Zahraničné súťaže - Long Range

inspiring_meninsky

Príspevok od používateľa inspiring_meninsky »

tak vies ako , pisu tam len svojich poliakov.
cerberus
občasný prispievateľ
Príspevky: 22
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa cerberus »

Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Zrovna som stahoval do compu fotky tercov co som si robil a clovek sa len vytoci... Na 300m aj na 800m som mal dve centrove desiny a vo vysledkoch ich nemam :evil: Detto na 1078m som videl 9nu a dve 8cky ale napisane mam len tri 8cky (cize som neskoncil 2hy ale 5ty...). O tom ze team APSS bol vecer po zavode na 3tom mieste (a bolo vyhlasene ze protesty sa neprijimaju a ziadne zmeny robit nebudu) a rano sme zrazu boli az na 4tom ani nehovorim... :evil:

A nejde mi o medaile ale ked uz sa clovek trepe 700 kilometrov na taku prestiznu sutaz a zaplati mastne startovne, caka ze po sutazi aspon dostane svoje terce, a ak tam budu nezrovnalosti tak sa ich organizator bude snazit promptne riesit. A ani nehovorim o tom ako sme museli styrikrat urgovat chybne zlozenie teamu, potom mne dali dve rozne cisla, den im trvalo nez D. spravne prehodili z Tactical Standardu do Openu, a nakoniec ho zabudli zaradit do vysledkov a diplom mu doposlu postou, atd. :evil:

Oh well, napriek tomu vsetkemu sa SK/CZ team nestratil (a z Jirkovho vitazstva sme sa tesili vsetci), pocasie vyslo akuratne a zastrielali sme si v dobrej spolocnosti, a snad buduci rok uz to bude bez takychto organizacnych 'pochybeni' :roll:


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa AKI »

To by ma vedelo tedy riadne nasr-vytocit. Da ssa este dodatocne podat protest? Asi tazko.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Gunslinger: tym Slovakia skoncil na 2. mieste :wink:
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

AKI: Poliak by to mozno vyhadal, ale nasinec tazko, tym skor ze k tercom ist nesmies. Mozno by pomohlo ak by spravili aj skorovanie na 800ku a 1000ku anonymne, atd. ale co uz :evil:


Turbi: :wink: :twisted:


Skoda ze nas nechcu pustit do supermagnumu, ked si pozries tie ich vysledky, cheytacy 408my a 50ky by sme prekonali uz len samotnym kilakovym skore... :lol: ... ja by som to vyhral (65b), Jirko by bol druhy (51b), lovec treti (48b), Tomas stvrty (46b), a vitaz supermagnumu = Jerzy/'profesor' (44b) by bol az piaty... :lol: To by ale tito pani co zainvestovali tazke prachy do 'filmovych superkalibrov' (a kazda rana ich stoji peknych par eur) asi nerozdychali... :lol:

Inak, pre zaujimavost, minuly piatok som len tak zo spasu skusil kilak a pol (1501 metrov - stojan som dal vpravo dozadu za bunker) na DPSke... headshot je 338LM (300grn SMK) a bodyshot 308Win (obycajna tovarenska lapuuuja 167cka strielana Oberlandom)... :twisted:

Obrázok


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Guns, na ktoru ranu si to dal ????

a este k tej sutazi...nemozes to porovnavat ze keby si bol Super magnum tak to vyhras, pozri sa na OPEN , myslim ze este aj treti v OPENE mal viac bodov ako Vitaz Magnumu :)
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Turbi: S 338mou tusim na 3tiu (nastastie - mal som len par zvysnych nabojov), ale s Oberlandom som vybuchal skoro cely zasobnik nez som zistil kolko az treba preniest (kliky na maximum aj s 40moa listou a Premierom vystacia len na cca 1200m, a na 1500m uz nestaci ani mildot - prenasal som az na polovicu hrubej ciary uplne dole pri znizenom zvacseni) a kolko dat na vietor a ostatne kompenzacie na taku vzdialenost bola uplna magia (vid tie 'kratery' okolo terca :lol: Podstatne ale je ze napriek roznym ‚neveriacim Tomasom‘ a skeptickym teoriam (destabilizacia strely po prechode do subsoniky a pod.) to dokaze s trochou stastia a trochou snahy aj 308ma (dokonca s tovarenskym strelivom).

No a k sutazi, aj tych nasich poslednych par kilakov vyhrala ta rychla 223ka, a napr. na tej marcovej keby sme spojili Magnum a Standard tiez by si neskoncil stvrty ale az siedmy. Dokazuje to vsak len to ze ta klasifikacia/rozdelenie zbrani/kalibrov podla joulov nie je moc idealna, pretoze berie do uvahy len standardne tovarenske strelivo v tej ktorej razi a neberie do uvahy moznosti prebijania, pricom vysoka rychlost strely v kombinacii so slusnym B.C. je pri strelbe na papier (kde vobec nezalezi na hmotnosti strely) lepsia nez vyssie B.C. na pomalsie letiacej strele.

Ak by sme chceli byt ferovi a porovnavat jablka s jablkami a hrusky s hruskami, nemali by sme pozerat na jouly/energiu, ale mali by sme pouzit nejaky balisticky vzorec, napr. v0^2 x BC (ustovu rychlost na druhu vynasobit balistickym koeficientom) a pod., a da sa cakat ze vacsina 6,5iek by sa klasifikovala do magnumu a naopak napr. lovcov slavny ‚knedlikomet‘ (ktory ma sice kvoli tazkej strele ohromnu odovzdanu energiu, ale velmi zlu balistiku) by presiel do standardu. Potom by clovek videl aj vyrovnane vysledky bez excesov a bolo by to ferovejsie porovnanie schopnosti strelcov.

Balisticky koeficient je ale v podstate tiez len bulharska konstanta (preto aj balisticke programy zalozene len na B.C. su tak casto nepresne), do uvahy by sa skor mal zobrat koeficient odporu (CoD – Coefficient of Drag, co je v podstate cela balisticka krivka zmerana radarom), lenze to je samozrejme pri individualne prebijanom strelive nerealne. Uplna ferovka by bola rovnake pusky a rovnake strelivo, ale to je samozrejme sci-fi :wink: :lol: Kazdopadne pri strelbe na papier a do 1000m maju balisticky navrch jednoznacne mensie kalibre (to je aj dovod preco v benchreste clovek moc 338iem, 408iem ci 50tok nenajde :lol:

Na LongShote zaviedli Open prvykrat tohto roku, doteraz bol len Standard a Magnum, pricom ale v standarde samozrejme benchrestove 6mm a 6,5ky valcovali 308my. Buduci rok mozno Open spoja s Magnumom (co by bolo logicke, kedze vacsina Open zbrani ma do kilometra lepsiu balistiku nez Magnumy), aj ked domaci (minimalne 'profesor') budu urcite proti - uz teraz im cezpolni obsadzuju top priecky :wink: Tiez by nejako museli zrovnopravnit polohy strelcov aby Open malo rovnaky vietor ako Magnum (tohto roku Open bolo spolu so Standardom v lavej casti strelnice, a vietor tam povacsinou fukal stredne silno, zatial co Magnum bol vpravo pri stromoch a vietor fukal pri strelcovi slabsie ale pri tercoch sa kvoli tvaru tej strelnice tocil naopak. :roll:

Kazdopadne naozaj nevidim dovod obmedzovat kategoriu joulami, a ak by povedzme nabuduce dali Standard 300/600/800/1000m a Magnum 800/1000/1200/1500m, verim tomu ze cely SK/CZ team by sa umiestnil fantasticky.

Ale v podstate je to tak ci tak jedno, na sutaziach aj tak o nic nejde, len o malicke dierky v papieri :wink: :lol:


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

No vidím, že ste tam mali pohodu, Hroch len len že nezaspal :-D
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

:lol: Tak tak , gunsova stolicka bola neustale niekym zneuzivana :lol:
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Heh, tak tak, ta uz so mnou toho pochodila hodne, cakam kedy sa rozpadne ale zatial stale drzi :lol: A okrem Turbiho a jeho partaka sme tam vsetko heavy-weights :lol:

Inak, tu je to z ineho uhla a v kompletnej zostave (na tej u nich niekto chyba :wink:

Obrázok

Gunslinger
inspiring_meninsky

Príspevok od používateľa inspiring_meninsky »

Do pozornosti pre šniperov a šniperky

Dosla mi pozvanka od madarov .

http://www.longrangeshooting.hu/kiiras_e.php

Mrknite na to , znie to fakt zaujimavo a je to do 1600m . to je nieco pre fajnsmekerov ako je guns .

musim zistit pocet nabojov a ci je to fakt 28.6 , , co vychadza stvrtok ale za den dovce by to stalo...33 E startovne , je v tom aj obed a tobola

co si o tom myslite ?
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5180
Registered for: 18 years 8 months

Príspevok od používateľa lovec »

....ze ideme. Madarky budu snad krajsie ako Polky.... :twisted: ......To aby som sa fofrem pustil do prebijania.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Hroch: 28. mam narodeniny tak by som hadam mohol nieco vyhrat :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Súťaže"