Zahraničné súťaže - Long Range

inspiring_meninsky

Príspevok od používateľa inspiring_meninsky »

Turbi - musim ta sklamat sutaz bude 29 , ze dali zly datum :) takze nevyhrajes :) budes o rok strasi ... horsi zrak , roztrasene ruky :)
a ceny budu v tombole :)
Siel by si ?

Lovec ... to som si mohol mysliet :) to je ako v tom gunsovom ftipe s nemeckym polovnikom a medvedom ..." ty sem nechodis za strelbou ze ? " :)

sli by ste ? chlap mi pisal ze je to 100 nabojov :( kde ja tolko vyrobim ...
ved mne je vela robit na dps ..
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5180
Registered for: 18 years 8 months

Príspevok od používateľa lovec »

V obvyklej zostave sme sa zucastnili Polskeho pohara v strelbe na dlhe vzdialenosti - Snajper Nowa Deba. Tymto chcem este raz zagratulovat Gunslingerovi, Hrochovi a I. k vybornym vykonom, ktore dosiahli v pomerne malo prijemnych podmienkach. Ziskali napriec vsetkymi kategoriami a vzdialenostami vynikajuce prve, druhe a tretie miesta, vdaka comu bolo pri odjazde nase auto naladovane poharmi az po strechu.

Trening a pretek samotny sa napriek teplotnym pomerom pripominajucim skor saharsku pust nez europsku klimu niesli vo velmi uvolnenej a pohodovej atmosfere. Trening tentokrat nesprevadzala dezorganizacia a boj o miesta v jednotlivych rundach, ale islo to celkom hladko bez vaznejsich zadrhelov. Vzdialenosti kilo a kilo-dvesto sme (uz tradicne) neabsolvovali, ale uspokojeni s tym, ako sedela balistika na kratsich vzdialenostiach sme dufali v rovnake pocasie na zavode. Vo vietor sa dufat velmi nedalo, po oba dni bol velmi premenlivy s rozlicnou intenzitou.....Kedze ucast bola pomerne vysoka, (a v den zavodu nas riadne zmorilo teplo), tak magnumove kalibre zacali strielat az tesne predpoludnim. V dosledku mensich technickych problemov ale vecer nastala dost nemila a neprijemna situacia pre magnumakov - strelnica mohla fungovat len do 18:00 a my sme uz nestihli odstrielat kilo a kilo-dvesto.....Toto bolo presunute na nedelu rano, s planovanym zaciatkom o 9:00, co sa samozrejme zase o nejaku tu akademicku polhodinku posunulo. Skoda toho, vecer v sobotu boli idealne podmienky nielen na dobry vykon, ale pri ustavani vetra, odoznievani mirage a momentalnej dispozicii rozstrielanych pretekarov mohol lahko padnut aj nejaky ten polsky rekord. Velka skoda, pre organizatora je vsak rozkaz velitela strelnice zakonom a musi mysliet aj na buducnost preteku. Rano v nedelu uz podmienky neboli take jednoduche, aj 338cky davali opravu na vietor na kilo okolo 9-10 klikov s tym, ze bolo potrebne neustale kontrolovat smer a intenzitu. Guns a I. to vsak vyborne zvladli a rozsirili poharovu zatvu (ja som zial po fatalnej chybe mohol zabudnut na akekolvek umiestnenie na kilo a kilo-dvesto. Velmi ucinne ponaucenie a bude ma to hryzt este aspon tyzden....).

V nedelu okolo obeda sa podarilo uspesne zavrsit celu sutaz. Organizatorom som sa snazil ulahcit priebeh zaverecnej ceremonie nabadanim na to, aby pohare pre vitazov rovno prekladali do nasho auta, cim by usetril more casu, nakolko neskor po jednom to dost trvalo...... :twisted: :twisted: :twisted:

Domov sme dorazili v pohode (ale napr. ja som viac-menej este stale nasr...deny este aj teraz.....) a ak mozem povedat za vsetkych, teraz, po opadnuti unavy z tepla a dlhej cesty sa asi vsetci znovu tesime na dalsie preteky.

Nieco zostalo aj ostatnym...... :twisted: :lol: 8)

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Tak ja uz pridam len gratulaciu lovcovi k spickovym umiestneniam (a poharom a diplomom) vo viacerych kategoriach, velka skoda ze nas nenechali tych 1000 a 1200m odstrielat v sobotu vecer (vtedy by sa Ti to pochybenie asi nestalo) a vyskove naklikania by lepsie sedeli aj mne s I., ale co uz. Hlavne je ze sme si dobre zastrielali a dobro-dosli, a tiez uz tesim na nabuduce (teda ak nas tam este pustia :twisted:


Gunslinger
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Registered for: 14 years 1 month
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

Chlapi gratulujem ste borci :)
Velka škoda je že taketo uspechy sa neukažu v športovych spravach kde je to len samy skorumpovany futbal a hokej...
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Super , gratulujem .. a konkretne umiestenia mal kto ?
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Turbi: Vsetci styria - Hroch v Standarde a my traja v Magnume. Tych kategorii tam bolo vela, ale rozpis urcite daju na web.

Peter: Dik (v mene celeho SK teamu :)


Gunslinger
inspiring_meninsky

Príspevok od používateľa inspiring_meninsky »

Nazdar snipery a sniperky ...

tu je link na vysledky .. chvalim mojich spolubojovnikov.
Nabuduce im musime zobret vsetky pohare , akurat tu cestu sa mi ist nechce ..

http://www.snajpernowadeba.pl/files/kom ... d_2012.pdf
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Hroch - Ukazal si ako sa to robi z 6,5 x55 :lol: :lol:
inspiring_meninsky

Príspevok od používateľa inspiring_meninsky »

Turbi , ked si tam nedosiel ty , musel niekdo hajit česť 6.5 :)

ale bolo ich tam viac :) tučné benchrestove zbrane :)
ked som poliakovi , co som ho dal na kilo povedal, ze mam hawke optiku za 200 E a tikku ..skoro ho drblo :) on mal mocnú optiku co vidi aj za roh za 4500 E :)
magnumaci mali akurat horsie podmienky a dostrielavali kilo a kilo dvesto v nedelu rano co bolo uplne na (i) . mne fukal priaznivy vietor takze mi nuloval spindrift .
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

:lol: :lol: mam taky pocit ze hawke by nam mal platit sponzorske.. a nech sa prezentuju ze z ich optikami sa strelci umiestnuju na peknym miestach - na nie bezvyznamnych sutaziach :lol: nejaku tu sutaz v USA by mohli zasponzorovat - mozno by motyka vystrelila :lol:
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5180
Registered for: 18 years 8 months

Príspevok od používateľa lovec »

LONGSHOT 2015.... som sice musel vynechat, ale aspon link na vysledky:

http://www.longshot.pl/komunikat/Komuni ... T_2015.pdf

Gratulujem vsetkym, dovolim si na par vysledkov upozornit:
- Ivove 4.miesto v kategorii OPEN (odhadujem, ze bol slusne nasr...deny)
- Zahradnikove (Jarove :mrgreen: ) 9.miesto v TACTICAL MAGNUM
- Alešove 6.miesto v STANDARD (spolu s Monikou 3.miesto v druzstvach - pekny vykon)
- Ivove 1.miesto v HISTORICAL RIFLE-MILITARY
- Alešove 2.miesto v tej istej kategorii

Zopar linkov:
http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.d ... /150429713
http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.d ... /150429634
http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.d ... /140509857

Potesili ma tie oddelovacie prepazky, ako vidim uz nebude treba nosit vlastne...
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 9 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Gratulujem k umiestneniu a ticho zavidim, robil som si zalusk na ucast ale ... Buduci rok mi to neujde :twisted:
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Doplnil by som :
4.miesto Pavol Blahut v kat.Open 1000m+
Obrázok
5.miesto Rasto Strama + Pavol Blahut v kat. Team Open
12.miesto Rasto Strama v kat. Open
celkovo sa zucastnilo 300 strelcov z celej Europy a da sa povedat ze uspech je ak je clovek uz v lepsej polovici...pocasie bolo pocas vsetkych 3 dni vynikajuce tak co viac si clovek moze priat :) tesime sa na buduci rocnik..
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Registered for: 20 years 2 months

Príspevok od používateľa Kall »

Přepážky mezi střelci mně moc nepotěšily, znemožnily rozhodčím řádnou kontrolu střelců, takže se tam objevilo to co bývá někdy i u nás, nikoliv fair play ale podvodný nástřely během soutěžních položek, což v kolísající miráži až 2 ms dost ovlivnilo celkový výsledky.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Kall : Tak to si mal dobry postreh..aj si nahlasil rozhodcom toho strelca ktoreho si videl vystrelit viac ran ?? Inak s tou Senicou mas uplnu pravdu...presne preto som tam prestal chodit .. zial Ja som taky cestny hlupak a nikdy som nestrielal behom sutaze do piesku... a mam pocit ze tam nie je ani vola urobit nieco proti tym nastrelnym ranam behom ,,sutaze,, :shock:
Napísať odpoveď

Návrat na "Súťaže"