IPSC - Pravidlá

Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Zo stranky SADS rok po debate: http://www.sads.sk/news/644

Pomôcka pri výstavbe streleckých situácií
06. februára. 2016
Vážení predsedovia klubov, členovia SADS, rozhodcovia a organizátori pretekov,

na základe Konceptu SNROI (bod 9. E-learning) prezentovaného na Prezídiu dňa 13.12.2015 sme pre Vás pripravili v dokumentoch na stiahnutie dôležitý materiál určený pre vzdelávanie a výstavbu streleckých situácií vydaných v IPSC Kanade,
ktorý by Vám mal pomôcť zvyšovať úroveň pretekov všetkých levelov, ktoré organizujete.

Tento materiál sme preložili do slovenského jazyka aby pomohol všetkým.

http://www.sads.sk/admin/files/news/doc_644.pdf
Používateľov profilový obrázok
TeErTe
častý prispievateľ
Príspevky: 510
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa TeErTe »

Su pre diviziu Production urcene typy puzdier na zbran, alebo to moze byt akekolvek puzdro vratane rychlotasneho?
Tiez by ma zaujmalo, ako je to s dnom zasobnika, nakolko par stranok dozadu bolo napisane, ze ho nie je mozne vymenit.
Konkretne v mojom pripade CZ Shadow s hlinnikovym dnom zasobniku.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Dufam ze rozhodcovia potvrdia.
Rychlotasne samozrejme ano.
Dno ak vymenis za iné od vyrobcu ano. (tj s XC mozes strielat 20 ranakmi od GP _ ladujes samozrejme podla pravidiel pre production)
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

TeErte: typ puzdra nieje pre jednotlive divizie specifikovany, musi iba splnat vseobecne podmienky pre IPSC (bezpecne, musi byt na opasku, zakryty lucik, pazba zbrane nesmie byt kompletne pod urovnou opasku etc... )

.. takze spravne nastavene rychlotasne ANO

botky na zasobnik v production ANO (ale nesmu vyrazne zvysovat vahu zasobnika (takze ziadne mosazne / olovom vyplnene botky) ... zasobnik od ineho vyrobcu v zbrani ANO
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Osviezte mi pls niekto pamat...

Ako sa vola ten typ stage, ked je presne dany pocet vystrelov? Napr je 5 tercov a strelec ma prikazane pouzit 10 vystrelov...
Obcas som to pred vela rokmi na pretekoch zazil, ale zaboha si neviem spomenut ten nazov, a tym padom neviem co mam guglit :D
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

nemyslis nahodou Virginiu?
Uz sa to nestriela.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

jj , pamatal som si ze je to nejaky stat :)
Myslel som si, ze to uz vypadlo, ked som to nevedel najst v pravidlach
Používateľov profilový obrázok
TeErTe
častý prispievateľ
Príspevky: 510
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa TeErTe »

Ahoj, chcel by som sa poradit ohladne situacie ktora sa mi prihodila.

Pri rieseni stage bol zle nakalibrovany popper, po troch zasahoch do vrchnej casti stale nespadol, tak som vystrelili v rýchlom slede dalsich 5 ran kym padol.
Po dostrielani, som povedal rozhodcovi ktory piskal, ze dany popper je zle nakalibrovany.

Na to mi on vysvetlil, ze nemam narok na reshoot, nakolko iba vtedy by som nan mal narok,
ak by som ho nezostrelil, zastavil riesenie stage a poziadal o kalibraciu...

Ako je to v takomto pripade? Prestat strielat a ziadat kalibraciu alebo az po dostrielani?



(samozrejme strelec po mne to iste, takze potom sa rozhodli popper nakalibrovat)
CLOCK
občasný prispievateľ
Príspevky: 21
Registered for: 9 years 5 months

Príspevok od používateľa CLOCK »

Tak najspravnejsie je dostrielat zvysok stagea a potom poziadat o kalibraciu popera. Ak pri kalibracii padne oskoruje sa cely stage a poper je miss. Ak nepadne tak je nariadeny reshoot. Samozrejme je to trochu problem v zapale boja takto zareagovat ale to by bolo naj riesenie...
V praxi ho vsetci bijeme kym nepadne ...
Rozhodnutie rozhodcu v tvojom pripade bolo zial spravne.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Tato vec sa stava velmi casto, hlavne ked si rozhodca neskontrolujem stage a prvy strelec je testovaci :-(
Alebo je popper zle uchyteny a pri velkom pocte strelcov sa to stane.
Niekedy je popper naschval nastaveny na "leniveho".
Ak ho trafis pocas situacie (je to jedno kolkou ranou) a spadne mas smolu, lebo nie je co riesit.
Ak ho trafis do kalibracnej zony (hlava) a nespadne, tak pokracujes v situacii, nemozes sam od seba sa dozadovat reshootu, pokial ta nezastavi rozhodca.
Stazovat sa mozes az po dostrielani situacie a vtedy pride RM s kalibracnou pistolou a strelivom a to roznodne o reshoote or not ;-)
Nenechaj sa odratit, stastie praje pripravenym a to dosiehnes len skusenostami a tie ziskas len poctom odstrielanych sutazi :-)
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Hlavne ukvapene nepodpisovať skóršit.
Používateľov profilový obrázok
TeErTe
častý prispievateľ
Príspevky: 510
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa TeErTe »

Cize v praxi - pokial som si isty zasahom kalibracnej zony, pokracujem, dostrielam a ziadam o kalibraciu?
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

ano
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Moze mi niekto vysvetlit podla coho sa zaraduje zbran do zoznamu pre diviziu IPSC Production? Jedna sa mi o pocet vyrobenych kusov minimalne 5000.
Používateľov profilový obrázok
mykymiki
prispievateľ
Príspevky: 275
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa mykymiki »

Kde si nasieel tých 5000? Volakedy to tusim bolo 500, teraz uz nie je stanoveny ziaden minimalny pocet. Hodnoti sa to raz za rok, teda aj zbran sa musi tento rok vyrabat a ponukat a predavat. Musi but dostupna na zhodnotenie...cize bud vyrobca zasle kusy na schvalenie..ale asi aj napriklad ak ju spravny ludia najdu na výstave v nemecku...
Napísať odpoveď

Návrat na "Súťaže"