.
Jasné, veď preto som aj písal "A tých ak začne chodiť nadkritické množstvo ...". Takí už sme my, ľudia, nemá význam sa nereálne snažiť, aby tieto javy zmizli úplne.
Ale štedré ceny a "sláva" (nech si pod tým predstavíme čokoľvek) počty podobných typov len zvýšia, možno až nad tú spomínanú hranicu, kedy začnú znechutene odchádzať tí slušní.

Ak už sa aj podarí zohnať hodnotnejšie sponzorské ceny, mne sa veľmi páči model, keď víťazi dostanú symbolický diplom/medailu/drobnosť a "veľké" ceny sa losujú medzi všetkých súťažiacich.


ketchup napísal:ruku na srdce dobry ipsc strelec
Úplne stačí povedať "dobrý strelec", netreba sa umelo škatulkovať a deliť, i keď niektorým tunajším borcom to robí dobre.
V princípe dobrý strelec má veľkú šancu odstrieľať slušne čokoľvek (po "aklimatizácii" na príslušné pravidlá hry), slabý strelec nezahviezdi nikde.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 6 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Túto vetu si dovolím vypichnúť "Ak už sa aj podarí zohnať hodnotnejšie sponzorské ceny, mne sa veľmi páči model, keď víťazi dostanú symbolický diplom/medailu/drobnosť a "veľké" ceny sa losujú medzi všetkých súťažiacich.

Veľa strelcov podceňuje svoje schopnosti a na LOS neprídu aj keby prvá cena bola 1911 v tunningu od Turnbull v darčekovej kazete a osobným venovaním z titulu "veď aj tak nevyhrám". Ak by sa cena losovala spomedzi strelcov ktorý sa umiestnili - nie DQ - prišli by možno viacerý. Viac ako hodnota ceny poteší množstvo cien. Väčšiu radosť budú mať desiati čo dostanú napr. kľúčenku GP ako jeden čo dostane zásobník Glock.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa DeSade »

Rozdeľuj a panuj: divní loskári čo chodia v maskáčoch na súťaže v. nafúkaní ípéesceškári pomaly v elasťákoch. Aj tak by sme sa mohli ešte viac droliť a árendovať si piesoček. Ale vám ide dnes piatková karta. :roll:
Môj osobný názor je ten, že vám ten skvelý Strelec ukázal slabinu v pravidlách, ktoré sú stále z môjho pohľadu zlé a ešte horšie niekedy aplikované. Môžete mu vlastne byť vdační za túto skúsenosť.
Moja rada(, ktorú som si vedomý, že nežiadate) je: robte strelecké situácie jednoduché, prehľadné, hravé. Aj vaša rozhodovacia práca bude ľahšia a na hlavu vám budú pristávať menšie lajná. Zbytočne nefrustrujte strelca a nedokazujte mu, že mu to nejde. Vám by to nešlo rovnako. Áno viem, že škodoradosť je tá najlepšia radosť.... Je iné týždeň, keď nemám čo v robote na práci a špáram sa v nose rozmýšľať nad tým ako strašne zamotám hlavu strelcovi nejakou zákernou procedúrou prípadne ho donútim páchať úplné nezmyselnosti typu: streľba ponad strechu auta(auto so sklami nie je krytom)a druhá vec je, nadiktovanú procedúru pretaviť v zmysluplný a reálny výsledok v krátkom čase. :!: :idea: Držím vám palce, keď sa vyzdravíte z tých detských chôrob opäť prídem rád a možno zo sebou dotiahnem aj ďalších.
Váš večný kritik.
:D
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 5 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Strielam LOS, IPSC, KVvZ, niekedy aj MaO a rozne ine sutaze, ak mi to casovo vyjde. Na kazdej jednej dodrziavam Pravidla. Ani ma nenapadne hladat nejake medzierky, ktore by som vyuzil v moj prospech. Od inych sutaziacich, zodpovednych drzitelov ZP ocakavam to iste. Ak niekto vopred spekuluje ako vydrbat s pravidlami ( na LOS sa vyserie na postup, na mierenke sa opiera o stolik, na MaO pouziva tretiu nohu, hoci je zakazana ), tak takyto "skvely strelec" je u mna obycajny ch**, ktoreho treba poslat rovno domov a dat ho na BAN zoznam. A nie ho v podstate este pochvalit, DeSade, ci vlastne abakan ?
Používateľov profilový obrázok
greenie
častý prispievateľ
Príspevky: 1000
Registered for: 8 years 3 months

Príspevok od používateľa greenie »

Ahojte, prosim, aky nazov mala v Presove ta "sluzobna" brokovnica. Bol to Radical ...
Celkom sa mi pozdavala, rozmyslam, ze este mam volne miesto v trezore na nieco take ...
Vdaka.
Napísať odpoveď

Návrat na "Súťaže"