Majstrovstvá sveta IPSC - PUŠKA v Rusku

Používateľov profilový obrázok
mykymiki
prispievateľ
Príspevky: 275
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa mykymiki »

Keďže som tuto tému založil s istým reportážnym cieľom, tak skúsim niečo aj k zbraniam.

Náš reprezentačný tím používal: 2x JP CTR02, jedna osadená Swarovski 1-8 a tá druhá..fu veru ani presne neviem, každopádne plus dáky ten kolimátor na 45°. Ja som mal DPMS 3G1, na tom Meopta 1-6 a cinsky kolimator od Rasta, vymenil som zatial spúšť a dal tam kontajnerovú od Durosa, kompenzátor Recoil eliminator od JP a nastaviteľný gass blok od superlativearms. Rasto mal svoju celosvetovú skladačku, na tom Vortex 1-6 a svoj cínsky colimátor. V princípe všetky zbrane boli 18" hlaveň, okrem mojej odľahčené závery (nosiče závorníka)... Zvyšok Slovákov tam bol 2xADC, jedna DPMS s vymenenou hlavňou za dlhšiu a neviem čím strieľal Maťo.
Čo sa týka najlepších, drvivý väčšina sveta používa niečo na AR15 platforme. Rintala strieľa JP na ktorej má vraj skrátenú hľaveň z 18 na 17 palcov, Peltokosky strieľa ADC. Dosť často sa u severanov objavuju pušky od Uronen precision - malá firma jedného fínskeho strelca. Taktiež zlatý štandard je 18 hlaveň. Za "exota" v tomto možno pokladať Vindušku, ktorý neviem či nemá iba 14,5". No a samozrejme na týchto majstrovstvách zaplatených Kalasnikovom strieľalo nespočet rusov touto zbraňou. Tí najlepší, až na jedného, čo mal mať Molot, strieľali AR15...
K optike - najlepšie čo sa dá kúpiť je Swarovski 1-6, Potom je to už všetko len o hľadaní kompromisov. Moja Meopta je neporovnateľne lepšia od Rasťovho vortexu na zväčšení 1x (bez zväčšenia) a naopak, Vortex je jednoznačne lepší na 6x. Kolimátor - Ten Rastov čínak drží aj napriek tomu, že je celý po krajoch obitý od nábojníc....

Takže suma sumárum - ak sa tomu človek chce venovať serióznejšie, potrebuje zbraň, ktorá:
má 18" hlaveň
nerezovú
stúpanie najlepšie 1:8
nastaviteľný gass block
odľahčený záver
najlepšie JP recoil eliminator (každý kto má v zadku dieru už vyrobil aspoň dva modeli, tento je na trhu asi už 15 rokov a stale ho používa väčšina svetovej spičky...)
pažbu, ktorá sa nevyklá (najlepšie nenastaviteľnú, potreba nastavovať je minimálna)
na to hodiť Swaro 1-6 a cinsky kolim
kopec somarín ako krátke a dlhé nozicky, rýchloodhadzovák noziciek

No a potom trénovať, trénovať a trénovať....

Ozaj náboje používané - väčšina sme mali 55grs Fiocchi, jeden člen strieľal Meske. Fiocchi - celý závod bez problémov, len ja som mal jeden neodpálený na prvý pokus. Stále to má svoje nedostatky. Išli tam chýry o jednom náboji bez prachu a ďalšom s nábojnicou, ktorá nemala výšlahový otvor pre zápalku.
Naopak presnosť je super. Na tréningu som s Ficchi 69grs strelil na 300m 5 rán s rozptylom 0,37MOA...hovoríme o vystrieľanej ARke a 6x zväčšenie, kde stredová bodka má na 300m rozmer skoro 20cm.
Miki
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Mato má Black Forge ak sa nemýlim, ak medzičasom nezmenil lauf tak 16,5"
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Lauf má už od Lothara, dlzku neviem.
dp342
občasný prispievateľ
Príspevky: 44
Registered for: 8 years 3 months

Príspevok od používateľa dp342 »

to mykymiki: dakujem ti strasne moc za vybornu odpoved.
niesom lenivy snazil som sa zopar dni guglit po forach ale velmi tazko poskladat si nejake relevantne info.
tvoja odpoved je presne co som potreboval, zasvatenu komplexnu info osobnej skusenosti cloveka ktory presne vie.
este raz vdaka moc.
luger
občasný prispievateľ
Príspevky: 67
Registered for: 10 years 9 months

Príspevok od používateľa luger »

Mna by zaujímalo,aké pušky používali domáci???
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Tazko povedat, lebo mali i daku vlastnu kategoriu military :-)
Tym ktorym islo o umiestnenie ar15 vsehodruhu. Ale bolo tam vela zastupcov i kalashnikova, a najlepsi dostali tusim sek na 40 000 rublov.
Sme si s mikim hovorili, ze keby sme to vedeli, tak ideme do kalachov :-) :-) :-)
Ked sa niekomu nechce citat Misov plnohodnotny prispevok tak to zhrniem odpredu dozadu:
Kompenzator (osvedcenej konstrukcie);
18" hlaven s twistom 1:8;
14-15" predpazbie s minimom railov;
Nastavitelny gas blok;
Sportova single stage spust;
Odlahceny zaver;
Pazbu podla ergonomie strelca;
Dvojkombinacia optoelektronickych mieridiel;
Vsetko ostatne prislusenstvo ako na puske ci na pusku dokupovat casom, lebo sa v pohode vysplhate na 5000€ ;-) .
Napísať odpoveď

Návrat na "Súťaže"