IPSC preteky pre začiatočníkov

Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Registered for: 14 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

IPSC preteky pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa In - FinitY »

Pohrávam sa s myšlienkou zorganizovať malé preteky pre záujemcov o IPSC. Preteky budú zamerané na strelcov, ktorí ešte neboli na IPSC pretekoch, prípadne majú absolvované len nejaké malé klubovky. Cieľom je ukázať tento šport aj tým, ktorí ešte len zvažujú sa niečoho podobného zúčastniť a z nejakého dôvodu nechcú hneď začať veľkými IPSC pretekmi LIII a podobne. Jednalo by sa o malý počet strelcov (cca do 18), pod dohľadom skúsených rozhodcov. Účelom bude strelcov naučiť a vysvetliť princípy IPSC a hlavne bezpečnosť so zbraňou. V pripade záujmu ma môžete kontaktovať na sinergy@sinergy.sk
Peter EP
občasný prispievateľ
Príspevky: 5
Registered for: 6 years

Príspevok od používateľa Peter EP »

Ďakujem organizátorom za vynikajúcu myšlienku, ktorá sa pretavila do perfektnej akcie. IPSC pretek pre začiatočníkov bol bezchybný. Pripravených 7 stageov vhodných nás pre začiatočníkov, ale hlavne prístup organizátorov a rozhodcov bol neoceniteľný. Riadne nám všetko vysvetlili, celú dobu radili, upozorňovali na chyby, a to všetko zvládli s dodržaním bezpečnosti, bez žiadnych diskvalifikácií, len s ozrejmením chyby a ukážkou ako sa to má robiť správne. Odpovedali na každú našu otázku počas celej doby trvania akcie. Myslím, že z preteku odchádzali všetci absolútne spokojní a ja sa už teším na sľúbené pokračovanie a ďalší IPSC pretek pre začiatočníkov, na ktorý si už brúsi zuby aj moja priateľka, ktorá bola včera iba ako pozorovateľ, ale nabudúce sa hodlá prihlásiť aj ona. Organizátorom držíme palce v ďalšej činnosti a tešíme sa na skoré vyhlásenie ďalšieho IPSC preteku pre začiatočníkov v Sielnici (tak každé 2, max 3 mesiace jeden takýto pretek by bolo super :D ) Ak niekoho láka IPSC, ale váha, bojí sa ako by sa na neho pozerali na ostrých pretekoch, nevie čo presne má očakávať, neváhajte sa prihlásiť na tento pretek nabudúce.
Mathias
občasný prispievateľ
Príspevky: 57
Registered for: 6 years 4 months

Príspevok od používateľa Mathias »

Tak som prepásol príležitosť. Veľmi rád by som sa zúčastnil takejto akcie. Spoliehal som sa, že vlákno bude pokračovať termínom. Každopádne pri ďalšom príspevku vyjadrím záujem zaslaním e-mailu.
Používateľov profilový obrázok
snajprd
občasný prispievateľ
Príspevky: 91
Registered for: 6 years 3 months

Príspevok od používateľa snajprd »

Nejak mi uniklo kedy a kde bola organizovaná táto súťaž. Škoda
Peter EP
občasný prispievateľ
Príspevky: 5
Registered for: 6 years

Príspevok od používateľa Peter EP »

Treba sledovať stránky, ktoré sú určené na registráciu pretekov.
Napríklad túto : link
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Peter EP napísal: bojí sa ako by sa na neho pozerali na ostrých pretekoch, nevie čo presne má očakávať, neváhajte sa prihlásiť na tento pretek nabudúce.
Toto je blud.
Ad jedna: každý na pretekoch kto chce spraviť výkon (a to každý, lebo sme súťaživí) má dosť mentálnej práce sám zo sebou a nemíňa energiu na kritiku nováčika.
Ad dva: skoro nik nezabudol ako začínal, tak prípadné prešľapy nováčika vie pochopiť.
Ad tri: pozerať sa chodí len na topku strelcov (prípadne svojho súpera v danej triede), priemerný alebo aj dobrý strelec nie je pre nikoho zaujímavý.
:wink:
DVC
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Suhlas, este som nevidel, zeby na novacika sli nejake posmesne pohlady, skor su to povzbudive slova a rady, ci uz z rad rozhodcov alebo strelcov. V IPSC je ten hlavny boj sam so sebou a uskrny sa robia len na kamosov, ktori sa dobre medzi sebou poznaju.

alebo samozrejme pozachrbat zo zavisti a radosti ze inemu nieco nevyslo, ale to su take male duse ziarlive
Peter EP
občasný prispievateľ
Príspevky: 5
Registered for: 6 years

Príspevok od používateľa Peter EP »

Mám rovnakú skúsenosť, aj keď len zo STEEL CUPu. Ale aj tak je takýto pretek pre začiatočníkov podľa mňa veľkým prínosom. Stage boli navrhnuté pre nízku obtiažnosť. Počet účastníkov bol obmedzený. Podrobne sa vysvetlili pravidlá. Prakticky nám predviedli množstvo činností. Nehrozila diskvalifikácia. Po odstrieľaní stagu poradili čo sa dalo spraviť lepšie, atď...
Ako prvý kontakt s IPSC pre niekoho, kto to chce skúsiť to bolo skrátka ideálne.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

DQ hrozi vzdy - aj novacikom. Je ale zvyklost, ze sa udeluju len pre zavazne porusenie bezpecnosti a nie pre kazdy kiks. Predsa len cielom pretekov nie je ludi demotivovat a znechutit, ale pomoct im prejst bezpecne stage-om a zvladnut ho vramci ich moznosti.

Je skvele, ze ste sa podujali na zorganizovanie takehoto preteku, ktory je realnym L1, pretoze to co u nas volame L1 je inde bezne L2 ;)
Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Registered for: 14 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

ahojte
dalsie kolo IPSC pre zaciatocnikov najdete na
http://www.shootingarea.eu/sk/match-are ... iatocnikov

Ondrej
Používateľov profilový obrázok
s0m3body
prispievateľ
Príspevky: 264
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa s0m3body »

Zdravim,
aky je rozdiel medzi pre-match a main-match?
A je ucast OR, alebo XOR? :)
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

pre-match je vacsinou den pred, organizatori a rozhodcovia postavia stejdze, strelia si prematch aby mali pocas main-match cas venovat sa sutaziacim
Používateľov profilový obrázok
s0m3body
prispievateľ
Príspevky: 264
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa s0m3body »

Aha, to dava zmysel, takze xor, dik za odpoved!
Používateľov profilový obrázok
necrono
prispievateľ
Príspevky: 221
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa necrono »

Budú sa IPSC preteky pre začiatočníkov konat aj v roku 2019 ? 8)
Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Registered for: 14 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

Ahoj.
Ak bude zaujem tak ano.
Napísať odpoveď

Návrat na "Súťaže"